4. Simon Edvinsson (Švédsko)  Téměř dvoumetrový bek Simon Edvinsson má dokonalé fyzické parametry na to, aby se uplatnil v NHL. Skauti ho stylově přirovnávají k Sethu Jonesovi. Navzdory postavě hromotluka je to vynikající bruslař, který dovede držet krok s daleko lehčími protivníky. Dobře brání, umí to s hokejkou a rád podporuje ofenzívu. Na ledě má dokonalý přehled a krizové situace dokáže řešit s pozoruhodným klidem. Jednou by z něho mohla být defenzivní hvězda NHL.
 3. Luke Hughes (USA)  Jeho bratr Jack Hughes se stal jedničkou draftu před dvěma lety a další sourozenec Quinn byl sedmičkou o rok dříve. Luke by mohl být letos mezi elitní pěticí. Sebevědomý obránce je špičkovým a rychlým bruslařem, který si báječně rozumí s pukem, skvěle se orientuje ve hře a umí bleskově reagovat na aktuální situaci na hřišti. Už v 18 letech je to komplexní hráč, který má předpoklady pro rychlou adaptaci v NHL.
 2. Brandt Clarke (Kanada)  Kdo sledoval v uplynulé sezoně slovenskou nejvyšší soutěž, mohl v ní vidět jednu z pravděpodobných budoucích velkých hvězd NHL. Obránce Brandt Clarke odehrál na hostování za Nové Zámky 26 utkání a posbíral mezi dospělými 15 bodů (5+10). Zlatý medailista z posledního mistrovství světa hráčů do 18 let je ideálním hráčem pro přesilovky a údajně je v hledáčku mnoha klubů z NHL. Místo v první desítce draftu by měl mít prakticky jisté.
 1. Owen Power (Kanada)  Před pár týdny byl osmnáctiletý obránce Owen Power u toho, když Kanada vyválčila na mistrovství světa v Lotyšsku zlaté medaile. Talentovaný zadák odehrál deset utkání a zaznamenal tři asistence. Člen univerzitního celku Michiganu se mezi dospělými na významné akci rozhodně neztratil a jasně naznačil, jak velký potenciál v něm vězí. Jeho výborné bruslení, urostlá, téměř dvoumetrová postava, a sebevědomá hra přitahují pozornost prakticky všech skautů z NHL. Mnozí experti předpovídají, že bude v draftu vybrán jako úplně první hráč Buffalem Sabres.
5
Fotogalerie

Budoucí hvězdy. 5 nejlepších mladých obránců, o které se (zřejmě) strhne v draftu NHL největší boj

Před pár dny skončily finálové bitvy o Stanley Cup a zájem hokejových fanoušků se už pomalu začíná upínat k předposlednímu červencovému víkendu, kdy se uskuteční draft NHL. Dražba nejtalentovanějších mladých hokejistů z celého světa bude opět zajímavou podívanou.

Už je celkem jasno o elitní desítce hráčů, které si rozeberou kluby s přednostním právem volby během draftu v příštím roce. Mezi kandidáty je pestrá směsice národností, žádného Čecha však podle předběžných prognóz mezi absolutní špičkou nenajdeme. Všichni borci, o nichž se už nyní mluví a píše, se v budoucnosti mohou stát nejzářivějšími hvězdami NHL.

Nechme však nyní stranou útočníky a zaměřme se pouze na obránce. Jména pěti talentovaných beků, kteří přijdou během výběru na řadu pravděpodobně nejdříve, i důvody, proč jsou nejžádanějšími defenzivními mladými hokejisty světa, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Carson Lambos (Kanada)

Lambos.jpg

Některé odhady neřadí kanadského zadáka Carsona Lambose mezi elitní desítku draftu, ale jiné mu tam naopak místo dělají. Ofenzivní bek, který je rodákem z Winnipegu, nabral opačný směr, než je obvyklé, a zpoza Atlantiku se vypravil do Evropy. Drtivou většinu uplynulé sezony strávil ve finské juniorské lize a dvakrát se objevil i v nejvyšší soutěži seniorů. Kariéru mu poněkud zkomplikovalo zranění, ale skauti ho mají v merku a dobře vědí, že se v něm skrývá velký talent.

Pokračování 3 / 6

4. Simon Edvinsson (Švédsko)

Edvinsson.jpg

Téměř dvoumetrový bek Simon Edvinsson má dokonalé fyzické parametry na to, aby se uplatnil v NHL. Skauti ho stylově přirovnávají k Sethu Jonesovi. Navzdory postavě hromotluka je to vynikající bruslař, který dovede držet krok s daleko lehčími protivníky. Dobře brání, umí to s hokejkou a rád podporuje ofenzívu. Na ledě má dokonalý přehled a krizové situace dokáže řešit s pozoruhodným klidem. Jednou by z něho mohla být defenzivní hvězda NHL.

Pokračování 4 / 6

3. Luke Hughes (USA)

Luke Hughes.jpg

Jeho bratr Jack Hughes se stal jedničkou draftu před dvěma lety a další sourozenec Quinn byl sedmičkou o rok dříve. Luke by mohl být letos mezi elitní pěticí. Sebevědomý obránce je špičkovým a rychlým bruslařem, který si báječně rozumí s pukem, skvěle se orientuje ve hře a umí bleskově reagovat na aktuální situaci na hřišti. Už v 18 letech je to komplexní hráč, který má předpoklady pro rychlou adaptaci v NHL.

Pokračování 5 / 6

2. Brandt Clarke (Kanada)

Clarke.jpg

Kdo sledoval v uplynulé sezoně slovenskou nejvyšší soutěž, mohl v ní vidět jednu z pravděpodobných budoucích velkých hvězd NHL. Obránce Brandt Clarke odehrál na hostování za Nové Zámky 26 utkání a posbíral mezi dospělými 15 bodů (5+10). Zlatý medailista z posledního mistrovství světa hráčů do 18 let je ideálním hráčem pro přesilovky a údajně je v hledáčku mnoha klubů z NHL. Místo v první desítce draftu by měl mít prakticky jisté.

Pokračování 6 / 6

1. Owen Power (Kanada)

Owen Power.jpg

Před pár týdny byl osmnáctiletý obránce Owen Power u toho, když Kanada vyválčila na mistrovství světa v Lotyšsku zlaté medaile. Talentovaný zadák odehrál deset utkání a zaznamenal tři asistence. Člen univerzitního celku Michiganu se mezi dospělými na významné akci rozhodně neztratil a jasně naznačil, jak velký potenciál v něm vězí. Jeho výborné bruslení, urostlá, téměř dvoumetrová postava, a sebevědomá hra přitahují pozornost prakticky všech skautů z NHL. Mnozí experti předpovídají, že bude v draftu vybrán jako úplně první hráč Buffalem Sabres.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud