Pavel Francouz   Do letošní sezony NHL ještě gólman Colorada nenaskočil, pokud ale bude fit, tak by na olympiádě mohl být volbou číslo jedna. V národním týmu toho odchytal už hodně a pokaždé na něj byl spoleh. Byl českou jedničkou i na posledních olympijských hrách.  Foto: Profimedia.cz
 Petr Mrázek   V tomto ročníku měl být opět oporou Caroliny, jenže Petr Mrázek odchytal jen čtyři zápasy, pak se nepříjemně zranil a na začátku února musel jít na operaci. Na olympiádě by se však měl ucházet o post jedničky.  Foto: Profimedia.cz
 Vítek Vaněček   V NHL debutoval teprve v této sezoně, z českých gólmanů toho ale odchytal suverénně nejvíc. Vítek Vaněček se zabydlel v bráně Washingtonu a vedení Capitals je s ním nadmíru spokojeno. V seniorské reprezentaci ještě nechytal, na olympiádě se však klidně může objevit.  Foto: Profimedia.cz
 David Rittich   Zapomenout se nesmí ani na Davida Ritticha. Ten sice před sezonou přišel o místo brankářské jedničky v Calgary a spekuluje se o jeho odchodu do Washingtonu, osmadvacetiletý rodák z Jihlavy to však v zámoří zabalit nehodlá. V roce 2018 si připsal tři starty na mistrovství světa, na olympiádě však ještě nechytal.  Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Brankáři Čechů pro olympiádu v Pekingu: hvězdy z NHL, nové naděje i překvapení

Do začátku příštích zimních olympijských her zbývá ještě několik měsíců, jedna věc je ale už teď jistá. Pod pěti kruhy se opět představí hvězdy z NHL.

Bez názvu.jpg

Na posledních olympijských hrách se reprezentační trenéři museli obejít bez hráčů z NHL, do Pekingu už ale příští rok hvězdy zpoza Atlantiku pojedou. Hodně silný by tak měl být i český tým, který bude muset vyřešit rébus na brankářském postu. Kteří čeští gólmani by se pod pěti kruhy mohli představit? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Pavel Francouz 

Pavel Francouz Colorado 3.jpg

Do letošní sezony NHL ještě gólman Colorada nenaskočil, pokud ale bude fit, tak by na olympiádě mohl být volbou číslo jedna. V národním týmu toho odchytal už hodně a pokaždé na něj byl spoleh. Byl českou jedničkou i na posledních olympijských hrách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Petr Mrázek 

Petr Mrázek Carolina 4.jpg

V tomto ročníku měl být opět oporou Caroliny, jenže Petr Mrázek odchytal jen čtyři zápasy, pak se nepříjemně zranil a na začátku února musel jít na operaci. Na olympiádě by se však měl ucházet o post jedničky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Vítek Vaněček 

Vítek Vaněček Washington.jpg

V NHL debutoval teprve v této sezoně, z českých gólmanů toho ale odchytal suverénně nejvíc. Vítek Vaněček se zabydlel v bráně Washingtonu a vedení Capitals je s ním nadmíru spokojeno. V seniorské reprezentaci ještě nechytal, na olympiádě se však klidně může objevit. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

David Rittich 

David Rittich Calgary 19.jpg

Zapomenout se nesmí ani na Davida Ritticha. Ten sice před sezonou přišel o místo brankářské jedničky v Calgary a spekuluje se o jeho odchodu do Washingtonu, osmadvacetiletý rodák z Jihlavy to však v zámoří zabalit nehodlá. V roce 2018 si připsal tři starty na mistrovství světa, na olympiádě však ještě nechytal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Daniel Vladař 

Daniel Vladař.jpg

Klidně se může stát, že trenéři vezmou na olympijské hry dva zkušené gólmany, které doplní někým neokoukaným. Tím pádem by jejich volba mohla padnout na Daniela Vladaře, jenž si loni připsal první start v play-off NHL a letos odchytal i své první dva celé zápasy za Boston. V těch třiadvacetiletý gólman ukázal, že se s ním musí počítat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Lukáš Dostál 

Lukáš Dostál AHL.jpg

Do startu her zbývá ještě necelý rok. To je dlouhá doba, během níž se může stát cokoliv. A třeba se už v NHL zabydlí Lukáš Dostál, který se nahlas hlásí o místo v Anaheimu. Bývalý gólman české dvacítky navázal na parádní výkony z finské soutěže a velmi dobře se ukazuje také v AHL. Uvidíme, jaký posun během následujících měsíců udělá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Brankáři z Evropy 

Patrik Bartošák MS 2019 2.jpg

Ve hře jsou také brankáři z Evropy. V NHL se totiž může stát ledacos, a tak trenérský štáb musí mít nachystaných více variant. Kdo by byl v tom případě ve hře? Určitě Šimon Hrubec a Roman Will. Dlouhodobě podává kvalitní výkony také Marek Langhamer, zpátky je Patrik Bartošák (na snímku). Trenéři tak budou mít z čeho vybírat. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud