Jan Sýkora (FK Jablonec) – 13 bodů. Šestadvacetiletý Jan Sýkora v průběhu loňské sezony odešel ze Slavie na hostování do Liberce a letos je v Jablonci. Na severu Čech se mu daří a k sedmi brankám přidal už šest asistencí. Bude mu to stačit na návrat do Edenu? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Martin Doležal (FK Jablonec) – 13 bodů.  Stejný počet bodů jako Sýkora má na kontě i jeho spoluhráč z Jablonce Martin Doležal. Devětadvacetiletý forvard je zároveň s deseti góly jedním z nejlepších střelců Fortuna ligy. Loni se trefil patnáctkrát, na jakou metu se dostane tentokrát? Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav) – 14 bodů. Osmadvacetiletý záložník po loňské sezoně opustil Karvinou, kde plnil roli klíčového hráče. Stejnou pozici však má i v Mladé Boleslavi, za kterou letos dal už devět branek. Lukáš Budínský k tomu přidal i pět asistencí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Guélor Kanga (Sparta Praha) – 15 bodů. Druhým nejproduktivnějším hráčem Fortuna ligy je Guélor Kanga. Devětadvacetiletý reprezentant z Gabonu v aktuálním ročníku dal už deset branek, ke kterým přidal pět nahrávek. Jeho dny ve Fortuna lize ale spějí ke konci, v létě by totiž měl odejít do zahraničí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Brzy se to zase rozběhne. Toto je 5 nejproduktivnějších hráčů aktuálního ročníku Fortuna ligy

Zdá se, že svítá naděje na konci tunelu. Fotbalová Fortuna liga by se měla zase rozběhnout – a nebude se bojovat jen o titul, ale také o triumfy v individuálních statistikách.

Bez názvu.jpg

Pokud vše půjde tak, jak má, tak se fotbalová Fortuna liga rozběhne už na konci května. Bude zajímavé sledovat, jak se před prázdnými tribunami bude bojovat o titul, ve hře je ale také pomyslná koruna pro nejproduktivnějšího hráče ligy. Jména pěti fotbalistů, kteří jsou zatím v čele produktivity, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jan Sýkora (FK Jablonec) – 13 bodů

Jan Sýkora Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý Jan Sýkora v průběhu loňské sezony odešel ze Slavie na hostování do Liberce a letos je v Jablonci. Na severu Čech se mu daří a k sedmi brankám přidal už šest asistencí. Bude mu to stačit na návrat do Edenu?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Martin Doležal (FK Jablonec) – 13 bodů

Martin Doležal JAblonec 2.jpg

Stejný počet bodů jako Sýkora má na kontě i jeho spoluhráč z Jablonce Martin Doležal. Devětadvacetiletý forvard je zároveň s deseti góly jedním z nejlepších střelců Fortuna ligy. Loni se trefil patnáctkrát, na jakou metu se dostane tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav) – 14 bodů

Lukáš Budínský MB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý záložník po loňské sezoně opustil Karvinou, kde plnil roli klíčového hráče. Stejnou pozici však má i v Mladé Boleslavi, za kterou letos dal už devět branek. Lukáš Budínský k tomu přidal i pět asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Guélor Kanga (Sparta Praha) – 15 bodů

Guélor Kanga dres Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Druhým nejproduktivnějším hráčem Fortuna ligy je Guélor Kanga. Devětadvacetiletý reprezentant z Gabonu v aktuálním ročníku dal už deset branek, ke kterým přidal pět nahrávek. Jeho dny ve Fortuna lize ale spějí ke konci, v létě by totiž měl odejít do zahraničí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Pavel Bucha (Viktoria Plzeň) – 16 bodů

Pavel Bucha Plzeň 20 Barbora Reichova CNC Profimedia.jpg

V čele ligové produktivity je Pavel Bucha. Bývalý slávistický záložník, jenž patří Plzni, na podzim hostoval v Mladé Boleslavi, v jejímž dresu dal šest branek a přidal čtyři nahrávky. V zimě se vrátil na západ Čech a v zápase s Příbramí se blýskl dokonce hattrickem. V Plzni už si připsal taky tři asistence.

Foto: Barbora Reichova / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud