5 zkušených hráčů, kteří opustili kabinu Ocelářů. Jak moc budou v Třinci chybět?

Třinec patří k nejbohatším extraligovým klubům. Každoročně má ty nejvyšší ambice a do svých řad láká elitní hokejisty. Letos ale o několik důležitých hráčů taky přišel.

Oceláři lákali Romana Poláka, loni dostali na soupisku Jaromíra Jágra a v létě přivedli Robertse Bukartse. Pět zkušených hráčů ale kabinu Ocelářů opustilo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Petružálek

Jakub Petružálek Michal Beránek CNC  Profimedia.jpg

Jakub Petružálek se v průběhu sezony 2014/15 vrátil z Ruska do Litvínova a získal s ním premiérový titul. Další rok působil znovu v Rusku, hrál i ve Švédsku a poté posílil Třinec. Mezi Oceláři třiatřicetiletý útočník vydržel dva roky a nyní míří zpátky do Litvínova.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia.

Pokračování 3 / 6

Zbyněk Irgl

Zbyněk Irgl.jpg

Vicemistr světa z roku 2006 odehrál za Třinec tři kompletní sezony. Patřil ke klíčovým hráčům Ocelářů, loni za ně ale odehrál jen 33 zápasů a odešel do Olomouce. S Hanáky postoupil do play-off, v devíti zápasech posbíral osm bodů a po sezoně se rozhodlo, že v týmu bude pokračovat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Bohumil Jank

Bohumil Jank.jpg

Bohumil Jank, jenž má na kontě téměř dvě desítky reprezentačních zápasů, strávil v Třinci uplynulé dvě sezony. Během premiérového ročníku však odehrál dvacet zápasů na farmě ve Frýdku-Místku, loni v dresu Ocelářů nastoupil jen k 39 duelům, další dva přidal v play-off, a teď se novu stěhuje. Od nové sezony bude hrát za Chomutov.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Linhart

Tomáš Linhart Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý bek přišel do Třince v roce 2013 ze Zlína. Bývalý obránce Pardubic či Hradce Králové měl v kabině Ocelářů důležitou roli a dvakrát si s nimi zahrál extraligové finále. Teď se vrací zpět do kádru Mountfieldu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Daniel Rákos

Daniel Rákos.jpg

Zkušený útočník hrál za Třinec od roku 2012. V prvním ročníku v dresu Ocelářů posbíral dvacet kanadských bodů, stejně jako v uplynulé sezoně, tři body přidal v play-off, teď ale Daniel Rákos míří dál. Bývalý hráč Pardubic bude působit v Hradci Králové.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud