Petr Zámorský  Reprezentační obránce přišel do Komety v průběhu rozehrané sezony z Hradce Králové. A tento tah se náramně povedl. Osmadvacetiletý Petr Zámorský tráví na ledě spoustu času a zařadil se mezi klíčové persony brněnského kolosu. V 22 startech za Kometu posbíral už 17 (3+14) kanadských bodů. Přitom v barvách Mountfieldu si jich letos připsal jen devět. Foto: Profimedia.cz
 Filip Král  Společně se Zámorským vytvořil úderné obranné duo. Filip Král se, na rozdíl od Libora Hájka a Jakuba Zbořila, nevrátil za Atlantik, a pokračuje v Kometě, které letos pomohl už 18 body. Na Švédských hrách si jednadvacetiletý bek odbyl i reprezentační premiéru.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Martin Zaťovič   Šestatřicetiletý lídr se několik zápasů trápil střelecky, tomu už je ale konec. V posledních čtyřech zápasech Martin Zaťovič nasázel tři branky a letos jich má na kontě už 14. Kapitán Komety navrch přidal i 23 asistencí.  Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Petr Holík  Velmi dobrou sezonu prožívá i Petr Holík, který je v současné době sedmým nejproduktivnějším hráčem celé extraligy. Osmadvacetiletý centr je mozkem brněnské hry a na ledě tráví v průměru přes dvacet minut na zápas. Letos má na kontě už 11 branek a 36 asistencí - více jich posbíral jen třinecký Martin Růžička.  Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Brněnské komando. Takto vypadá aktuálně nejsilnější formace celé extraligy

Kometě letošní extraligová sezona zatím nevychází zcela podle představ, v play-off ale může být vše jinak. Brněnský kolos má totiž stále ty nejvyšší ambice.

Bez názvu4.jpg

Kometa v základní části extraligy dlouho nepůsobila dvakrát přesvědčivě, každý však ví, že její hlavní síla přijde v play-off. V tom totiž brněnský tým může být zase zatraceně silný. Tím spíš, když má k dispozici nejlepší formaci celé extraligy. Složení tohoto smrtícího komanda i informace o formě jeho jednotlivých členů najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Petr Zámorský 

Petr Zámorský Kometa.jpg

Reprezentační obránce přišel do Komety v průběhu rozehrané sezony z Hradce Králové. A tento tah se náramně povedl. Osmadvacetiletý Petr Zámorský tráví na ledě spoustu času a zařadil se mezi klíčové persony brněnského kolosu. V 22 startech za Kometu posbíral už 17 (3+14) kanadských bodů. Přitom v barvách Mountfieldu si jich letos připsal jen devět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Král 

Filip Král Kometa Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Společně se Zámorským vytvořil úderné obranné duo. Filip Král se, na rozdíl od Libora Hájka a Jakuba Zbořila, nevrátil za Atlantik, a pokračuje v Kometě, které letos pomohl už 18 body. Na Švédských hrách si jednadvacetiletý bek odbyl i reprezentační premiéru. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Martin Zaťovič 

Martin Zaťovič Kometa Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Šestatřicetiletý lídr se několik zápasů trápil střelecky, tomu už je ale konec. V posledních čtyřech zápasech Martin Zaťovič nasázel tři branky a letos jich má na kontě už 14. Kapitán Komety navrch přidal i 23 asistencí. 

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Petr Holík 

Petr Holík Kometa Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Velmi dobrou sezonu prožívá i Petr Holík, který je v současné době sedmým nejproduktivnějším hráčem celé extraligy. Osmadvacetiletý centr je mozkem brněnské hry a na ledě tráví v průměru přes dvacet minut na zápas. Letos má na kontě už 11 branek a 36 asistencí - více jich posbíral jen třinecký Martin Růžička. 

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Peter Mueller 

Peter Mueler Kometa 2 Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Letos odehrál méně zápasů, než jeho spoluhráči, přesto je nejproduktivnějším hráčem týmu. Na kontě má už 28 branek, ke kterým přidal 32 asistencí a v tabulce extraligové produktivity se dělí o první místo s Martinem Růžičkou. Dvaatřicetiletý Američan Peter Mueller má formu jako hrom. 

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud