Brankář a tři útočníci. 4 nováčci, které Jandač povolal na Karjala Cup

Brankář a tři útočníci. 4 nováčci, které Jandač povolal na Karjala Cup

Brankář a tři útočníci. 4 nováčci, které Jandač povolal na Karjala Cup

World Cup, který byl plejádou největších hvězd současného hokejového nebe, je minulostí. Trenérský tým okolo Josefa Jandače začíná ladit sestavu na mistrovství světa. První zkouškou bude Karjala Cup.

V nominaci na úvodní podnik Euro Hockey Tour chybí Vladimír Sobotka, Roman Červenka, Michal Birner či Michal Jordán. Jandač chce zkoušet jiné, ne tolik „ověřené“ hráče. I proto se čtyři hokejisté dočkali premiérové pozvánky. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Michal Bulíř (Liberec)

Michal Bulíř.jpg

Dobré výkony předváděl už loni, tehdy ale byla hlavní liberecká pozornost zaměřena na útočníky Michala Birnera s Řepíkem. Další z Michalů – Bulíř, zůstal na rozdíl od nich přes léto mezi Bílými Tygry a letos je to on, kdo táhne ofenzivu úřadujícího šampiona.

Pětadvacetiletý útočník, jenž loni zaznamenal celkově 44 (19+25) kanadských bodů, má na kontě čtyři góly, stejný počet přihrávek a odměnou za dobré výkony mu je premiérová reprezentační pozvánka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Robin Hanzl (Litvínov)

Robin Hanzl.jpg

Litvínovští dali zapomenout na loňskou protrápenou sezonu a aktuálně se vezou na vítězné vlně. Jedním z tahounů Litvínova je sedmadvacetiletý útočník Robin Hanzl, kterého dobré výkony dostaly až do reprezentace. Ve 14 zápasech dal tři branky, přidal sedm nahrávek a navazuje na loňskou sezonu, v níž posbíral 32 (12+20) kanadských bodů v základní části, sedm ve skupině o udržení a 14 body pomohl k záchraně v baráži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

David Kämpf (Chomutov)

David Kamps.jpg

Čekali jste, že se Chomutov propadne po odchodu Romana Červenky tabulkou do spodních pozic? Omyl! Mezi Piráty se našli další tahouni, kteří drží severočeský tým vysoko.

Michal Vondrka s Vladimírem Růžičkou a Michalem Poletínem patří k nejproduktivnějším hráčům soutěže, ale do reprezentace se dostali jiní – bek Jan Rutta a teprve jednadvacetiletý útočník David Kämpf, který dal letos už pět branek a přidal čtyři nahrávky. Naváže na dobrou formu v reprezentaci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Karel Vejmelka (Kometa Brno)

Karel Vejmelka Kometa.jpg

Brankářskou jedničkou bude Dominik Furch, který má za sebou skvělou účast na mistrovství světa i dobré výkony v dresu Omsku. Záda mu bude krýt Šimon Hrubec z Třince, jenž má na kontě jeden reprezentační start, který si připsal před dvěma lety právě na turnaji Karjaly.

Úplně první pozvánku dostal Karel Vejmelka, který ještě loni chytal za juniory. Do Jandačova výběru mu pomohly skvělé výkony v dresu brněnské Komety, kterou drží na vedoucí příčce v tabulce. V devíti zápasech vychytal jedno čisté konto, má průměr jen lehce přes dvě inkasované branky na zápas a úspěšnost jeho zákroků se blíží k 93%.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud