Brněnská Zbrojovka přichází o své klenoty. 3 mladíci, kteří opustili potápějící se loď

Zbrojovka po roce ve Fortuna lize opět padá o úroveň níž. V Brně navíc tuší, že návrat mezi elitu bude zatraceně složitý. Tím spíš, když tým přichází o své klíčové hráče.

Zbrojovka neměla vůbec špatný tým, přesto svou záchranářskou misi nezvládla a spadla do druhé ligy. I proto z Brna odešli už tři klíčoví mladíci, kteří posílili jiné ligové týmy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 4

Daniel Fila (18 let, útočník) - Mladá Boleslav 

Daniel Fila YT.jpg

Bilance v sezoně: 21 zápasů, 1 gól, 1 asistence

Prvním mladým hráčem, který po sezoně opustil kádr Zbrojovky, byl Daniel Fila. Osmnáctiletý útočník letos debutoval ve Fortuna lize, vstřelil i svůj premiérový ligový gól a řekl si o velký přestup. Lákala jej Sparta i Slavia, talentovaný forvard ale nakonec zamířil do Mladé Boleslavi. Konečná částka za jeho přestup by se přitom mohla vyšplhat až na 17 milionů korun. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ondřej Pachlopník (21 let, záložník) - Plzeň 

Ondřej Pachlopník Brno Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 31 zápasů, 1 gól, 2 asistence

O jeho potenciálu se velmi dobře ví. Ondřej Pachlopník několikrát ukázal, jak moc je talentovaný a jak skvěle si rozumí s míčem u nohy. Za Zbrojovku v minulém ročníku odehrál 31 zápasů, ve kterých dal gól a přidal dvě nahrávky. Čekalo se, že z Brna odejde, což se také nyní stalo. Pachlopník zamířil do Plzně, která jej získala na hostování s opcí. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Antonín Růsek (22 let, útočník) - Olomouc 

Antonín Růsek Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 30 zápasů, 7 gólů, 2 asistence

Dvaadvacetiletý útočník v lize debutoval už v sezoně 2016/17. V uplynulém ročníku dal sedm branek a byl nejlepším střelcem Zbrojovky, v další sezoně už ale bude střílet góly jinde. Okolo Antonína Růska kroužil Baník Ostrava, talentovaný útočník, který si na podzim v duelu se Skotskem odbyl i reprezentační premiéru, bude ale hájit barvy Olomouce. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud