Nemanja Matič (Srbsko) – 30 let  Srbský záložník Nemanja Matič je klíčovým hráčem Solskjaerova týmu, ale protože odmítl prodloužit na Old Trafford stávající smlouvu, která mu vyprší po příští sezoně, je skoro jisté (pokud se ještě nerozmyslí a nový kontrakt nepodškrábne), že v létě zamíří jinam. V souvislosti s možným odchodem se stále častěji skloňuje AC Milán. Profimedia.cz
 Romelu Lukaku (Belgie) – 25 let  Co byste říkali na ofenzivní duo ve složení Cristiano Ronaldo – Romelu Lukaku? Od příští sezony by to nemusela být utopie, ale realita. O pětadvacetiletého belgického snajpra totiž stojí Juventus Turín a kouč Solskjaer by možná proti jeho odchodu neměl vážných námitek. Jedničkou na postu středního útočníka je pro něho totiž Marcus Rashford a případná další konkurence během letních nákupů by mohla zkrátit herní čas Lukakua na hřišti. A na to, aby hrál druhé housle nebo vysedával na lavičce, je opravdu moc dobrý. Jestliže vyjádří přání odejít z Old Trafford, držet ho tam (asi) nebudou. Profimedia.cz
 Eric Bailly (Pobřeží slonoviny) – 24 let  Kouč Ole Gunnar Solskjaer už prohlásil, že bude hledat špičkového stopera, a pokud ho najde, zřejmě se tím zpečetí dny Erica Baillyho na Old Trafford. Bailly se stal jedním ze čtyř prvních nákupů manažera Josého Mourinha, které uskutečnil v létě roku 2016 po příchodu do klubu. A zpočátku to vypadalo, že je tím nejpovedenějším. Byl levnější než Pogba, na hřišti působil výrazněji než Mchitarjan a na rozdíl od Zlatana Ibrahimoviče byl nesmírně perspektivní. Ale jeho výkony měly kolísavou tendenci a v současném ročníku nastoupil jen do 11 ligových zápasů. Smlouvu má podepsanou do roku 2020 a proslýchá se, že by v létě mohl zamířit do Arsenalu. Profimedia.cz
 Marcos Rojo (Argentina) – 29 let  Hledat v současné sezoně v sestavě Red Devils stopera Marcose Roja, na to aby si vzal jeden baterku nebo lupu. Devětadvacetiletý argentinský reprezentant přišel na Old Trafford v roce 2014 a v prvních třech sezonách celkem pravidelně hrával. V minulém ročníku však naskočil jen do devíti ligových zápasů a v tom současném jen do tří, z toho pouze jednou v základní sestavě. Loni v březnu podepsal v klubu prodloužení smlouvy do konce sezony 2020/21, ale je téměř jisté, že tak dlouho v Manchesteru nezůstane. Píše se o velkém zájmu West Hamu United. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Budou si balit kufry? Toto je 5 hráčů, kteří by v létě mohli opustit Manchester United

Když na konci března podepsal (do té doby jen dočasný) kouč Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer tříletou smlouvu jako regulérní manažer mužstva, začalo se na ostrovech spekulovat, jak se to promítne do letní přestupové politiky klubu. Jisté je, že někteří hráči už za pár měsíců na Old Trafford nebudou.

slide-odchody z Manchesteru United.jpg

Letní přestupové období bude pro trenéra Manchesteru United Ole Gunnara Solskjaera příležitostí přebudovat kádr podle svých představ. „Odnést“ odchodem z Old Trafford by to mohlo i pět fotbalistů, které najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 6

Nemanja Matič (Srbsko) – 30 let

Nemanja Matič-Manchester United.jpg

Srbský záložník Nemanja Matič je klíčovým hráčem Solskjaerova týmu, ale protože odmítl prodloužit na Old Trafford stávající smlouvu, která mu vyprší po příští sezoně, je skoro jisté (pokud se ještě nerozmyslí a nový kontrakt nepodškrábne), že v létě zamíří jinam. V souvislosti s možným odchodem se stále častěji skloňuje AC Milán.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Romelu Lukaku (Belgie) – 25 let

Romelu Lukaku-Manchester United1.jpg

Co byste říkali na ofenzivní duo ve složení Cristiano Ronaldo – Romelu Lukaku? Od příští sezony by to nemusela být utopie, ale realita. O pětadvacetiletého belgického snajpra totiž stojí Juventus Turín a kouč Solskjaer by možná proti jeho odchodu neměl vážných námitek. Jedničkou na postu středního útočníka je pro něho totiž Marcus Rashford a případná další konkurence během letních nákupů by mohla zkrátit herní čas Lukakua na hřišti. A na to, aby hrál druhé housle nebo vysedával na lavičce, je opravdu moc dobrý. Jestliže vyjádří přání odejít z Old Trafford, držet ho tam (asi) nebudou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Eric Bailly (Pobřeží slonoviny) – 24 let

Eric Bailly-Manchester United.jpg

Kouč Ole Gunnar Solskjaer už prohlásil, že bude hledat špičkového stopera, a pokud ho najde, zřejmě se tím zpečetí dny Erica Baillyho na Old Trafford. Bailly se stal jedním ze čtyř prvních nákupů manažera Josého Mourinha, které uskutečnil v létě roku 2016 po příchodu do klubu. A zpočátku to vypadalo, že je tím nejpovedenějším. Byl levnější než Pogba, na hřišti působil výrazněji než Mchitarjan a na rozdíl od Zlatana Ibrahimoviče byl nesmírně perspektivní. Ale jeho výkony měly kolísavou tendenci a v současném ročníku nastoupil jen do 11 ligových zápasů. Smlouvu má podepsanou do roku 2020 a proslýchá se, že by v létě mohl zamířit do Arsenalu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Marcos Rojo (Argentina) – 29 let

Marcos Rojo.jpg

Hledat v současné sezoně v sestavě Red Devils stopera Marcose Roja, na to aby si vzal jeden baterku nebo lupu. Devětadvacetiletý argentinský reprezentant přišel na Old Trafford v roce 2014 a v prvních třech sezonách celkem pravidelně hrával. V minulém ročníku však naskočil jen do devíti ligových zápasů a v tom současném jen do tří, z toho pouze jednou v základní sestavě. Loni v březnu podepsal v klubu prodloužení smlouvy do konce sezony 2020/21, ale je téměř jisté, že tak dlouho v Manchesteru nezůstane. Píše se o velkém zájmu West Hamu United.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Alexis Sánchez (Chile) – 30 let

Alexis Sanchez-Manchester United.jpg

Nejfrekventovanějším jménem v souvislosti s odchodem z Old Trafford je Alexis Sánchez. Malé herní vytížení, nepřesvědčivé výkony a k tomu astronomický plat staví třicetiletého borce, který je momentálně na marodce, do pozice nechtěného hráče. Když loni v zimě přestupoval do Manchesteru United, zřejmě si takhle své působení v novém klubu nepředstavoval. Britský tisk píše, že by mohl zamířit do Paris Saint-Germain, kde je o jeho služby zájem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud