Borci, s nimiž se počítá. 5 hráčů, kterým Sparta prodloužila smlouvy

Borci, s nimiž se počítá. 5 hráčů, kterým Sparta prodloužila smlouvy

Borci, s nimiž se počítá. 5 hráčů, kterým Sparta prodloužila smlouvy

Hokejové Spartě se letos zatím příliš nedaří. V klubu ale nepanikaří a vědí, že rozhodující část, tedy play-off, teprve přijde. I proto už v předstihu prodloužili smlouvy s některými klíčovými hráči.

getthumbnail.jpeg

Sparta vyhlíží návrat Michala Řepíka, uvažuje o náhradě za obránce Michala Čajkovského, a taky se rozhodla stabilizovat kádr. Vedení klubu prodloužilo smlouvu s pěti hráči, kteří ve Spartě působí už několik ročníků a za tu dobu se vypracovali v klíčové persony týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jan Piskáček

Jan Piskáček.jpg

Sedmadvacetiletý bek působil dlouhá léta v Kladně, před sezonou 2013/14, během které poprvé nakoukl do reprezentace, ale posílil Spartu a od té doby je pevným pilířem defenzivních řad pražského týmu. V první sezoně posbíral 12 kanadských bodů, rok na to dokonce 16. Aktuálně má na kontě jeden gól, dvě nahrávky a devět kladných bodů v hodnocení +/-, v níž pravidelně končí v kladných číslech. I proto je pro hru Sparty velmi důležitý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Vladimír Eminger

Vladimír Eminger.jpg

Čajkovksý je pryč, o to důležitější teď bude role Vladimíra Emingera. Čtyřiadvacetiletý bek, jenž přišel do Sparty před sezonou 2014/15 z Litvínova, loni posbíral 11 kanadských bodů a 14 bodů v hodnocení plus/mínus. Letos má na kontě zatím jednu asistenci. Na ledě tráví hodně času, pro hru Sparty je velmi důležitý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Klimek

Lukáš Klimek.jpg

Třicetiletý útočník byl dlouhá léta hráčem Vítkovic, v roce 2013 se ale přestěhoval do Prahy a posílil Spartu. V novém působišti rychle zapadnul, ve všech sezonách se dostal přes 20 kanadských bodů, letos se ale rozjíždí pomaleji a na kontě má jediný gól a jednu nahrávku. Ve Spartě mu ale věří, ví o jeho kvalitách, o čemž svědčí nový kontrakt. Odrazí se díky němu k lepším výkonům?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Petr Kumstát

Petr Kumstát Sparta.jpg

Zkušený útočník působil dlouhá léta v Karlových Varech, s nimiž vybojoval historický titul. V roce 2013 ale změnil působiště a odešel do Sparty, ve které patří stále k lídrům.

V první sezoně posbíral 41 kanadských bodů, potom 34 a loni 24. Aktuálně má na kontě osm branek, šest asistencí a vypadá to na další produktivní sezonu. Na to, že je mu 35 let a je druhým nejstarším hráčem týmu, je stále velmi platný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lukáš Pech

Lukáš Pech.jpg

Stejně jako Kumstát patřil dlouhá léta k lídrům Karlových Varů, s nimiž oslavil historický titul. Ve stejném roce jako o dva roky starší spoluhráč ale zvedl kotvy a odešel do Sparty. I jemu se v Praze daří na výbornou a v týmu bude nějakou dobu ještě pokračovat.

Dává góly, vymýšlí asistence a často dokáže „zlobit“ protivníky. Ti ho v lásce nemají, zato ve Spartě si ho náramně váží. Jeho sparťanským maximem je 39 kanadských bodů z předminulé sezony, tuto metu by ale měl letos hravě překonat. Na kontě má už 11 branek, 19 asistencí a vládne produktivitě celé extraligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud