Argentinská reprezentace  Argentina je trojnásobným světovým šampionem a je jednou z nejfotbalovějších zemí na planetě. Být národním rekordmanem v tomto sportu, to už něco znamená. V roce 2012 nastřílel Lionel Messi v dresu národního týmu dvanáct branek a vyrovnal rekord Gabriela Batistuty, o němž se v Jižní Americe soudilo, že je nepřekonatelný. Navíc umlčel kritiky, kteří do té doby tvrdili, že umí střílet branky jen v dresu Barcelony. Momentálně mu chybí pouze dvě trefy k tomu, aby pokořil stogólovou hranici. Profimedia.cz
 El Clásico  Neexistuje většího a slavnějšího zápasu na klubové úrovni, než je El Clásico – souboj Barcelony a Realu Madrid. I do historie tohoto prestižního klání už vstoupil Messi rekordem. V duelech proti Realu Madrid zaznamenal argentinský fotbalista 26 branek a nechal za sebou legendární zápis Alfreda di Stéfana (18). Profimedia.cz
 La Liga  Jen rok poté, co Cristiano Ronaldo v sezoně 2010/11 vytvořil nový rekord španělské Primera Division 40 brankami nastřílenými během jednoho ligového ročníku, Lionel Messi ho pokořil. K Ronaldovu výkonu přidal ještě deset gólů navrch. Další fenomenální úspěch se mu podařil v podobě 21 ligových zápasů v řadě, v nichž dokázal skórovat – nastřílel v nich 33 branek. Navíc drží rekord z ročníku 2012/13 s průměrným počtem 1,44 vstřelených ligových gólů na zápas v jedné sezoně. Profimedia.cz
 Barcelona  Messi nepřekonával jen historické rekordy La Ligy, ale také ty klubové, a to je v případě Barcelony, kde hrály v minulosti desítky fantastických fotbalistů, co říct. V sezoně 2011/12 nastřílel ve všech soutěžích, v nichž nastoupil, dohromady 73 branek, což bylo do té doby považováno za výkon za hranicemi lidských možností. Málokoho asi překvapí, že subtilní Argentinec je s 672 góly nejúspěšnějším střelcem klubu v jeho dlouhé historii. Samozřejmě je v tomto ohledu nejlepším hráčem v dějinách španělské ligy. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Budou tu navždy? 7 rekordů Lionela Messiho, které už možná nikdy nikdo nepřekoná

Tvrzení, že Lionel Messi je pravděpodobně nejlepším hráčem fotbalové historie, rozhodně nestojí na vodě. Potvrzují ho desítky rekordů, které pětatřicetiletý fenomén dokázal vytvořit.

Kolik hranic ještě může Lionel Messi prolomit? Kolik rekordů dokáže překonat, než mrskne kopačky do kouta a řekne „dost“? Těžko říct, je ale skoro jisté, že mnohé z rekordů, jež ustanovil, nebudou dlouho překonány. A některé tu možná vydrží „navěky.“

Našli jsme sedm Messiho nejpůsobivějších statistických záznamů, o kterých si troufáme tvrdit, že s jejich překonáváním budou mít jeho následovníci mimořádně velké problémy. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Hattricky

Messi1.jpg

Vstřelit v jednom utkání tři branky je vždycky obdivuhodný výkon. Většině fotbalistů se to nepovede za celou kariéru, ale pro Lionela Messiho jako by střílení hattricků nebylo nic výjimečného.

V současné době je společně s Cristianem Ronaldem rekordmanem v Lize mistrů, kde se mu jich (zatím) podařilo zaznamenat osm, ještě lepší skóre má ve španělské La Lize, v níž drží společně s Cristianem Ronaldem rekord s osmi hattricky během jediné sezony. K tomu připočtěte, že v dresu Barcelony má na kontě 54 hattricků, z toho 36 jich posbíral v ligové soutěži. Další dva třígólové zápasy už přidal i v barvách PSG. Kterýkoli z těchto záznamů bude jen těžko někdo přepisovat. A to Messi ještě pořád nekončí…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Argentinská reprezentace

Messi Argentina.jpg

Argentina je trojnásobným světovým šampionem a je jednou z nejfotbalovějších zemí na planetě. Být národním rekordmanem v tomto sportu, to už něco znamená.

V roce 2012 nastřílel Lionel Messi v dresu národního týmu dvanáct branek a vyrovnal rekord Gabriela Batistuty, o němž se v Jižní Americe soudilo, že je nepřekonatelný. Navíc umlčel kritiky, kteří do té doby tvrdili, že umí střílet branky jen v dresu Barcelony. Momentálně mu chybí pouze dvě trefy k tomu, aby pokořil stogólovou hranici.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

El Clásico

Messi-gol.jpg

Neexistuje většího a slavnějšího zápasu na klubové úrovni, než je El Clásico – souboj Barcelony a Realu Madrid. I do historie tohoto prestižního klání už vstoupil Messi rekordem. V duelech proti Realu Madrid zaznamenal argentinský fotbalista 26 branek a nechal za sebou legendární zápis Alfreda di Stéfana (18).

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

La Liga

Messi-Granada.jpg

Jen rok poté, co Cristiano Ronaldo v sezoně 2010/11 vytvořil nový rekord španělské Primera Division 40 brankami nastřílenými během jednoho ligového ročníku, Lionel Messi ho pokořil. K Ronaldovu výkonu přidal ještě deset gólů navrch.

Další fenomenální úspěch se mu podařil v podobě 21 ligových zápasů v řadě, v nichž dokázal skórovat – nastřílel v nich 33 branek. Navíc drží rekord z ročníku 2012/13 s průměrným počtem 1,44 vstřelených ligových gólů na zápas v jedné sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Barcelona

Messi3.jpg

Messi nepřekonával jen historické rekordy La Ligy, ale také ty klubové, a to je v případě Barcelony, kde hrály v minulosti desítky fantastických fotbalistů, co říct. V sezoně 2011/12 nastřílel ve všech soutěžích, v nichž nastoupil, dohromady 73 branek, což bylo do té doby považováno za výkon za hranicemi lidských možností.

Málokoho asi překvapí, že subtilní Argentinec je s 672 góly nejúspěšnějším střelcem klubu v jeho dlouhé historii. Samozřejmě je v tomto ohledu nejlepším hráčem v dějinách španělské ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Zlatý míč

Messi, Iniesta, Xavi Hermandez.jpg

Dlouho předlouho bude fotbalový svět čekat na někoho, kdo vyhraje čtyřikrát v řadě Zlatý míč FIFA pro nejlepšího hráče planety, jako se to povedlo Lionelu Messimu v letech 2009 až 2012. Jde o nejcennější individuální fotbalovou trofej a ve světle tohoto úspěchu je těžké hledat argumenty proti tvrzení, že je Messi nejlepším fotbalistou všech dob. Popáté si Zlatý míč převzal za rok 2015, pošesté o další čtyři roky později a posedmé v roce 2021.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Světový rekord

Messi-Barcelona.jpg

Nebylo nic, co by před 11 lety víc vzrušovalo fotbalové fanoušky, než Messiho pomyslný závod s legendárním Gerdem Müllerem v počtu nastřílených branek během jednoho kalendářního roku. Historický záznam německého ostrostřelce nakonec Messi překonal o šest branek a s 91 góly je zapsán v Guinessově knize rekordů.

Nejspíš se nikomu ani nesnilo o tom, že by Müllerův vousatý rekord mohl být někdy pokořen a hranice 90 branek se zdála jako z jiného světa. Jenže přišel Messi a všechno bylo jinak. Jestliže existuje nějaká meta, kterou už nespíš nikdo nikdy nepřekoná, je to s největší pravděpodobností právě tento rekord.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud