Patrik Zdráhal (Vítkovice) – 23 let.  Odchovanec vítkovického hokeje strávil několik let v zámoří. V roce 2014 se ale vrátil do Ostravy a začal sbírat první extraligové zkušenosti. Loni si připsal 18 kanadských bodů a letos jich má na kontě už devět. Jak obstojí v reprezentační premiéře? Foto: Profimedia.cz
 Jan Štencel (Kometa) - 23 let . Ve Vítkovicích několik let působil i Jan Štencel. Poslední dvě sezony ale třiadvacetiletý obránce odehrál za Kometu, se kterou získal dva tituly. Výkony produktivního beka neunikly ani trenéru Říhovi, který mu dá první šanci v reprezentaci Foto: Profimedia.cz
 Dominik Kubalík (Ambri-Piotta) – 23 let.  Loni startoval na olympijských hrách i světovém šampionátu, kde dal tři góly a přidal pět asistencí. A hodně produktivní je i ve švýcarském týmu Ambri-Piotta, kam zamířil loni z Plzně. Aktuálně má na kontě už 16 bodů za devět branek a sedm nahrávek. Reprezentace se na něj bude hodně spoléhat. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 David Tomášek (JYP) - 22 let.  V sezoně 2015/16 debutoval v pardubickém dresu v extralize. Loni Dynamu pomohl 27 body k postupu do play-off a bojoval také o letenku na mistrovství světa. Do Dánska se sice nedostal, na sever přesto zamířil a hraje za finské JYP. V 17 zápasech dal už sedm branek a přidal osm asistencí.
7
Fotogalerie

Budoucí lídři? 7 nejmladších hráčů, kteří se dostali do první Říhovy nominace

Pokud jste od Miloše Říhy čekali výrazné omlazení reprezentačního kádru, tak jste se nedočkali. Naopak, do výběru se vrátil například Jiří Novotný. Ovšem Říha ukázal i na pár talentovaných mladíků.

Novotný by měl být staronovým kapitánem reprezentace. Trenér Říha sleduje i Marka Kvapila, Romana Červenku či Ondřeje Němce. V jeho premiérové nominaci se však ocitlo i sedm hráčů, kterým není více než 23 let. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Jan Košťálek (Sparta) – 23 let

Jan Košťálek ČR.jpg

Několik let se snažil prosadit v zámoří. Před sezonou to ale vzdal a vrátil se do Sparty. A zdá se, že udělal dobře. Na kontě má tři góly, pět nahrávek a patří k nejlepším hráčům Kruppovy party. Odměnou mu je pozvánka do reprezentace, za kterou si zahrál už tři zápasy v sezoně 2016/17.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Patrik Zdráhal (Vítkovice) – 23 let

Patrik Zdráhal Vítkovice.jpg

Odchovanec vítkovického hokeje strávil několik let v zámoří. V roce 2014 se ale vrátil do Ostravy a začal sbírat první extraligové zkušenosti. Loni si připsal 18 kanadských bodů a letos jich má na kontě už devět. Jak obstojí v reprezentační premiéře?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jan Štencel (Kometa) - 23 let

Jan Štencel Kometa.jpg

Ve Vítkovicích několik let působil i Jan Štencel. Poslední dvě sezony ale třiadvacetiletý obránce odehrál za Kometu, se kterou získal dva tituly. Výkony produktivního beka neunikly ani trenéru Říhovi, který mu dá první šanci v reprezentaci

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Dominik Kubalík (Ambri-Piotta) – 23 let

Dominik Kubalík MS Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Loni startoval na olympijských hrách i světovém šampionátu, kde dal tři góly a přidal pět asistencí. A hodně produktivní je i ve švýcarském týmu Ambri-Piotta, kam zamířil loni z Plzně. Aktuálně má na kontě už 16 bodů za devět branek a sedm nahrávek. Reprezentace se na něj bude hodně spoléhat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

David Tomášek (JYP) - 22 let

David Tomášek ČR.jpg

V sezoně 2015/16 debutoval v pardubickém dresu v extralize. Loni Dynamu pomohl 27 body k postupu do play-off a bojoval také o letenku na mistrovství světa. Do Dánska se sice nedostal, na sever přesto zamířil a hraje za finské JYP. V 17 zápasech dal už sedm branek a přidal osm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Radim Zohorna (Kometa) - 22 let

Radim Zohorna Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jeho starší bratr Hynek v reprezentaci už dva zápasy odehrál. Teď se v národním týmu potká i s dvaadvacetiletým Radimem, který nastupuje v týmu mistrovské Komety. Loni posbíral dohromady i s play-off 21 bodů, letos má na kontě dvě asistence.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Radovan Pavlík (Hradec Králové) - 20 let

Radovan Pavlik Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Nejmladším hráčem Říhovy nominace je Radovan Pavlík. Dvacetiletý útočník Hradce Králové je však ve výběru právem, v úvodu sezony je totiž ve formě a na kontě má už 11 bodů. Loni startoval na juniorském šampionátu, kde dal tři góly a přidal tři asistence. Jak se mu povede v seniorské reprezentaci?

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud