Brankářské naděje. 3 mladí čeští gólmani, kteří by mohli být příští rok draftováni do NHL

Jubilejní 60. draft NHL se sice uskuteční až na začátku července příštího roku v Montrealu, ale už nyní se spekuluje o mladých hokejistech, které by si kluby mohly rozebrat. Mezi nimi budou i brankáři. A mezi těmi budou i Češi.

Letošní draft NHL z českého pohledu nedopadl moc dobře. Zámořské kluby sáhly jen po osmi hráčích a žádný nešel na řadu v prvních dvou kolech. Mezi nimi byli také dva gólmani. Jak si mladí tuzemští hokejisté povedou příští rok? Podle předběžných prognóz by mohli skauti sáhnout po trojici českých brankářů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michael Schnattinger (Kometa Brno)

Michael Schnattinger1.jpg

Sedmnáctiletý brněnský rodák a odchovanec Komety Michael Schnattinger toho v českých reprezentačních týmech moc neodchytal, přesto o něm v zámoří vědí. V aktuálním ročníku hájí branku brněnského celku v juniorské extralize, může však jako hostující hráč naskakovat na led také ve druhé lize dospělých v dresu Přerova. Není vyloučeno, že do konce sezony by se mohl také za určitých okolností dočkat debutu v extralize v barvách Komety.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jan Špunar (HC Olomouc)

Jan Špunar1.jpg

V brance olomoucké juniorky je v aktuální sezoně jedničkou sedmnáctiletý Jan Špunar. Talentovaný mladík, který oslaví osmnácté narozeniny až teprve pár dní před draftem v roce 2022, prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry a živí naději, že by to jednou mohl dotáhnout až do toho seniorského. Není nepravděpodobné, že by se do konce aktuálního ročníku mohl dočkat premiéry v extralize dospělých.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Suchánek (Tri-City Americans)

Tomáš Suchánek1.jpg

Osmnáctiletý gólman Tomáš Suchánek je rodákem z Přerova a v tamním klubu se také hokejově vzdělával až do sezony 2019/20, kdy začal chytat juniorskou extraligu v dresu Třince. Oceláři ho poslali na hostování do Frýdku-Místku, takže už velmi záhy se otrkával mezi dospělými ve druhé lize. V českém reprezentačním dresu se zúčastnil mistrovství světa sedmnáctek a osmnáctek a před aktuálním ročníkem vyrazil do zámoří, kde momentálně působí v celku Tri-City Americans v juniorské soutěži WHL. Suchánek je považován za jednoho z nejtalentovanějších českých brankářů a očekává se, že by měl projít příštím draftem NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud