Tomáš Suchánek  Na poslední juniorský šampionát nepřijel v roli jedničky, nakonec se jí ale stal a na turnaji udivoval parádními výkony. Na podzim si jej otestovalo Buffalo a v aktuální sezoně je (už druhým rokem) oporou týmu Tri-City Americans z WHL. Na mistrovství světa juniorů by měl být devatenáctiletý Tomáš Suchánek znovu jednou z hlavních postav českého celku.

Tomáš Suchánek
Na poslední juniorský šampionát nepřijel v roli jedničky, nakonec se jí ale stal a na turnaji udivoval parádními výkony. Na podzim si jej otestovalo Buffalo a v aktuální sezoně je (už druhým rokem) oporou týmu Tri-City Americans z WHL. Na mistrovství světa juniorů by měl být devatenáctiletý Tomáš Suchánek znovu jednou z hlavních postav českého celku.

 David Jiříček  Součástí české výpravy ještě není, pokud se však nestane nic nečekaného, tak se k týmu připojí. Devatenáctiletý bek se stal šestkou letošního draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Columbus. David Jiříček nastoupil za Blue Jackets ke dvěma zápasům, další zkušenosti ale sbírá na farmě. Za Cleveland zatím odehrál 18 zápasů, ve kterých posbíral 18 bodů. Jiříček startoval už na dvou juniorských šampionátech, ve sbírce má rovněž bronz z posledního seniorského mistrovství světa ve Finsku.
 Stanislav Svozil  Očekává se, že společně s Jiříčkem potáhne českou defenzivu. Taky devatenáctiletý Stanislav Svozil se chystá už na třetí juniorský šampionát, i on navíc patří Columbusu, který jej draftoval v roce 2021. Bývalý bek Komety však nepůsobí v NHL ani AHL, ale hraje za Regina Pats ve WHL. A v letošních 28 startech zapsal už 37 bodů.
 Jiří Kulich  Společně s Jiříčkem prošel prvním kolem letošního draftu NHL, ve kterém na něj na 28. pozici ukázalo Buffalo. Teprve osmnáctiletý útočník opustil Karlovy Vary, za které hrál ještě loni extraligu, a odešel do zámoří. Jiří Kulich nastupuje za Rochester Americans v AHL a zatím si vede velmi dobře. Ve 24 zápasech, do kterých zasáhl, dal šest branek a přidal deset asistencí. Na posledním mistrovství světa juniorů se blýskl osmi body, jak si povede tentokrát?
 Matyáš Šapovaliv  Další zajímavé jméno na české soupisce. Osmnáctiletý útočník prošel mládežnickými týmy Kladna a v roce 2021 odešel do zámoří. Matyáš Šapovaliv nastupuje v OHL za Saginaw Spirit a za Atlantikem se mu vede na výbornou. Loni posbíral 52 bodů, letos jich přidal třicet a uspěl taky v draftu NHL, kde na něj už ve druhém kole ukázalo Las Vegas.
5
Fotogalerie

Bude to stačit na medaili? 5 hráčů, kteří by na šampionátu měli táhnout českou dvacítku

Už za pár dní startuje v Kanadě další mistrovství světa juniorů. Na tom posledním, které se hrálo netradičně v létě, skončili Češi čtvrtí.

Mladí čeští hokejisté nebudou v Kanadě favoritem, zbraně však předem neskládají. Nemají taky důvod, kouč Radim Rulík má totiž k dispozici hodně zajímavý tým. Jména jeho pěti největších hvězd najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Suchánek

Tomáš Suchánek ČR 20.jpg

Na poslední juniorský šampionát nepřijel v roli jedničky, nakonec se jí ale stal a na turnaji udivoval parádními výkony. Na podzim si jej otestovalo Buffalo a v aktuální sezoně je (už druhým rokem) oporou týmu Tri-City Americans z WHL. Na mistrovství světa juniorů by měl být devatenáctiletý Tomáš Suchánek znovu jednou z hlavních postav českého celku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Jiříček

David Jiříček Columbus.jpg

Součástí české výpravy ještě není, pokud se však nestane nic nečekaného, tak se k týmu připojí. Devatenáctiletý bek se stal šestkou letošního draftu NHL, ve kterém na něj ukázal Columbus. David Jiříček nastoupil za Blue Jackets ke dvěma zápasům, další zkušenosti ale sbírá na farmě. Za Cleveland zatím odehrál 18 zápasů, ve kterých posbíral 18 bodů. Jiříček startoval už na dvou juniorských šampionátech, ve sbírce má rovněž bronz z posledního seniorského mistrovství světa ve Finsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Stanislav Svozil

Stanislav Svozil ČR 20.jpg

Očekává se, že společně s Jiříčkem potáhne českou defenzivu. Taky devatenáctiletý Stanislav Svozil se chystá už na třetí juniorský šampionát, i on navíc patří Columbusu, který jej draftoval v roce 2021. Bývalý bek Komety však nepůsobí v NHL ani AHL, ale hraje za Regina Pats ve WHL. A v letošních 28 startech zapsal už 37 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jiří Kulich

Jiří Kulich AHL.jpg

Společně s Jiříčkem prošel prvním kolem letošního draftu NHL, ve kterém na něj na 28. pozici ukázalo Buffalo. Teprve osmnáctiletý útočník opustil Karlovy Vary, za které hrál ještě loni extraligu, a odešel do zámoří. Jiří Kulich nastupuje za Rochester Americans v AHL a zatím si vede velmi dobře. Ve 24 zápasech, do kterých zasáhl, dal šest branek a přidal deset asistencí. Na posledním mistrovství světa juniorů se blýskl osmi body, jak si povede tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matyáš Šapovaliv

Matyáš Šapovaliv ČR 20.jpg

Další zajímavé jméno na české soupisce. Osmnáctiletý útočník prošel mládežnickými týmy Kladna a v roce 2021 odešel do zámoří. Matyáš Šapovaliv nastupuje v OHL za Saginaw Spirit a za Atlantikem se mu vede na výbornou. Loni posbíral 52 bodů, letos jich přidal třicet a uspěl taky v draftu NHL, kde na něj už ve druhém kole ukázalo Las Vegas.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud