Budou brzy padat hlavy? 3 ligoví trenéři, kteří mohou dostat padáka

Ligová sezona teprve začala, přesto možná brzy nabídne první trenérské oběti. Spekulovalo se, že by první z nich mohl být Andrea Stramaccioni, pokud ale vedení Sparty věří cestě, kterou nastolil, tak mu musí dát čas. Ohrožení jsou jiní…

Andrea Stramaccioni Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg
Andrea Stramaccioni nezačal dobře, vedení Sparty by ho ale mělo podržet. (Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia)

Sparta vypadla z předkola Evropské ligy, ztratila body v malém pražském derby s Bohemians 1905, v pondělí ale zabrala a vyhrála 1:0 v Mladé Boleslavi. Zdá se, že vedení klubu Stramaccioniho podrží a dá mu čas, aby si jeho nový tým sedl. Přesto brzy mohou padat hlavy. Jména tří trenérů, kteří jsou v ohrožení, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Svatopluk Habanec (Brno)

Svatopluk Habanec.jpg

Nejohroženější trenér současnosti. Bývalý kouč Slovácka měl dovést ambiciózní tým Brna do horních pater tabulky, jenže loňská sezona mu vůbec nevyšla. Zbrojovka skončila 11., pouze pět bodů nad sestupem, Habanec však dostal důvěru a na lavičce týmu zůstal. Ale na jak dlouho?

Brno v úvodním kole nestačilo na Baník, následně prohrálo ve Zlíně, vybuchlo v domácím poháru, v němž vypadlo s HFK Olomouc a fanoušci si žádají hlavu domácího trenéra. Ten vyhlásil mediální půst.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Jaroslav Hynek (Dukla)

Jaroslav Hynek Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jakmile Jaroslav Šilhavý odešel před rokem z Dukly do Slavie, stal se Jaroslav Hynek dočasným koučem týmu z Julisky. Brzy byl ve funkci potvrzen, tým dovedl k celkovému sedmému místu a v létě podepsal novou dvouletou smlouvu s opcí.

Jenže začátek sezony se týmu nepovedl a jednačtyřicetiletý trenér by se měl začít bát o místo. Dukla dostala čtyřgólový výprask v Plzni, v Teplicích prohrála 3:1 a o víkendu musí zabrat v souboji se Zlínem. Třetí zápas bez bodu, to už by byl průšvih.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Dušan Uhrin (Mladá Boleslav)

Dušan Uhrin Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Působil v Plzni či ve Slavii, z obou štací se ale poroučel předčasně. V červnu se vrátil do Mladé Boleslavi, ve které strávil podstatnou část dosavadní trenérská kariéry, a stal se generálním sportovním manažerem. Znovu usedl i na trenérskou lavičku, jenže výběru z města Škodovky se nedaří.

Chramosta a spol. vypadli z předkola Evropské ligy a v lize jsou zatím bez bodu. Mladá Boleslav prohrála v úvodním kole doma s Olomoucí, nestačila ani na Spartu a pokud padne o víkendu také v Karviné, pod Uhrinem by se mohla hodně rozviklat židle.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud