Paul Pogba (Francie) – 29 let  V létě roku 2016 se stal Paul Pogba nejdražším hráčem fotbalové historie a mnozí od něho očekávali v novém působišti zázraky. To se ale nestalo a na hlavu francouzského reprezentanta se čas od času snáší kritika, což však nic nemění na faktu, že je to špičkový fotbalista. Během 151 ligových zápasů dokázal nastřílet v dresu Manchesteru United 29 branek a připravil pro své spoluhráče řadu gólových šancí. Přesto jeho účinkování na Old Trafford budí vzhledem k astronomické přestupové ceně rozpaky a už nějaký čas se spekuluje o jeho odchodu z klubu. Pokud z Manchesteru odejde, pak to bude zcela zdarma, protože platná smlouva mu vyprší na konci června a on se stane volným hráčem. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 55 milionů eur. Profimedia.cz

Paul Pogba (Francie) – 29 let
V létě roku 2016 se stal Paul Pogba nejdražším hráčem fotbalové historie a mnozí od něho očekávali v novém působišti zázraky. To se ale nestalo a na hlavu francouzského reprezentanta se čas od času snáší kritika, což však nic nemění na faktu, že je to špičkový fotbalista. Během 151 ligových zápasů dokázal nastřílet v dresu Manchesteru United 29 branek a připravil pro své spoluhráče řadu gólových šancí. Přesto jeho účinkování na Old Trafford budí vzhledem k astronomické přestupové ceně rozpaky a už nějaký čas se spekuluje o jeho odchodu z klubu. Pokud z Manchesteru odejde, pak to bude zcela zdarma, protože platná smlouva mu vyprší na konci června a on se stane volným hráčem. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 55 milionů eur. Profimedia.cz

 Eric Bailly (Pobřeží slonoviny) – 27 let  Manchester United chce v létě podepsat špičkového stopera. Pokud ho najde, zřejmě se tím zpečetí dny Erica Baillyho na Old Trafford. Bailly se stal jedním ze čtyř prvních nákupů manažera Josého Mourinha, které uskutečnil v létě roku 2016 po příchodu do klubu. A zpočátku to vypadalo, že je tím nejpovedenějším. Byl levnější než Pogba, na hřišti působil výrazněji než Mchitarjan a na rozdíl od Zlatana Ibrahimoviče byl nesmírně perspektivní. Ale jeho výkony měly kolísavou tendenci a v současném ročníku nastoupil jen do čtyř ligových zápasů. Smlouvu má podepsanou do roku 2024 a jeho cena pohybuje kolem osmi milionů eur a stále padá dolů. Na doby, kdy byla na 35 milionech eur, může jen nostalgicky vzpomínat. V zimním přestupovém období projevoval o jeho podpis zájem AC Milán. Profimedia.cz
 Edinson Cavani (Uruguay) – 35 let  Uruguayský snajpr Edinson přišel na Old Trafford na podzim roku 2020 jako volný hráč z francouzského Paris Saint-Germain. V minulém ročníku oderál 26 střetnutí, ve kterých nastřílel deset branek a kouč Ole Gunnar Solskjaer vyvinul obrovské úsilí, aby zkušeného borce loni v létě přesvědčil k prodloužení kontraktu o další sezonu. Příchod Cristiana Ronalda do týmu však změnil jeho roli a on v současném ročníku dostává velmi málo hracího času na hřišti. Trápí ho také častá zranění. Od srpna byl už šestkrát na marodce a zmeškal už 22 utkání. Momentálně je mimo hru kvůli problémům s lýtkovým svalem. V létě téměř jistě z Manchesteru odejde. Profimedia.cz
 Anthony Martial (Francie) – 26 let  Francouzského útočníka Anthonyho Martiala byste v současnosti v sestavě Manchesteru United hledali marně – je totiž na hostování ve španělské Seville, které skončí na konci sezony. Na Old Trafford se už ale pravděpodobně nevrátí. Loni v březnu poznamenalo jeho kariéru vážné zranění kolenních vazů a na někdejší výkony už po uzdravení nenavázal. V Manchesteru má platnou smlouvu do roku 2024 a podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 28 milionů eur. Profimedia.cz
 Cristiano Ronaldo (Portugalsko) – 37 let  Podle informací, které prosakují do ostrovních médií, není Cristiano Ronaldo v Manchesteru United šťastný a je prý rozhodnut v létě klub opustit. Portugalská legenda přišla loni v létě na Old Trafford jako vysněná legenda, ale obě strany si zřejmě návrat po letech představovaly poněkud jinak. I v 37 letech je pětinásobný držitel Zlatého míče stále ve špičkové formě a o jeho podpis bude na trhu jistě eminentní zájem. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální cena 35 milionů eur. Smlouvu v klubu má podepsanou ještě na příští ročník. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Budou si balit kufry? 5 hráčů, kteří by v létě mohli opustit Manchester United

Jisté je, že od příští sezony bude mít Manchester United nového trenéra, který si bude chtít poskládat tým podle svých představ. Někteří současní hráči už tedy za pár měsíců na Old Trafford velmi pravděpodobně nebudou.

Letní přestupové období bude pro nového trenéra Manchesteru United (ať už se jím stane kdokoli) příležitostí přebudovat kádr. „Odnést“ odchodem z Old Trafford by to mohlo i pět fotbalistů, které najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Paul Pogba (Francie) – 29 let

Paul Pogba-Manchester United.jpg

V létě roku 2016 se stal Paul Pogba nejdražším hráčem fotbalové historie a mnozí od něho očekávali v novém působišti zázraky. To se ale nestalo a na hlavu francouzského reprezentanta se čas od času snáší kritika, což však nic nemění na faktu, že je to špičkový fotbalista.

Během 151 ligových zápasů dokázal nastřílet v dresu Manchesteru United 29 branek a připravil pro své spoluhráče řadu gólových šancí. Přesto jeho účinkování na Old Trafford budí vzhledem k astronomické přestupové ceně rozpaky a už nějaký čas se spekuluje o jeho odchodu z klubu. Pokud z Manchesteru odejde, pak to bude zcela zdarma, protože platná smlouva mu vyprší na konci června a on se stane volným hráčem. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 55 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Eric Bailly (Pobřeží slonoviny) – 27 let

Eric Bailly-Manchester United1.jpg

Manchester United chce v létě podepsat špičkového stopera. Pokud ho najde, zřejmě se tím zpečetí dny Erica Baillyho na Old Trafford. Bailly se stal jedním ze čtyř prvních nákupů manažera Josého Mourinha, které uskutečnil v létě roku 2016 po příchodu do klubu. A zpočátku to vypadalo, že je tím nejpovedenějším. Byl levnější než Pogba, na hřišti působil výrazněji než Mchitarjan a na rozdíl od Zlatana Ibrahimoviče byl nesmírně perspektivní. Ale jeho výkony měly kolísavou tendenci a v současném ročníku nastoupil jen do čtyř ligových zápasů.

Smlouvu má podepsanou do roku 2024 a jeho cena pohybuje kolem osmi milionů eur a stále padá dolů. Na doby, kdy byla na 35 milionech eur, může jen nostalgicky vzpomínat. V zimním přestupovém období projevoval o jeho podpis zájem AC Milán.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Edinson Cavani (Uruguay) – 35 let

Edinson Cavani-Manchester United.jpg

Uruguayský snajpr Edinson přišel na Old Trafford na podzim roku 2020 jako volný hráč z francouzského Paris Saint-Germain. V minulém ročníku oderál 26 střetnutí, ve kterých nastřílel deset branek a kouč Ole Gunnar Solskjaer vyvinul obrovské úsilí, aby zkušeného borce loni v létě přesvědčil k prodloužení kontraktu o další sezonu.

Příchod Cristiana Ronalda do týmu však změnil jeho roli a on v současném ročníku dostává velmi málo hracího času na hřišti. Trápí ho také častá zranění. Od srpna byl už šestkrát na marodce a zmeškal už 22 utkání. Momentálně je mimo hru kvůli problémům s lýtkovým svalem. V létě téměř jistě z Manchesteru odejde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Anthony Martial (Francie) – 26 let

Anthony Martial.jpg

Francouzského útočníka Anthonyho Martiala byste v současnosti v sestavě Manchesteru United hledali marně – je totiž na hostování ve španělské Seville, které skončí na konci sezony. Na Old Trafford se už ale pravděpodobně nevrátí. Loni v březnu poznamenalo jeho kariéru vážné zranění kolenních vazů a na někdejší výkony už po uzdravení nenavázal. V Manchesteru má platnou smlouvu do roku 2024 a podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota 28 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Cristiano Ronaldo (Portugalsko) – 37 let

Cristiano Ronaldo-Manchester United.jpg

Podle informací, které prosakují do ostrovních médií, není Cristiano Ronaldo v Manchesteru United šťastný a je prý rozhodnut v létě klub opustit. Portugalská legenda přišla loni v létě na Old Trafford jako vysněná legenda, ale obě strany si zřejmě návrat po letech představovaly poněkud jinak.

I v 37 letech je pětinásobný držitel Zlatého míče stále ve špičkové formě a o jeho podpis bude na trhu jistě eminentní zájem. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální cena 35 milionů eur. Smlouvu v klubu má podepsanou ještě na příští ročník.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud