Marcus Rashford (Anglie) – 26 let  Necelé čtyři měsíce poté, co Marcus Rashford debutoval v dresu Manchesteru United, už dostal první šanci v seniorské reprezentaci Albionu a zahrál si také na Euru ve Francii. Stal se tehdy ve věku 18 let a 228 dní nejmladším hráčem, který reprezentoval Anglii na evropském šampionátu. Na Old Trafford se stal Rashford nepostradatelným, fantasticky se mu povedla minulá sezona, ale v té současné už to tak slavné není. V Premier League zaznamenal pět branek v 25 zápasech a občas čelí výtkám, je „líný“ a hraje „žalostně“. Vzhledem k tomu, že Kylian Mbappé odejde v létě z Paris Saint-Germain do Realu Madrid, spekuluje se o tom, že ho měl v Parku Princů nahradit. Portál TransferMark uvádí, že má hodnotu 70 milionů eur. V Manchesteru by takový obchod nejspíš přivítali, protože by se zbavili břemene Rashfordova týdenního platu ve výši 300 tisíc liber týdně.

Marcus Rashford (Anglie) – 26 let
Necelé čtyři měsíce poté, co Marcus Rashford debutoval v dresu Manchesteru United, už dostal první šanci v seniorské reprezentaci Albionu a zahrál si také na Euru ve Francii. Stal se tehdy ve věku 18 let a 228 dní nejmladším hráčem, který reprezentoval Anglii na evropském šampionátu. Na Old Trafford se stal Rashford nepostradatelným, fantasticky se mu povedla minulá sezona, ale v té současné už to tak slavné není. V Premier League zaznamenal pět branek v 25 zápasech a občas čelí výtkám, je „líný“ a hraje „žalostně“. Vzhledem k tomu, že Kylian Mbappé odejde v létě z Paris Saint-Germain do Realu Madrid, spekuluje se o tom, že ho měl v Parku Princů nahradit. Portál TransferMark uvádí, že má hodnotu 70 milionů eur. V Manchesteru by takový obchod nejspíš přivítali, protože by se zbavili břemene Rashfordova týdenního platu ve výši 300 tisíc liber týdně.

 Antony (Brazílie) – 24 let  Koupíte pozdě, koupíte draho. Ajax na to šel předloni v létě mazaně. V holandském klubu dobře věděli, jak moc na Old Trafford touží po brazilském útočníkovi Antonym, a tak šikovně a chytře lavírovali, až nakonec vyinkasovali od Manchesteru United těsně před uzavřením přestupního termínu 95 milionů eur, takže skoro třikrát přeplatili tehdejší předpokládanou tržní cenu hráče, jak ji uváděl renomovaný portál TransferMarkt. Anglický klub si mladého kanárka smluvně pojistil až do roku 2027, ale možná, že toho už manažeři trochu litují. Loni byl Antony totiž obviněn z napadení několika žen, takže byl asi na měsíc vyřazen z kádru. A když se pak vrátil na hřiště, nepodával výkony, které se od něho očekávaly. Podle portálu TransferMarkt spadla jeho tržní cena o dvě třetiny dolů a nyní činí 35 milionů eur.
 Casemiro (Brazílie) – 32 let  Brazilec Casemiro byl až do konce sezony 2021/22 motorem Realu Madrid. Součástí Bílého baletu byl od roku 2013, jen v sezoně 2014/15 si odskočil na hostování do portugalského Porta. Na San Bernabeu se radoval ze tří titulů ve španělské La Lize, jednou vyhrál pohár Copa del Rey, třikrát národní Superpohár a pětkrát se podepsal pod triumfem v Lize mistrů. Navíc se podílel třikrát na vítězství na mistrovství světa klubů. Real opouštěl v roli klubové legendy za více než 70 milionů eur. Podle anglického tisku jsou však jeho dny na Old Trafford sečteny. Na jeho post by měl přijít Francouz Khéphren Thuram z Nice a dvaatřicetiletý kanárek by se mohl posunout o dům dál. Pořád má ještě slušnou kvalitu a o jeho podpis bude jistě zájem. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na 30 milionů eur.
 Aaron Wan-Bissaka (Anglie) – 26 let  Když se mladý anglický zadák Aaron Wan-Bissaka prokousal na konci sezony 2017/18 do sestavy Crystal Palace, okamžitě uchvátil svými spolehlivými výkony fanoušky i experty. Navzdory nízkému věku hrál jako zkušený mazák, perfektně četl hru, byl silný v situacích jeden na jednoho a pro každého útočníka se stal nesmírně nebezpečným protivníkem. V létě roku 2019 přestoupil Wan-Bissaka za téměř 50 milionů liber do Manchesteru United. Na Old Trafford hraje dosud. Smlouva mu vyprší po sezoně 2024/25. Pod trenérem Ten Hagem však Wan-Bissaka nedostává příliš mnoho herního času. V aktuálním ročníku Premier League odehrál jen 12 utkání. Pro obě strany by asi bylo dobré, kdyby se rozloučili a šestadvacetiletý borec se vydal za novou výzvou jinam. Manchester United by za něj mohl inkasovat kolem 20 milionů eur.
 Raphaël Varane (Francie) – 30 let  Francouzský stoper a mistr světa ze šampionátu v Rusku Raphaël Varane přišel v roce 2011 do Realu Madrid z Racingu Lens a na San Bernabeu vydržel dlouhých deset let, během nichž zažil nadvládu několika trenérů, ale také se podílel na zisku tří ligových titulů, čtyřech triumfech v Lize mistrů a stejném počtu vítězství na mistrovství světa klubů. V létě roku 2021 však udělal za španělským angažmá tečku a za 40 milionů eur přestoupil do Manchesteru United, který za podpis na čtyřleté smlouvě zaplatil 36 milionů liber. Nyní je ale téměř jisté, že až do roku 2025, kdy mu kontrakt vyprší, na Old Trafford nevydrží. S odchodem byl spojován už loni v létě, ale Red Devils za něj nenašli adekvátní náhradu, proto zůstal v kádru. Za pár měsíců už si ale velmi pravděpodobně bude balit kufry. Jeho tržní cena se pohybuje kolem 25 milionů eur.
7
Fotogalerie

Budou si balit kufry? 7 hráčů, kteří by v létě mohli opustit Manchester United

S příchodem miliardáře Jima Ratcliffa jako spolumajitele Manchesteru United se hodně píše o velkých letních změnách v kádru Red Devils. Někteří současní hráči už tedy za pár měsíců na Old Trafford velmi pravděpodobně nemusí být.

Letní přestupové období bude pro trenéra Manchesteru United příležitostí přebudovat kádr. „Odnést“ odchodem z Old Trafford by to mohlo i sedm fotbalistů, které najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Marcus Rashford (Anglie) – 26 let

Marcus Rashford3 (2).jpg

Marcus Rashford vlétl na scénu v Premier League v průběhu sezony 2015/16 a okamžitě na sebe upoutal velkou pozornost. Necelé čtyři měsíce poté, co debutoval v dresu Manchesteru United, už dostal první šanci v seniorské reprezentaci Albionu a zahrál si také na Euru ve Francii. Stal se tehdy ve věku 18 let a 228 dní nejmladším hráčem, který reprezentoval Anglii na evropském šampionátu.

Na Old Trafford se stal Rashford nepostradatelným, fantasticky se mu povedla minulá sezona, ale v té současné už to tak slavné není. V Premier League zaznamenal pět branek v 25 zápasech a občas čelí výtkám, je „líný“ a hraje „žalostně“.

Vzhledem k tomu, že Kylian Mbappé odejde v létě z Paris Saint-Germain do Realu Madrid, spekuluje se o tom, že ho měl v Parku Princů nahradit. Portál TransferMark uvádí, že má hodnotu 70 milionů eur. V Manchesteru by takový obchod nejspíš přivítali, protože by se zbavili břemene Rashfordova týdenního platu ve výši 300 tisíc liber týdně. Smlouvu má podepsanou až do roku 2028.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Antony (Brazílie) – 24 let

Antony.jpg

Koupíte pozdě, koupíte draho. Ajax na to šel předloni v létě mazaně. V holandském klubu dobře věděli, jak moc na Old Trafford touží po brazilském útočníkovi Antonym, a tak šikovně a chytře lavírovali, až nakonec vyinkasovali od Manchesteru United těsně před uzavřením přestupního termínu 95 milionů eur, takže skoro třikrát přeplatili tehdejší předpokládanou tržní cenu hráče, jak ji uváděl renomovaný portál TransferMarkt.

Anglický klub si mladého kanárka smluvně pojistil až do roku 2027, ale možná, že toho už manažeři trochu litují. Loni byl Antony totiž obviněn z napadení několika žen, takže byl asi na měsíc vyřazen z kádru. A když se pak vrátil na hřiště, nepodával výkony, které se od něho očekávaly. Podle portálu TransferMarkt spadla jeho tržní cena o dvě třetiny dolů a nyní činí 35 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Casemiro (Brazílie) – 32 let

Casemiro-Manchester United.jpg

Brazilec Casemiro byl až do konce sezony 2021/22 motorem Realu Madrid. Součástí Bílého baletu byl od roku 2013, jen v sezoně 2014/15 si odskočil na hostování do portugalského Porta. Na San Bernabeu se radoval ze tří titulů ve španělské La Lize, jednou vyhrál pohár Copa del Rey, třikrát národní Superpohár a pětkrát se podepsal pod triumfem v Lize mistrů. Navíc se podílel třikrát na vítězství na mistrovství světa klubů. Real opouštěl v roli klubové legendy za více než 70 milionů eur.

Podle anglického tisku jsou však jeho dny na Old Trafford sečteny. Na jeho post by měl přijít Francouz Khéphren Thuram z Nice a dvaatřicetiletý kanárek by se mohl posunout o dům dál. Pořád má ještě slušnou kvalitu a o jeho podpis bude jistě zájem. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho cenu na 30 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Aaron Wan-Bissaka (Anglie) – 26 let

Aaron Wan-Bissaka-Manchester United1.jpg

Když se mladý anglický zadák Aaron Wan-Bissaka prokousal na konci sezony 2017/18 do sestavy Crystal Palace, okamžitě uchvátil svými spolehlivými výkony fanoušky i experty. Navzdory nízkému věku hrál jako zkušený mazák, perfektně četl hru, byl silný v situacích jeden na jednoho a pro každého útočníka se stal nesmírně nebezpečným protivníkem. V létě roku 2019 přestoupil Wan-Bissaka za téměř 50 milionů liber do Manchesteru United. Na Old Trafford hraje dosud. Smlouva mu vyprší po sezoně 2024/25.

Pod trenérem Ten Hagem však Wan-Bissaka nedostává příliš mnoho herního času. V aktuálním ročníku Premier League odehrál jen 12 utkání. Pro obě strany by asi bylo dobré, kdyby se rozloučili a šestadvacetiletý borec se vydal za novou výzvou jinam. Manchester United by za něj mohl inkasovat kolem 20 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Raphaël Varane (Francie) – 30 let

Raphaël Varane-Manchester United1.jpg

Francouzský stoper a mistr světa ze šampionátu v Rusku Raphaël Varane přišel v roce 2011 do Realu Madrid z Racingu Lens a na San Bernabeu vydržel dlouhých deset let, během nichž zažil nadvládu několika trenérů, ale také se podílel na zisku tří ligových titulů, čtyřech triumfech v Lize mistrů a stejném počtu vítězství na mistrovství světa klubů. V létě roku 2021 však udělal za španělským angažmá tečku a za 40 milionů eur přestoupil do Manchesteru United, který za podpis na čtyřleté smlouvě zaplatil 36 milionů liber.

Nyní je ale téměř jisté, že až do roku 2025, kdy mu kontrakt vyprší, na Old Trafford nevydrží. S odchodem byl spojován už loni v létě, ale Red Devils za něj nenašli adekvátní náhradu, proto zůstal v kádru. Za pár měsíců už si ale velmi pravděpodobně bude balit kufry. Jeho tržní cena se pohybuje kolem 25 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Christian Eriksen (Dánsko) – 32 let

Christian Eriksen-Manchester United.jpg

Christianu Eriksenovi je nyní 32 let a už pětkrát se stal nejlepším dánským fotbalistou roku. Po přestupu z Ajaxu Amsterdam v roce 2013 to sice vypadalo, že se jeho kariéra poněkud zadrhla, ale potřeboval se jen aklimatizovat na nové prostředí a kvalitnější soutěž. V dresu Tottenhamu na White Hart Lane se pak na sedm sezon zařadil mezi opory týmu.

Eriksen je univerzální středopolař, který může hrát prakticky na jakémkoli postu. Nejvíc mu ale sedí role ofenzivního záložníka nebo podhrotového útočníka. Když se dostane k míči, je úžasné sledovat jeho tah na branku a vytříbenou techniku. Od roku 2022 předvádí svoje umění na Old Trafford, ale už je na něm znát přibývající věk. V Manchesteru má sice platnou smlouvu do roku 2025, ale není vyloučeno, že v létě se bude stěhovat jinam. Jeho cena se pohybuje kolem 13 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Luke Shaw (Anglie) – 28 let

Luke Shaw-Manchester1.jpg

Obránce Luke Shaw byl v hledáčku skautů Manchesteru United několik sezon. Na Old Trafford se podařilo jednoho z nejtalentovanějších anglických hráčů získat v létě roku 2014, kdy podepsal v klubu čtyřletý kontrakt. Do Southamptonu, kde předtím fotbalově vyrostl a zářil, putovalo z klubové kasy přes 37 milionů eur. V klubu působí dosud a stávající kontrakt mu vyprší v roce 2027.

Shaw je stále kvalitním fotbalistou, ale jeho velkým problémem je náchylnost ke zraněním. To by mohlo ponoukat vedení klubu, aby se osmadvacetiletého borce zbavilo. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální cena 38 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud