Budoucí reprezentace? Tato sestava by mohla vybojovat postup na EURO 2020

Trenér Karel Jarolím protočil v kvalifikačním cyklu 35 hráčů. Tato metoda mu ale úspěch nepřinesla a optimální složení sestavy nenašel. Hledání bude pokračovat.

Bez názvu1.JPG

Mistrovství světa v Rusku bude bez české účasti. Další velkou akcí, na které si národní tým může zahrát, je EURO 2020. Do té doby zbývá ještě spousta času a opět se bude formovat nový tým. Jak by mohl vypadat? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka Brémy.jpg

Téměř celou kvalifikaci odchytal Tomáš Vaclík, který, s výjimkou důležitého zápasu v Severním Irsku, předváděl velmi dobré výkony. Na záda mu však dýchají Tomáš Koubek s Jiřím Pavlenkou, jenž se prosazuje v německé Bundeslize a už v zápase s Ázerbájdžánem ukázal, že se s ním musí počítat. Mohl by se stát novou volbou číslo jedna.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek Hoffenheim.jpg

S tímto postem národní tým problém nemá. Velmi dobré zápasy odehrál Theodor Gebre Selassie, více prostoru však dostal Pavel Kadeřábek. Ten by měl vládnout i v příštím cyklu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper – Jakub Brabec

Jakub Brabec Genk.jpg

Tomáš Sivok si v reprezentaci nejspíš už nezahraje. Národní tým za něj začal hledat náhradu, vyzkoušel několik alternativ a další hráči na svou šanci čekají. Poměrně hodně příležitostí dostával Jakub Brabec, který sice ne vždy stoprocentně přesvědčil, právě on je však tím mužem, který by jednou měl vést zadní řady národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper – Tomáš Kalas

Tomáš Kalas ČR2.jpg

Pod Jarolímem dostával hodně prostoru i Tomáš Kalas. Ani jemu se nevyhnuly slabší chvilky, stále je však ve věku (24 let) a pozici, kdy se od něj očekává, že herně ještě poroste. Chelsea ho zapůjčila do Fulhamu, ve kterém nastupuje pravidelně. To je směrem k reprezentaci ohromně důležité.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – Filip Novák

Filip Novák ČR.jpg

Nalevo může hrát Theodor Gebre Selassie, v Plzni nastupuje Milan Havel, ve hře je stále Daniel Pudil, i do budoucna by se však mělo počítat s Filipem Novákem. Ten sice zazdil obří šanci v prvním duelu proti Severnímu Irsku, jinak ale odehrál dobrou kvalifikaci a nakonec i skóroval. Rozhodně by se s ním mělo počítat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Václav Černý

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Největší český talent posledních let. Devatenáctiletý Václav Černý by už možná v reprezentaci byl, jenže v Ajaxu dostává minimum prostoru, a tak zůstává mezi lvíčaty. Jeho rychlost, tah na bránu a hlad po gólech je však něčím, co český tým potřebuje jako sůl. Dostane to už v příští kvalifikaci?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Před rokem pro něj nebylo místo ve slávistickém kádru, odešel proto na hostování do Liberce a tento krok mu vyšel na jedničku. Na „malém“ EURU patřil k nejlepším hráčům českého týmu a zabydlel se také v reprezentační sestavě. Tomáš Souček zodpovědně plní defenzivní povinnosti, umí však i nebezpečně zaútočit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Vladimír Darida

Vladimír Darida ČR.jpg

Ne, český tým nemá režiséra typu Tomáše Rosického či Pavla Nedvěda. Vladimír Darida jim není a ani nebude. I on je ale pro tým nesmírně důležitý a v sestavě nepostradatelný. Sám však cítí, že má rezervy, na kterých musí zapracovat. Pokud se mu to podaří, reprezentace může jít nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Levý záložník – Jakub Jankto

Jakub Jankto3.jpg

Nikdo neví, proč v reprezentaci nepředvádí takové výkony jako v Udinese. Ale až se mu to povede, bude to pro národní tým obrovské plus. Jakub Jankto se neustále rve do zakončení, má ohromný tah na bránu a rozhodně se nebojí práce s míčem. On a Černý na křídlech? To nezní špatně!

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník – Michael Krmenčík

Michael Krmenčík ČR.jpg

Se čtyřmi góly byl nejlepším českým střelcem kvalifikace. Michael Krmenčík na sobě ohromně zapracoval a jeho výkonnost neustále roste. Prosadil se hned v prvním reprezentačním startu proti Norsku, vládne ligové tabulce střelců a pevné místo má i v reprezentaci. Vyvede ji z bídy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Patrik Schick

Patrik Schick ČR.jpg

Má vizitku spasitele, v reprezentaci toho ale vinou zranění moc neodehrál. Nejdražší posila v historii AS Řím však má ohromný čich na góly a všichni věří, že ho v národním týmu potvrdí. Pokud bude fit, musí hrát. S Krmenčíkem by mohl vytvořit hodně nebezpečné útočné duo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud