Samson Mahbod (Kanada, Verva Litvínov) – 22 bodů.  Jednatřicetiletý kanadský útočník se v extralize objevil už v sezoně 2017/18, kdy odehrál čtyři zápasy za Vítkovice. Loni za tým z Ostravy přidal osm startů a letos nastoupil k 29 duelům za Litvínov. Útočník se zkušenostmi z KHL, ale i polské, německé či finské soutěže, posbíral 22 (9+13) bodů a pomohl Vervě k záchraně. Foto: Profimedia.cz
 Alexandre Mallet (Kanada, Vítkovice Ridera) – 24 bodů.  O dva body více než Mahbod si do statistik připsal Alexandre Mallet, který dal 14 branek a přidal deset asistencí. Sedmadvacetiletý útočník z Kanady, jenž v roce 2012 prošel draftem NHL, má za sebou už čtvrtou sezonu v extralize, odehrál však první ročník za Vítkovice. Předtím patřil Pardubicím a Kometě. Foto: Profimedia.cz
 Brendan O´Donnell (Kanada, Rytíři Kladno) – 30 bodů.  V roce 2010 prošel šestým kolem draftu NHL, v nejlepší lize světa si ale nikdy nezahrál. Sedmadvacetiletý kanadský útočník si poté vyzkoušel KHL za Kunlun, působil i ve Finsku, loni byl produktivní v rakouském Dornbirneru a letos na povedené výkony navázal i v dresu Kladna. Během premiérového extraligového ročníku odehrál 51 zápasů a posbíral 30 (14+16) bodů. Foto: Profimedia.cz
 Peter Mueller (USA, Kometa Brno) – 38 bodů.  Hodně vidět byl zase i Peter Mueller. Přestože dvaatřicetiletý útočník, který se v roce 2006 stal osmičkou draftu NHL, letos v extralize odehrál jen 33 zápasů, stihl v nich posbírat 38 (14+24) bodů. V Kometě jsou s jeho službami maximálně spokojeni. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Borci. 5 nejproduktivnějších hráčů ze zámoří v letošním ročníku Tipsport extraligy

V letošním extraligovém ročníku byli zase hodně vidět i hokejisté se zahraničním pasem. K těm nejlepším z nich patřili hráči zpoza Atlantiku.

Bez názvu1.jpg

Cizinci už neodmyslitelně patří ke všem extraligovým klubům. Ty sází i na hokejisty ze zámoří, což se jim mnohdy hodně vyplatí. Podívali jsme se proto na statistiky letošní sezony a sestavili žebříček pěti nejproduktivnějších hráčů zpoza Atlantiku. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Samson Mahbod (Kanada, Verva Litvínov) – 22 bodů

Samson Mahbod-Litvínov.jpg

Jednatřicetiletý kanadský útočník se v extralize objevil už v sezoně 2017/18, kdy odehrál čtyři zápasy za Vítkovice. Loni za tým z Ostravy přidal osm startů a letos nastoupil k 29 duelům za Litvínov. Útočník se zkušenostmi z KHL, ale i polské, německé či finské soutěže, posbíral 22 (9+13) bodů a pomohl Vervě k záchraně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Alexandre Mallet (Kanada, Vítkovice Ridera) – 24 bodů

Alexandre Mallet-Vítkovice.jpg

O dva body více než Mahbod si do statistik připsal Alexandre Mallet, který dal 14 branek a přidal deset asistencí. Sedmadvacetiletý útočník z Kanady, jenž v roce 2012 prošel draftem NHL, má za sebou už čtvrtou sezonu v extralize, odehrál však první ročník za Vítkovice. Předtím patřil Pardubicím a Kometě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Brendan O'Donnell (Kanada, Rytíři Kladno) – 30 bodů

Brendan ODonnell-Kladno.jpg

V roce 2010 prošel šestým kolem draftu NHL, v nejlepší lize světa si ale nikdy nezahrál. Sedmadvacetiletý kanadský útočník si poté vyzkoušel KHL za Kunlun, působil i ve Finsku, loni byl produktivní v rakouském Dornbirneru a letos na povedené výkony navázal i v dresu Kladna. Během premiérového extraligového ročníku odehrál 51 zápasů a posbíral 30 (14+16) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Peter Mueller (USA, Kometa Brno) – 38 bodů

Peter Mueler Kometa 2 Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Hodně vidět byl zase i Peter Mueller. Přestože dvaatřicetiletý útočník, který se v roce 2006 stal osmičkou draftu NHL, letos v extralize odehrál jen 33 zápasů, stihl v nich posbírat 38 (14+24) bodů. V Kometě jsou s jeho službami maximálně spokojeni.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Brady Austin (Kanada, Rytíři Kladno) – 43 bodů

Brady Austin  Kladno.jpg

Nejproduktivnějším extraligovým hráčem ze zámoří byl obránce – Kanaďan Brady Austin, který před sezonou zamířil z Dánska do Kladna. Šestadvacetiletý bek, který má na kontě i pět odehraných zápasů v NHL, dal 18 branek a přidal 25 asistencí. Pádu Rytířů sice nezabránil, údajně se o něj ale zajímá Kometa.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud