Tomáš Čachotský   Že je mu už 40 let? Žádný problém. Největší hvězda prvoligového play-off. Tomáš Čachotský dal v patnácti zápasech šest branek, přidal devět asistencí a je nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů. Jeho srovnání s Jaromírem Jágrem bude hodně zajímavé. 
 Matouš Menšík   Zatímco Čachotskému je už 40 let, Matouš Menšík je teprve na začátku kariéry. Osmnáctiletý útočník působil v posledních dvou letech ve Finsku a v zámoří, v létě se ale vrátil do Jihlavy a poprvé nakoukl i do seniorského týmu. V základní části si připsal jen sedm startů, v play-off ale dostává hodně prostoru a využívá ho na maximum. Na kontě má šest gólů a stejný počet asistencí. 
 Josef Skořepa   Neskutečné! Další čtyřicátník Jihlavy, který je v play-off k neudržení. Josef Skořepa, jenž si v minulosti zahrál třeba za Liberec nebo Mladou Boleslav, je v Dukle od roku 2015 a stále patří k důležitým postavám. V základní části posbíral 29 bodů a v play-off jich přidal dalších 12 (6+6). 
 Filip Seman   Další nesmírně zkušený hráč, na něhož Jihlava hodně spoléhá. Filip Seman prošel více tuzemskými kluby, za Duklu už dříve hrával, poslední tři roky byl v Havířově, od léta je ale znovu v Jihlavě a stále je ohromně platný. V základní části letos posbíral 29 bodů, ve vyřazovacích bojích šestatřicetiletý útočník přidal pět gólů a šest asistencí. 
5
Fotogalerie

Bude to boj. 5 hvězd Jihlavy, které mohou připravit Jágrovo Kladno o místo v extralize

První krok Jágrovo Kladno zvládlo. Rytíři neskončili poslední a vyhnuli se přímému pádu z extraligy. Svou příslušnost mezi elitou ale musí ještě obhájit.

Kladno se vrátilo do extraligy loni poté, co v sedmizápasové bitvě udolalo Jihlavu a vyhrálo Chance ligu. Letos v jejím finále Dukla narazila na Vsetín. Uspěla a v baráži o extraligu vyzve Rytíře v čele s Jaromírem Jágrem, které čeká těžká práce. Jména pěti největších hvězd současné jihlavské party najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Maxim Žukov 

profimedia-0680052950.jpg

Kladno je favoritem, Jihlava však má v kádru několik výrazných individualit. Jednou z nich je dvaadvacetiletý ruský brankář Maxim Žukov, který v Dukle předváděl úžasné výkony už loni a v letošním play-off má čísla dokonce ještě lepší. V průměru inkasuje jen 1,81 branky na zápas, vychytal jedenáct výher, pět čistých kont a úspěšností zákroků překročil 94 procent. Ne náhodou mu ve dvou letošních zápasech dala šanci i extraligová Sparta. Rytíře s ním čeká těžká fuška. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Čachotský 

profimedia-0679262712.jpg

Že je mu už 40 let? Žádný problém. Největší hvězda prvoligového play-off. Tomáš Čachotský dal v patnácti zápasech šest branek, přidal devět asistencí a je nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů. Jeho srovnání s Jaromírem Jágrem bude hodně zajímavé. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matouš Menšík 

profimedia-0679264695.jpg

Zatímco Čachotskému je už 40 let, Matouš Menšík je teprve na začátku kariéry. Osmnáctiletý útočník působil v posledních dvou letech ve Finsku a v zámoří, v létě se ale vrátil do Jihlavy a poprvé nakoukl i do seniorského týmu. V základní části si připsal jen sedm startů, v play-off ale dostává hodně prostoru a využívá ho na maximum. Na kontě má šest gólů a stejný počet asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Josef Skořepa 

profimedia-0679262983.jpg

Neskutečné! Další čtyřicátník Jihlavy, který je v play-off k neudržení. Josef Skořepa, jenž si v minulosti zahrál třeba za Liberec nebo Mladou Boleslav, je v Dukle od roku 2015 a stále patří k důležitým postavám. V základní části posbíral 29 bodů a v play-off jich přidal dalších 12 (6+6). 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Seman 

profimedia-0357341534.jpg

Další nesmírně zkušený hráč, na něhož Jihlava hodně spoléhá. Filip Seman prošel více tuzemskými kluby, za Duklu už dříve hrával, poslední tři roky byl v Havířově, od léta je ale znovu v Jihlavě a stále je ohromně platný. V základní části letos posbíral 29 bodů, ve vyřazovacích bojích šestatřicetiletý útočník přidal pět gólů a šest asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud