Josef Kořenář  Sparta získala ještě jednoho hodně kvalitního gólmana. Ze zámoří se vrátil do extraligy Josef Kořenář, jenž v minulé sezoně odchytal dva zápasy za Arizonu a předtím posbíral několik startů v San Jose. Čtyřiadvacetiletý Kořenář, který si v extralize zachytal taky za Jihlavu a Třinec, podepsal se Spartou dvouletý kontrakt. 
 Michael Krutil   V roce 2020 ho draftovalo Chicago, Michael Krutil se ale do NHL zatím nedostal. Dvacetiletý bek posbíral několik startů v AHL a loni si zahrál taky za švédské Växjö. Teď už je ale zpátky ve Spartě, ve které si v sezoně 2019/20 připsal dosud jediný extraligový start. 
 Ostap Safin   Stejně jako Krutil už sparťanské prostředí dobře zná. Třiadvacetiletý útočník v pražském klubu dříve působil, od roku 2017 byl však v zámoří. Do kádru Edmontonu, který jej draftoval, se ale nikdy neprotlačil, loni si připsal jen 27 startů na farmě, a tak se vrátil domů. Ve Spartě by měl bývalý mládežnický urostlý reprezentant dostat hodně prostoru. 
 Gustaf Thorell  Ve Spartě už loni hrál jeho bratr Erik, který odehrál parádní sezonu. Teď do pražského klubu míří i dvaatřicetiletý Gustaf, jenž v minulém ročníku působil v Plzni. Na západě Čech odehrál dobrou sezonu, dohromady i s play-off posbíral 25 bodů a řekl si o angažmá ve Spartě. Prosadí se? 
5
Fotogalerie

Bude to stačit na titul? Podívejte se na pět posil, které (zatím) přivedla Sparta

Čekání hokejistů Sparty na extraligový titul pokračuje. Do příští sezony tak Pražané půjdou zase s pozměněným kádrem.

Sparta se letos dostala do finále, v tom ale nestačila na Třinec a na extraligový titul tak čeká už patnáct let. Pražany po sezoně opustil Matěj Machovský nebo Filip Chlapík, Sparta ale taky získala pět zajímavých posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Jakub Kovář 

GetFile - 2022-06-16T100541.117.jpg

Zkušený gólman působil řadu let v KHL, kde si udělal velmi dobré jméno. Během uplynulé sezony musel kvůli zdravotním problémům ukončit angažmá v Jekatěrinburgu, poté ale zamířil do Švýcarska a rychle se dostal zpátky do skvělé formy. S Curychem postoupil až do finále, tím ale svou misi ve Švýcarsku uzavřel a po letech se vrátil do extraligy. Jakub Kovář bude v novém ročníku hájit branku Sparty. 

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Josef Kořenář 

Josef Kořenář Arizona.jpg

Sparta získala ještě jednoho hodně kvalitního gólmana. Ze zámoří se vrátil do extraligy Josef Kořenář, jenž v minulé sezoně odchytal dva zápasy za Arizonu a předtím posbíral několik startů v San Jose. Čtyřiadvacetiletý Kořenář, který si v extralize zachytal taky za Jihlavu a Třinec, podepsal se Spartou dvouletý kontrakt. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michael Krutil 

Michael Krutil ČR20.jpg

V roce 2020 ho draftovalo Chicago, Michael Krutil se ale do NHL zatím nedostal. Dvacetiletý bek posbíral několik startů v AHL a loni si zahrál taky za švédské Växjö. Teď už je ale zpátky ve Spartě, ve které si v sezoně 2019/20 připsal dosud jediný extraligový start. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ostap Safin 

profimedia-0635331908.jpg

Stejně jako Krutil už sparťanské prostředí dobře zná. Třiadvacetiletý útočník v pražském klubu dříve působil, od roku 2017 byl však v zámoří. Do kádru Edmontonu, který jej draftoval, se ale nikdy neprotlačil, loni si připsal jen 27 startů na farmě, a tak se vrátil domů. Ve Spartě by měl bývalý mládežnický urostlý reprezentant dostat hodně prostoru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Gustaf Thorell 

Gustaf Thorell.jpg

Ve Spartě už loni hrál jeho bratr Erik, který odehrál parádní sezonu. Teď do pražského klubu míří i dvaatřicetiletý Gustaf, jenž v minulém ročníku působil v Plzni. Na západě Čech odehrál dobrou sezonu, dohromady i s play-off posbíral 25 bodů a řekl si o angažmá ve Spartě. Prosadí se? 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud