6. Jake Sanderson (USA) – U.S. National  U18 Team  V sedmnácti letech měří Jake Sanderson 186 centimetrů, takže existuje docela slušná šance, že ještě řádně povyroste. Není to však typ hromotluka, který jen využívá fyzických dispozic, nýbrž je to skvělý bruslař s citem pro hru. Zkrátka moderní zadák se vším všudy. Jake je synem někdejšího skvělého hokejisty Geoffa Sandersona – dvojnásobného mistra světa, který v NHL odehrál 1104 utkání, nastřílel 355 branek a posbíral 700 bodů. Od loňského roku se hokejově vzdělává v americkém reprezentačním výběru, kde patří k pilířům sestavy.
 5. Kaiden Guhle (Kanada) – Prince Albert Raiders  Navzdory faktu, že v 17 letech měří už 191 centimetrů, je Kanaďan Kaiden Guhle nesmírně obratným a rychlým bruslařem, který díky fyzickým předpokladům dokáže vyhrávat osobní souboje. Umí podržet puk, do ofenzívy se ale nijak zvlášť nehrne. Přesto je poměrně produktivní. V aktuálním ročníku, ve kterém působí v juniorské soutěži WHL v dresu celku Prince Albert Raiders, zaznamenal v 25 zápasech 18 bodů za šest gólů a 12 nahrávek.
 4. Braden Schneider (Kanada) – Brandon Wheat Kings  Braden Schneider je dalším typem urostlého beka, který se skvěle pohybuje, je obratný a umí to báječně s pukem. Je výborný nejen v defenzívě, ale umí se účinně zapojit také do útočných akcí. Před vlastním brankovištěm dovede vyčistit prostor, své kilogramy uplatňuje i v soubojích u mantinelů. Má zalíbení v tvrdých hitech, což však může oslabit mužstvo, pokud je zbytečně vylučován. Dříme v něm ale obrovský potenciál.
 3. Emil Andrae (Švédsko) – HV71  Už v minulé sezoně, kdy mu bylo teprve šestnáct let, hrával Emil Andrae pravidelně ve výběru do dvaceti let v mateřském klubu HV71. V současném ročníku má v tomto týmu na kontě 22 utkání a 20 kanadských bodů (7+13). Zřejmě je otázkou blízké budoucnosti, kdy se objeví v seniorské soutěži. Na rozdíl od výše prezentovaných mladých beků je Andrae na obránce poměrně malý (měří jen 175 centimetrů), ovšem fyzické nedostatky vynahrazuje obratností, excelentní prací s hokejkou a nesmírnou kreativitou. Má rád puk na holi a díky vynikajícím bruslařským schopnostem s ním také umí provádět hodně povedené kousky. Je natolik chytrý, že se moc nepouští do osobních soubojů a umí se vyhnout hitům fyzicky nadupanějších soupeřů. Má dobrou střelu zápěstím a chirurgicky přesné nahrávky.
7
Fotogalerie

Budoucí hvězdy. 6 nejlepších mladých obránců, o které se (zřejmě) strhne příští rok v draftu NHL největší boj

V roce 2020 se uskuteční draft NHL ve městě hokeji nejzaslíbenějším – Montrealu. Mezi nejtalentovanějšími mladými hráči z celého světa bude velká pozornost upřena na obránce.

slide-obránci pro draft.jpg

Ještě zdaleka není jasno o elitní desítce hráčů, které si rozeberou kluby s přednostním právem volby během draftu v příštím roce. Mezi kandidáty je pestrá směsice národností, žádného Čecha však podle předběžných prognóz mezi absolutní špičkou nenajdeme. Všichni borci, o nichž se už nyní mluví a píše, se v budoucnosti mohou stát nejzářivějšími hvězdami NHL.

Nechme však nyní stranou útočníky a zaměřme se pouze na obránce. Jména šesti talentovaných beků, kteří přijdou během výběru na řadu pravděpodobně nejdříve, i důvody, proč jsou nejžádanějšími defenzivními mladými hokejisty světa, najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

6. Jake Sanderson (USA) – U.S. National  U18 Team

Jake Sanderson.jpg

V sedmnácti letech měří Jake Sanderson 186 centimetrů, takže existuje docela slušná šance, že ještě řádně povyroste. Není to však typ hromotluka, který jen využívá fyzických dispozic, nýbrž je to skvělý bruslař s citem pro hru. Zkrátka moderní zadák se vším všudy. Jake je synem někdejšího skvělého hokejisty Geoffa Sandersona – dvojnásobného mistra světa, který v NHL odehrál 1104 utkání, nastřílel 355 branek a posbíral 700 bodů. Od loňského roku se hokejově vzdělává v americkém reprezentačním výběru, kde patří k pilířům sestavy.

Pokračování 3 / 7

5. Kaiden Guhle (Kanada) – Prince Albert Raiders

Kaiden Guhle.jpg

Navzdory faktu, že v 17 letech měří už 191 centimetrů, je Kanaďan Kaiden Guhle nesmírně obratným a rychlým bruslařem, který díky fyzickým předpokladům dokáže vyhrávat osobní souboje. Umí podržet puk, do ofenzívy se ale nijak zvlášť nehrne. Přesto je poměrně produktivní. V aktuálním ročníku, ve kterém působí v juniorské soutěži WHL v dresu celku Prince Albert Raiders, zaznamenal v 25 zápasech 18 bodů za šest gólů a 12 nahrávek.

Pokračování 4 / 7

4. Braden Schneider (Kanada) – Brandon Wheat Kings

Braden Schneider.jpg

Braden Schneider je dalším typem urostlého beka, který se skvěle pohybuje, je obratný a umí to báječně s pukem. Je výborný nejen v defenzívě, ale umí se účinně zapojit také do útočných akcí. Před vlastním brankovištěm dovede vyčistit prostor, své kilogramy uplatňuje i v soubojích u mantinelů. Má zalíbení v tvrdých hitech, což však může oslabit mužstvo, pokud je zbytečně vylučován. Dříme v něm ale obrovský potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Emil Andrae (Švédsko) – HV71

Emil Andrae.jpg

Už v minulé sezoně, kdy mu bylo teprve šestnáct let, hrával Emil Andrae pravidelně ve výběru do dvaceti let v mateřském klubu HV71. V současném ročníku má v tomto týmu na kontě 22 utkání a 20 kanadských bodů (7+13). Zřejmě je otázkou blízké budoucnosti, kdy se objeví v seniorské soutěži.

Na rozdíl od výše prezentovaných mladých beků je Andrae na obránce poměrně malý (měří jen 175 centimetrů), ovšem fyzické nedostatky vynahrazuje obratností, excelentní prací s hokejkou a nesmírnou kreativitou. Má rád puk na holi a díky vynikajícím bruslařským schopnostem s ním také umí provádět hodně povedené kousky. Je natolik chytrý, že se moc nepouští do osobních soubojů a umí se vyhnout hitům fyzicky nadupanějších soupeřů. Má dobrou střelu zápěstím a chirurgicky přesné nahrávky.

Pokračování 6 / 7

2. Justin Barron (Kanada) – Halifax Mooseheads

Justin Barron.jpg

Mnoho skautů prorokuje, že Kanaďan Justin Barron bude nejlépe postaveným obráncem v příštím draftu NHL. Je to nesmírně chytrý a kreativní zadák, který dominuje jak ve vlastní třetině, tak v ofenzivní činnosti. Téměř vždycky dokáže udělat ideální rozhodnutí, bývá ve správný čas na správném místě a dělá správné věci. Jen málokdy se stane, aby přes sebe pustil soupeřova útočníka. Hraje bezpečně před vlastní brankou a vytváří nebezpečné situace na druhé straně kluziště.

Foto: halifaxmooseheads.ca

Pokračování 7 / 7

1. Jamie Drysdale (Kanada) – Erie Otters

Jamie Drysdale.jpg

Jednička draftu roku 2020 mezi obránci? Dost možná to bude Jamie Drysdale – excelentní ofenzivní bek s výborným bruslením a citem pro hru. Podle většiny skautů bychom ho v NHL mohli vidět už v ročníku 2020/21, tedy jen pár měsíců poté, co si ho některý z klubů vybere. Drysdale je elegantní bruslař s čichem na góly. Má nebezpečně šikovné ruce a perfektní periferní vidění. Je rychlý a neúnavný. Bude se hodit v týmu, který potřebuje elitního pravorukého zadáka.

Doporučujeme

Články odjinud