4. Jérémie Blain (Kanada) – Hradec Králové Bilance v sezoně 2021/22:  30 zápasů – 22 bodů (7+15) Jeho první zastávkou byla liga EBEL, kterou hrál v barvách Villachu a Innsbrücku. Od sezony 2018/19 byl hráčem Sparty a patřil k oporám mužstva. Po dvou letech se rozhodl změnit povětří a upsal se Hradci Králové, kde se stal klíčovým hráčem mužstva. V minulém ročníku posbíral 18 bodů v 31 zápasech, v tom současném už má na kontě 22 bodů, na něž mu stačilo odehrát o jedno utkání méně. Aktuálně je druhým nejproduktivnějším extraligovým zadákem a s 16 plusovými body v +/- bodování patří mezi nejlepší trojici v lize. Profimedia.cz
 3. Anthony Camara (Kanada) – Dynamo Pardubice Bilance v sezoně 2021/22:  29 zápasů – 22 bodů (11+11) Osmadvacetiletý kanadský forvard Anthony Camara má v aktuální sezoně formu jako hrom. Borec, který několik let hrával v AHL, přišel do Dynama ze švédského klubu HV 71 před ročníkem 2020/21 a rychle se v české soutěži aklimatizoval. V premiérové sezoně posbíral 35 bodů (21+14) a produktivní byl také v play-off. Daří se mu i v současném ročníku. V 29 zápasech nastřílel už 11 gólů a přidal stejný počet nahrávek. Profimedia.cz
 2. Giorgio Estephan (Kanada) – Litvínov Bilance v sezoně 2021/22:  30 zápasů – 24 bodů (9+15) Čtyřiadvacetiletý útočník Giorgio Estephan je jedním z hráčů, kteří prošli draftem NHL, ale v elitní zámořské lize se nikdy neobjevili. Ještě v minulém ročníku působil v AHL a v soutěži ECHL, v létě se ale rozhodl otestovat své schopnosti v Evropě a vybral si angažmá v Litvínově. Rodák z Edmontonu rychle ukázal, že v něm vězí pozoruhodný hokejový potenciál. Je šikovný, umí to s pukem, má kreativní myšlení, dobře bruslí a dokáže přesně zakončovat. Ve 30 zápasech posbíral s náramnou lehkostí do statistik 24 bodů a není vyloučeno, že se jednou startu v NHL přece jen dočká. Profimedia.cz
 1. Peter Mueller (USA) – Kometa Brno Bilance v sezoně 2021/22:  27 zápasů – 32 bodů (14+18) Osmička  draftu NHL  z roku 2006 se stala během uplynulých tří sezon nepostradatelným hráčem  Komety Brno . Třiatřicetiletý Peter Mueller má na kontě téměř tři stovky utkání v elitní zámořské lize, v níž hrál za Phoenix, Colorado a Floridu. V minulém ročníku se stal nejproduktivnějším hráčem české extraligy a také v tom současném mu to jde nadmíru dobře - drží si průměr více než jednoho bodu na zápas, je nejproduktivnějším brněnským hokejistou a pátým nejproduktivnějším v nejvyšší soutěži. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Borci zpoza Atlantiku. 5 nejproduktivnějších hráčů ze zámoří v aktuálním ročníku Tipsport extraligy

V současném extraligovém ročníku jsou opět hodně vidět i hokejisté se zahraničním pasem. K těm nejlepším patří hráči zpoza Atlantiku.

Hokejisté ze zahraničí už neodmyslitelně patří ke všem extraligovým klubům. Poměrně dost v nich sázejí i na borce ze zámoří, což se jim mnohdy vyplácí. Reprezentační přestávku jsme využili k sestavení žebříčku pěti nejproduktivnějších hráčů zpoza Atlantiku. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Kevin Klima (USA) – Hradec Králové

Kevin Klima1.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 29 zápasů – 19 bodů (9+10)

I když je Kevin Klima synem české hokejové legendy Petra Klímy, má americký pas, takže do tohoto výběru bezpochyby patří. Čtyřiadvacetiletý mladík se narodil v Tampě na Floridě, prošel prestižními juniorskými soutěžemi OHL a QMJHL, epizodně si zahrál v AHL a v sezoně 2018/19 se přesunul přes Atlantik do vlasti svého otce.

Vystřídal dresy Kadaně, Chomutova, Sparty a Hradce Králové, kde kam odešel v sezoně 2019/20. V minulém ročníku si vytvořil ligové maximum ziskem 24 bodů v 48 zápasech, v tom současném už se mu velmi blíží a je téměř jisté, že jej překoná. Momentálně má na kontě 19 bodů za devět branek a deset asistencí po 29 utkáních.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Jérémie Blain (Kanada) – Hradec Králové

Jérémie Blain-Hr. Králové.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 30 zápasů – 22 bodů (7+15)

V roce 2010 prošel obránce Jérémie Blain draftem NHL, když si ho ve čtvrtém kole vybral Edmonton, ale v elitní zámořské lize se nikdy neobjevil. Jako řada jeho krajanů se sbalil a vyrazil okusit něco hokejového chleba do Evropy.

Jeho první zastávkou byla liga EBEL, kterou hrál v barvách Villachu a Innsbrücku. Od sezony 2018/19 byl hráčem Sparty a patřil k oporám mužstva. Po dvou letech se rozhodl změnit povětří a upsal se Hradci Králové, kde se stal klíčovým hráčem mužstva. V minulém ročníku posbíral 18 bodů v 31 zápasech, v tom současném už má na kontě 22 bodů, na něž mu stačilo odehrát o jedno utkání méně. Aktuálně je druhým nejproduktivnějším extraligovým zadákem a s 16 plusovými body v +/- bodování patří mezi nejlepší trojici v lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Anthony Camara (Kanada) – Dynamo Pardubice

Anthony Camara.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 29 zápasů – 22 bodů (11+11)

Osmadvacetiletý kanadský forvard Anthony Camara má v aktuální sezoně formu jako hrom. Borec, který několik let hrával v AHL, přišel do Dynama ze švédského klubu HV 71 před ročníkem 2020/21 a rychle se v české soutěži aklimatizoval. V premiérové sezoně posbíral 35 bodů (21+14) a produktivní byl také v play-off. Daří se mu i v současném ročníku. V 29 zápasech nastřílel už 11 gólů a přidal stejný počet nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Giorgio Estephan (Kanada) – Litvínov

Giorgio Estephan.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 30 zápasů – 24 bodů (9+15)

Čtyřiadvacetiletý útočník Giorgio Estephan je jedním z hráčů, kteří prošli draftem NHL, ale v elitní zámořské lize se nikdy neobjevili. Ještě v minulém ročníku působil v AHL a v soutěži ECHL, v létě se ale rozhodl otestovat své schopnosti v Evropě a vybral si angažmá v Litvínově. Rodák z Edmontonu rychle ukázal, že v něm vězí pozoruhodný hokejový potenciál. Je šikovný, umí to s pukem, má kreativní myšlení, dobře bruslí a dokáže přesně zakončovat. Ve 30 zápasech posbíral s náramnou lehkostí do statistik 24 bodů a není vyloučeno, že se jednou startu v NHL přece jen dočká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Peter Mueller (USA) – Kometa Brno

Peter Mueller.jpg

Bilance v sezoně 2021/22: 27 zápasů – 32 bodů (14+18)

Osmička draftu NHL z roku 2006 se stala během uplynulých tří sezon nepostradatelným hráčem Komety Brno. Třiatřicetiletý Peter Mueller má na kontě téměř tři stovky utkání v elitní zámořské lize, v níž hrál za Phoenix, Colorado a Floridu. V minulém ročníku se stal nejproduktivnějším hráčem české extraligy a také v tom současném mu to jde nadmíru dobře - drží si průměr více než jednoho bodu na zápas, je nejproduktivnějším brněnským hokejistou a pátým nejproduktivnějším v nejvyšší soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud