Bude o ně zájem. 3 cizinci, kteří by mohli zamířit do elitních ligových klubů

Podzimní část Fortuna ligy ještě neskončila, kluby už se ale připravují na to, co se bude dít v létě. Na přestupovém trhu bude hodně živo.

Také v letošním ročníku o sobě dávají pořádně vědět cizinci. Někteří se už v minulých letech zařadili k hvězdám soutěže, další se mezi ně derou letos. O kom je řeč? Kteří zahraniční fotbalisté svými výkony určitě zaujali i elitní ligové kluby? Podívejte se.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Fortune Bassey (Nigérie, Dynamo České Budějovice)

Fortune Bassey ČB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V české lize třiadvacetiletý útočník debutoval loni. Tehdy ale odehrál za České Budějovice jen šest zápasů a gólově se neprosadil ani jednou. Letos však nigerijský útočník nazul střelecké kopačky a v 15 duelech dal už šest branek. Fortune Bassey určitě zaujal týmy z ligové špičky – uvažovat by o něm mohla třeba Plzeň, ze které po sezoně nejspíš odejde elitní kanonýr Jean-David Beauguel.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Ewerton (Brazílie, FK Mladá Boleslav)

Ewerton Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Během úvodních dvou sezon si připsal za Mladou Boleslav jen čtyři starty, ve kterých nijak výrazně nezaujal. Loni ale odehrál dobrou sezonu v barvách nováčka z Pardubic a formu si přenesl i do letošní sezony, během níž už je oporou týmu z města Škodovky.

Čtyřiadvacetiletý Ewerton je v současné době jednou z největších ligových hvězd a na kontě má už pět branek a pět asistencí. Ve statistice přihrávek do gólových šancí je třetí nejlepší hráč soutěže, a tak bude hodně zajímavé sledovat, co se okolo něj bude dít.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Maksym Talovierov (Ukrajina, Dynamo České Budějovice)

Maksym Talovierov Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý ukrajinský stoper je třetím rokem v Českých Budějovicích. Maksym Talovierov si drží místo v základní sestavě Dynama, to by se ale už brzy mohlo změnit, o 195 centimetrů vysokém stoperovi totiž údajně uvažují i elitní ligové kluby. Spekuluje se hlavně o Slavii, ve které by se mohl sejít se svým krajanem Tarasem Kačarabou, jenž se z Edenu dostal až do reprezentace.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud