Josef Kořenář (Arizona Coyotes)  Třiadvacetiletý brankář prožil hodně zajímavou sezonu. Josef Kořenář ji odstartoval v Třinci, který došel až k titulu. To už byl ale Kořenář za Atlantikem, kde v dubnu absolvoval premiéru v NHL. Za San Jose nakonec odchytal deset zápasů a vysloužil si taky novou smlouvu. Jenže čtyři dny po jejím podpisu jej Sharks vyměnili do Arizony a ta se rozhodla, že ho v rozšiřovacím draftu chránit nebude.  Foto: Profimedia.cz
 Petr Mrázek (Carolina Hurricanes)  Devětadvacetiletý gólman má za sebou třetí rok v Carolině. Zatímco během úvodních dvou sezon dostával hodně prostoru a předváděl parádní výkony, loni se zranil a odchytal jen dvanáct duelů a další dva zápasy pak přidal v play-off. Petru Mrázkovi navíc končí smlouva, takže je otázkou, jakým směrem se vydá dál. O nabídky z NHL by však neměl mít nouzi.  Foto: Profimedia.cz
 David Rittich (Toronto Maple Leafs)  Svou budoucnost řeší také David Rittich. Osmadvacetiletý gólman odstartoval poslední sezonu v Calgary, v průběhu ročníku však zamířil do Toronta. Za Maple Leafs si však připsal jen čtyři starty a další šanci nedostal. Dá se čekat, že po něm některý ze zámořských týmu sáhne, aktuálně však není v pozici, aby byl někde jedničkou.  Foto: Profimedia.cz
 Vítek Vaněček (Washington Capitals)  Do Seattlu by klidně mohl zamířit také Vítek Vaněček. Pětadvacetiletý gólman si v uplynulé sezoně NHL odbyl premiéru a nakonec zasáhl do nejvíc zápasů ze všech českých gólmanů. Za Washington si připsal celkově 38 startů a udělal si velmi dobré jméno. Přesto jej Capitals „nabídli” Krakenům a na seznam chráněných hráčů zařadili Ilju Samsonova.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Brankáři pro Krakeny. 5 českých gólmanů z NHL, kteří mohou zamířit do Seattlu

Už zítra proběhne rozšiřovací draft NHL, ve kterém si bude svůj tým stavět Seattle. V osudí je přitom i několik českých gólmanů.

Krakeni mají z čeho vybírat. V osudí jsou velká jména, mezi nechráněnými brankáři se ocitl třeba hvězdný Carey Price, ale volných je i pět českých gólmanů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Pavel Francouz (Colorado Avalanche) 

Pavel Francouz Colorado 3.jpg

Jednatřicetiletý Pavel Francouz podepsal v únoru roku 2020 novou smlouvu s Coloradem, ve kterém si budoval velmi dobrou pozici. Jenže uplynulý ročník kvůli operovaným kyčlím celý promarodil a neodchytal ani jeden zápas. S Avalanchce má smlouvu ještě na rok, je však otázkou, co s ním bude dál. Colorado v draftu bude chránit Philippa Grubauera. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Josef Kořenář (Arizona Coyotes) 

Josef Kořenář San Jose.jpg

Třiadvacetiletý brankář prožil hodně zajímavou sezonu. Josef Kořenář ji odstartoval v Třinci, který došel až k titulu. To už byl ale Kořenář za Atlantikem, kde v dubnu absolvoval premiéru v NHL. Za San Jose nakonec odchytal deset zápasů a vysloužil si taky novou smlouvu. Jenže čtyři dny po jejím podpisu jej Sharks vyměnili do Arizony a ta se rozhodla, že ho v rozšiřovacím draftu chránit nebude. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Petr Mrázek (Carolina Hurricanes) 

Petr Mrázek Carolina 4.jpg

Devětadvacetiletý gólman má za sebou třetí rok v Carolině. Zatímco během úvodních dvou sezon dostával hodně prostoru a předváděl parádní výkony, loni se zranil a odchytal jen dvanáct duelů a další dva zápasy pak přidal v play-off. Petru Mrázkovi navíc končí smlouva, takže je otázkou, jakým směrem se vydá dál. O nabídky z NHL by však neměl mít nouzi. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Rittich (Toronto Maple Leafs) 

David Rittich Toronta 1.jpg

Svou budoucnost řeší také David Rittich. Osmadvacetiletý gólman odstartoval poslední sezonu v Calgary, v průběhu ročníku však zamířil do Toronta. Za Maple Leafs si však připsal jen čtyři starty a další šanci nedostal. Dá se čekat, že po něm sáhne některý ze zámořských týmu, aktuálně však není v pozici, aby byl někde jedničkou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vítek Vaněček (Washington Capitals) 

Vítek Vaněček Washington.jpg

Do Seattlu by klidně mohl zamířit také Vítek Vaněček. Pětadvacetiletý gólman si v uplynulé sezoně NHL odbyl premiéru a nakonec odchytal nejvíc zápasů ze všech českých gólmanů. Za Washington si připsal celkově 38 startů a udělal si velmi dobré jméno. Přesto jej Capitals „nabídli” Krakenům a na seznam chráněných hráčů zařadili Ilju Samsonova. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud