Bude to stačit na Spartu se Slavií? 4 posily, které v létě přivedla plzeňská Viktorka

Plzni uplynulá sezona vůbec nevyšla. Kouče Adrána Guľu nahradil v průběhu ročníku Michal Bílek, jenž během léta buduje nový tým. Jakou bude mít sílu?

V Plzni během léta skončili David Limberský, Jan Kovařík či Zdeněk Ondrášek. Vedení klubu sice neodpálilo žádnou přestupovou pecku, přivedlo však čtyři zajímavé hráče. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Marián Tvrdoň 

Marián Tvrdoň Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Poslední klub: Ústí nad Labem

Brankářskou jedničkou Plzně by měl zůstat Jindřich Staněk. Ve Viktorce pokračuje také Aleš Hruška, na soupisku se však dostal i Marián Tvrdoň, jenž byl v posledním ročníku nejlepším brankářem druhé ligy. Šestadvacetiletý slovenský gólman v bráně Ústí nad Labem vychytal jedenáct čistých kont a teď je odhodlaný porvat se o místo v Plzni. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Modou N'Diaye 

Poslední klub: Táborsko

Příběh Abdallaha Simy každý zná. Senegalský klenot přišel před rokem z Táborska do Slavie, odehrál úžasný ročník a řekl si o lukrativní zahraniční angažmá. Vydá se teď v jeho stopách Modou N'Diaye? Čtyřiadvacetiletého záložníka ze Senegalu si na testy z Táborska pozvala Viktorka a N'Diaye zaujal natolik, že v Plzni podepsal smlouvu. V Táborsku se přitom objevil teprve loni v říjnu... 

Pokračování 4 / 5

Jhon Mosquera 

Jhon Mosquera Ota Bartovský  MAFRA  Profimedia.jpg

Poslední klub: Liberec

Jednatřicetiletý záložník v poslední sezoně hrával za Liberec, kterému v lize pomohl sedmi góly a pěti nahrávkami. Na severu Čech s ním byli spokojeni, Jhonu Mosquerovi ale skončila smlouva, a tak si plácl s Plzní. S Viktorkou jednatřicetiletý Kolumbijec, který dříve hrával i za Bohemians, podepsal dvouletý kontrakt. 

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ondřej Pachlopník 

Ondřej Pachlopník Brno Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Poslední klub: Brno

Do Viktorky zamířil také Ondřej Pachlopník, jenž byl společně s Antonínem Růskem považován za největší klenot brněnské Zbrojovky. Jednadvacetiletý záložník odehrál během své premiérové ligové sezony 31 zápasů, ve kterých dal gól a přidal dvě nahrávky. Technicky dobře vybavený hráč by měl Plzni hodně pomoct. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud