Bude o ně zájem. 4 cizinci Slavie, které nejspíš čeká zajímavá kariéra v zahraničí

Ze Slavie v zimě odešli Yira Sor a Muses Usor. V létě z Edenu zimizí i Peter Olayinka. A zájem nejspíš bude taky o další sešívané cizince.

Ve slávistickém kádru působí řada cizinců. Někteří z nich patří ke klíčovým postavám týmu a zřejmě je jen otázkou času, kdy odejdou do zahraničí. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Igoh Ogbu (23 let, Nigérie)

Igoh Ogbu Slavia Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nigerijský stoper přišel do Edenu v zimě. Některým posilám trvá aklimatizace ve Slavii déle, Igoh Ogbu se ale ihned postavil do základní sestavy a stal se jedním ze základních stavebních kamenů sešívaného týmu. Je mu teprve 23 let, má před sebou velkou budoucnost.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Aiham Ousou (23 let, Švédsko)

Aiham Ousou Rakow.jpg

Třiadvacetiletý stoper ze Švédska je ve Slavii téměř dva roky. Neodpustil si několik zbytečných kiksů, odehrál však taky řadu skvělých zápasů. Už dříve okolo něj kroužily kluby z Turecka, zájem byl prý i ve Francii. Slavia ho zatím nepustila, je však otázkou, co se bude dít v létě. V Edenu nyní dostávají přednost Ogbu s Tomášem Holešem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Oscar Dorley (24 let, Libérie)

Oscar Slavia 21.jpg

V Edenu nastupoval na levém kraji obrany, odkud ho vyšoupl David Jurásek. Pro Oscara žádný problém! Postavil se zpátky do středu zálohy a je jedním z tahounů sešívaného týmu. Liberijský reprezentant byl dříve spojován s odchodem do Manchesteru City. Tak vysoko asi necílí, zřejmě ho však čeká ještě hodně zajímavá budoucnost. Jeho tržní cena je aktuálně stanovena na částce 3,5 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Christos Zafeiris (20 let, Norsko)

Christos Zafeiris Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V Edenu stále mluví o malém zázraku, že Christos Zafeiris přišel v zimě právě do Slavie. O dvacetiletého norského záložníka byl v Evropě zájem, on si ale nakonec vybral právě sešívané. Čekalo se, že bude pomalu sbírat zkušenosti, z něj se ale stal jeden z klíčových hráčů týmu. Kvalitami patří k absolutní ligové elitě. Vedení Slavie je jasné, že v Edenu nezůstane napořád, teď si od něj ale slibují velké věci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud