Borci zpoza Atlantiku. 3 nejproduktivnější hráči ze zámoří v aktuálním ročníku Tipsport extraligy

V současném extraligovém ročníku jsou opět hodně vidět i hokejisté se zahraničním pasem. K těm nejlepším patří hráči zpoza Atlantiku.

Hokejisté ze zahraničí už neodmyslitelně patří ke všem extraligovým klubům. Poměrně dost v nich sázejí i na borce ze zámoří, což se jim mnohdy vyplácí, protože patří k nejproduktivnějším tahounům. Jména tří hráčů ze zámoří, kteří mají aktuálně na kontě nejvíc kanadských bodů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

3. Steve Moses (USA) – Kometa Brno

Steve Moses (2).jpg

Bilance v sezoně 2023/24: 16 zápasů – 13 bodů (8+5)

Před lety vyšla Brnu sázka na Petera Muellera a vypadá to, že se Kometě podařilo vytáhnout z osudí dalšího Američana, který je šťastnou volbou. V létě přišel do moravské metropole z finského HPK čtyřiatřicetiletý Steve Moses a podepsal roční kontrakt. Subtilní borec je skvělým a rychlým bruslařem se zabijáckým čichem na góly, což dokazoval především v ročníku 2014/15, kdy se v dresu Jokeritu Helsinky stal nejlepším střelcem v Kontinentální hokejové lize a sezonu pak zakončil ziskem bronzové medaile na mistrovství světa.

V minulosti hrával také v barvách Petrohradu a dvě sezony strávil ve švýcarské lize. V Brně si na letní posilu nemohou ani v nejmenším stěžovat. Zkušený borec je nejproduktivnějším hráčem mužstva a s osmi brankami také nejlepším kanonýrem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Stuart Percy (Kanada) – Vítkovice

Stuart Percy1.jpg

Bilance v sezoně 2023/24: 15 zápasů – 15 bodů (3+12)

Obránce Stuart Percy patřil k velkým nadějím kanadského hokeje. V roce 2011 po něm v draftu NHL sáhlo už v prvním kole Toronto, ale v elitní zámořské lize pak odehrál všehovšudy jen tucet zápasů, v nichž posbíral do statistik tři asistence. Až do roku 2020 bojoval o svou šanci ve farmářských týmech v AHL, jenže pak zřejmě pochopil, že NHL je pro něj uzavřenou záležitostí a vydal se do Evropy.

V ročníku 2020/21 hájil barvy klubu Vaasan Sport ve finské lize a v minulých dvou letech oblékal barvy Českých Budějovic. V extralize zůstal, i poté, co mu na jihu Čech vypršela smlouva. Přesunul se do Vítkovic, kde podepsal nový kontrakt na dvě sezony. Start v novém klubu mu vyšel na výbornou. V úvodních 15 zápasech posbíral 15 bodů za tři góly a 12 asistencí. V klubovém bodování produktivity mu patří druhá příčka a zároveň figuruje na děleném třetím místě mezi nejlepšími nahrávači v extralize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Jérémie Blain (Kanada) – Hradec Králové

Jérémie Blain-Hr. Králové1.jpg

Bilance v sezoně 2023/24: 15 zápasů – 16 bodů (4+12)

V roce 2010 prošel obránce Jérémie Blain draftem NHL, když si ho ve čtvrtém kole vybral Edmonton, ale v elitní zámořské lize se nikdy neobjevil. Jako řada jeho krajanů se sbalil a vyrazil okusit něco hokejového chleba do Evropy.

Jeho první zastávkou byla liga EBEL, kterou hrál v barvách Villachu a Innsbrücku. Od sezony 2018/19 byl hráčem Sparty a patřil k oporám mužstva. Po dvou letech se rozhodl změnit povětří a upsal se Hradci Králové, kde se stal klíčovým hráčem mužstva. V minulém ročníku posbíral 23 bodů v 48 zápasech, v play-off měl na kontě čtyři body po 18 střetnutích.

Pravidelně patří mezi nejproduktivnější ligové zadáky a vypadá to, že také v současné sezoně tomu tak bude. Úvodních 15 duelů ozdobil čtyřmi brankami a dvanácti gólovými asistencemi, což z něho spolu s Jiřím Ticháčkem dělá nejproduktivnějšího beka v extralize.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud