Jan Růžička   Bez kvalitního gólmana se play-off vyhrát nedá. Mladá Boleslav se však na svého muže v masce může dokonale spolehnout. Jan Růžička po celou sezonu patří mezi nejlepší gólmany v extralize a své kvality potvrzuje také ve vyřazovací fázi. Čtyřiadvacetiletý brankář dostal v sérii s Pardubicemi jen pět branek, vychytal dvě čistá konta a teď si věří taky na Oceláře.  Foto: Profimedia.cz
 Martin Ševc   Devětatřicetiletý bek má zkušeností na rozdávaní. Martin Ševc je však odhodlaný přidat další úspěch. Kapitán Mladé Boleslavi, jenž je v týmu druhým rokem, patří k ústředním postavám Bruslařů, na ledě tráví v průměru přes 22 minut a navíc je stále produktivní. V základní části byl s 31 body druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a body sbírá taky v play-off. Proti Pardubicím dal jeden gól a přidal čtyři nahrávky.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Šťastný   Teď už se to může říct naplno - osmadvacetiletý David Šťastný je jednou z největších hvězd extraligy. Bývalý zlínský forvard je mezi Bruslaři třetím rokem a letos se v základní části dostal na 52 (26+26) bodů. Dvě branky a tři nahrávky přidal i v play-off, ve kterém reprezentační útočník určitě zatopí i Ocelářům.  Foto: Profimedia.cz
 Jakub Kotala  Jeden z objevů této sezony. Ještě v uplynulém ročníku nastupoval čtyřiadvacetiletý Jakub Kotala za Havířov, teď už ale válí v Mladé Boleslavi. V základní části posbíral v pětadvaceti zápasech devět bodů a v play-off je dokonce nejproduktivnějším hráčem Bruslařů. Na kontě má už pět branek a dvě nahrávky.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Bruslaři chtějí na trůn. 5 hráčů, kteří Mladou Boleslav mohou dovést až k titulu

Bruslaři jedou. Hokejisté Mladé Boleslavi navázali na povedenou základní část, ve čtvrtfinále spláchli Pardubice a teď je čeká Třinec. Tým z města Škodovky chce jít dál.

Bez názvu.jpg

Hokejisté Mladé Boleslavi letos míří vysoko. Ve čtvrtfinále extraligového play-off vyřídili Pardubice a teď si dělají zálusk také na Třinec. Bruslaři věří, že mohou zastavit i Oceláře a touží po titulu. Jména pěti hráčů, kteří je k němu mohou dovést, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jan Růžička 

Jan Růžička MB 21.jpg

Bez kvalitního gólmana se play-off vyhrát nedá. Mladá Boleslav se však na svého muže v masce může dokonale spolehnout. Jan Růžička po celou sezonu patří mezi nejlepší gólmany v extralize a své kvality potvrzuje také ve vyřazovací fázi. Čtyřiadvacetiletý brankář dostal v sérii s Pardubicemi jen pět branek, vychytal dvě čistá konta a teď si věří taky na Oceláře. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Ševc 

Martin Ševc MB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Devětatřicetiletý bek má zkušeností na rozdávaní. Martin Ševc je však odhodlaný přidat další úspěch. Kapitán Mladé Boleslavi, jenž je v týmu druhým rokem, patří k ústředním postavám Bruslařů, na ledě tráví v průměru přes 22 minut a navíc je stále produktivní. V základní části byl s 31 body druhým nejproduktivnějším hráčem týmu a body sbírá taky v play-off. Proti Pardubicím dal jeden gól a přidal čtyři nahrávky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Šťastný 

David Šťastný MB.jpg

Teď už se to může říct naplno - osmadvacetiletý David Šťastný je jednou z největších hvězd extraligy. Bývalý zlínský forvard je mezi Bruslaři třetím rokem a letos se v základní části dostal na 52 (26+26) bodů. Dvě branky a tři nahrávky přidal i v play-off, ve kterém reprezentační útočník určitě zatopí i Ocelářům. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Kotala 

Jakub Kotala MB.jpg

Jeden z objevů této sezony. Ještě v uplynulém ročníku nastupoval čtyřiadvacetiletý Jakub Kotala za Havířov, teď už ale válí v Mladé Boleslavi. V základní části posbíral v pětadvaceti zápasech devět bodů a v play-off je dokonce nejproduktivnějším hráčem Bruslařů. Na kontě má už pět branek a dvě nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Cienciala 

David Cienciala MB Foto Profimedia.cz.jpg

Jaké to je vyhrát titul, to už dobře ví. David Cienciala ovládl play-off s třineckými Oceláři, proti nimž teď nastoupí s Bruslaři. A ti se na něj hodně spoléhají. V základní části se pětadvacetiletý útočník dostal na 29 (11+18) bodů a vidět byl také v sérii s Pardubicemi. Proti Dynamu dal gól a přidal tři nahrávky. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud