Bude o ně zájem. 3 mladé extraligové hvězdy, které by mohly odejít do NHL

Z extraligy rovnou do NHL? Jsou hráči, kterým se to povedlo. A také nyní v elitní tuzemské soutěži působí několik hokejistů, které zámořské kluby moc dobře sledují.

Extraliga zdaleka není nejkvalitnější evropskou soutěží, stále je však ligou, která nabízí řadu zajímavých hráčů. Z extraligy vede cesta do dalších evropských soutěží, ale i do zámoří.

Také teď v extralize působí několik hráčů, kteří jsou pro zaoceánský trh zajímaví. Jména tří mladách hráčů, kteří by to mohli dotáhnout až do NHL, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Mikuláš Hovorka (22 let, České Budějovice)

Bez názvu.jpg

Dvaadvacetiletý bek debutoval v extralize teprve loni. V tomto ročníku se v základní části dostal na 16 bodů a další dvě nahrávky přidal v play-off. Mikuláš Hovorka zraje a na kontě má i pět zápasů v národním týmu. Další mety? Mistrovství světa? NHL? Svými výkony zaujal třeba Detroit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jiří Ticháček (21 let, Kladno)

Jiří Ticháček Kladno Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Jaromír Jágr o něm mluví jako o nejlepším obránci extraligy. Za „odměnu“ jej také vzal do Pittsburghu, aby na vlastní oči viděl, jak to v zámoří funguje. Teď je před ním baráž s Kladnem, pak možná účast na mistrovství světa. A co dál? Autor 43 (13+30) bodů v letošní základní části zaujal kluby z Evropy, sám sní o NHL. Uvidíme, jakým směrem kroky jednadvacetiletého beka povedou.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jakub Rychlovský (22 let, Liberec)

Jakub Rychlovský Liberec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Kanonýr ze severu Čech debutoval v extralize v sezoně 2019/20. Jeho dosavadním střeleckým extraligovým maximem bylo šest branek za sezonu, v tomto ročníku se však prosadil šestadvacetkrát a stal se nejlepším střelcem základní části. Poprvé nakoukl do reprezentace a v pěti zápasech posbíral už 4 (1+3) body. Hodně vidět byl taky v play-off, ve kterém se trefil pětkrát. Není divu, že svými výkony zaujal i kluby z NHL.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud