Brankáři na farmě. 4 čeští gólmani, kteří naskočili do letošní sezony AHL

Do letošního ročníku NHL naskočilo už šest českých gólmanů. Další čtyři pak čekají na svou šanci na farmě.

Každým rokem se stane, že někdo z farmy “povýší” nahoru a okusí NHL. Na svou šanci v nejlepší lize světa číhají v AHL i čtyři čeští brankáři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Lukáš Dostál (San Diego Gulls) 

profimedia-0673375646.jpg

Dvaadvacetiletý gólman, který přijel v roli trojky i na poslední světový šampionát do Finska, si v NHL odbyl premiéru v loňském ročníku. Za Anaheim odchytal čtyři zápasy a zaznamenal v nich jednu výhru. Na letošní šanci čeká na farmě v týmu San Diego Gulls, za který odchytal 14 duelů. Úspěšností zákroků se drží na 92 procentech. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jiří Patera (Henderson Silver Knights) 

Jiří Patera Vegas.jpg

V roce 2017 jej v draftu získalo Las Vegas, na premiéru v NHL ale Jiří Patera stále čeká. Třiadvacetiletý rodák z Prahy působí už třetím rokem na farmě v celku Henderson Silver Knights, ve kterém letos dostává hodně prostoru. V tomto ročníku zasáhl do deseti zápasů, úspěšností zákroků se blíží k 90 procentům. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jakub Škarek (Bridgeport Islanders) 

Jakub Škarek Islanders.jpg

Stejně jako Dostálovi se mu věštila zajímavá budoucnost. Už jako mladý chytal extraligu, velmi dobře se uvedl ve Finsku a v roce 2018 prošel draftem NHL, ve kterém jej ulovil New York Islanders. Na premiéru v NHL ale třiadvacetiletý Jakub Škarek pořád čeká. Zkušenosti už čtvrtým rokem sbírá ve farmářském celku Bridgeport Islanders. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Pavel Čajan (Cleveland Monsters) 

Pavel Čajan Columbus.jpg

Čtvrtým českým gólmanem, který zasáhl do letošní sezony NHL, je dvacetiletý Pavel Čajan, který startoval i na jednom juniorském šampionátu. Mladý brankář, jenž přišel ve starších žácích do Liberce, sice nikdy neprošel draftem, v létě ale podepsal smlouvu s týmem Cleveland Monsters, který je farmou Columbusu. V AHL se dosud objevil v pěti zápasech, úspěšností zákroků se blíží k 89 procentům. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud