Tomáš Hertl – 96 zápasů   Zápasy:  77 NHL, 19 play-off NHL Forvard San Jose má za sebou parádní ročník. V zákalní části si stanovil osobní maximum a v 77 zápasech posbíral 74 (35+39) bodů. skvěle hrál i v play-off, ve kterém dal deset branek a přidal pět asistencí. Po právu byl druhý v anketě Zlatá hokejka. Foto: Profimedia.cz
 Martin Nečas – 97 zápasů   Zápasy:  64 AHL, 18 play-off AHL, 7 NHL, 8 reprezentace do 20 let Dvacetiletý útočník má za sebou extrémně dlouhou sezonu. Na jejím začátku hrál za Carolinu a dal svůj premiérový gól v NHL, po sedmi zápasech se ale přesunul na farmu a s týmem Charlotte Checkers nakonec ovládl celou AHL. Navrch přidal i osm zápasů za českou dvacítku. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Vrána – 98 zápasů   Zápasy:  82 NHL, 7 play-off NHL, 9 reprezentace Už ví, jaké to je získat Stanley Cup. Letos však v play-off NHL nezaznamenal ani jeden bod a Capitals se pakovali už po prvním kole. Poté přijel na mistrovství světa a odbyl si premiéru v reprezentaci. V úvodním duelu se Švédy dal dokonce dva góly, ve čtvrtfinále se ale ani nevešel do sestavy. Šampionát končil s bilancí 4+1. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Radek Faksa – 101 zápasů   Zápasy:  81 NHL,13 play-off NHL, 7 reprezentace Je jedním ze dvou českých hráčů, který letos odehrál přes stovku zápasů. Poté, co se Stars vypadl z play-off NHL, dorazil potřetí na mistrovství světa. Placka z toho ale znovu nebyla. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Borci! 5 českých hokejistů, kteří v letošní sezoně odehráli absolutně nejvíc zápasů

Letošní hokejová sezona je definitivně minulostí. Jejím českým králem se stal David Pastrňák, hodně vidět byli ale i jiní.

Bez názvu.jpg

Čeští hokejisté letos bojovali na několika frontách. Například David Pastrňák v průběhu ročníku odehrál celkově 90 zápasů. Víc jich zvládli už jen Jakub Voráček (91), David Musil (95), Filip Hronek (96) a taky pět dalších hokejistů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Hertl – 96 zápasů

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Zápasy: 77 NHL, 19 play-off NHL

Forvard San Jose má za sebou parádní ročník. V zákalní části si stanovil osobní maximum a v 77 zápasech posbíral 74 (35+39) bodů. Skvěle hrál i v play-off, ve kterém dal deset branek a přidal pět asistencí. Po právu byl druhý v anketě Zlatá hokejka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Nečas – 97 zápasů

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Zápasy: 64 AHL, 18 play-off AHL, 7 NHL, 8 reprezentace do 20 let

Dvacetiletý útočník má za sebou extrémně dlouhou sezonu. Na jejím začátku hrál za Carolinu a dal svůj premiérový gól v NHL, po sedmi zápasech se ale přesunul na farmu a s týmem Charlotte Checkers nakonec ovládl celou AHL. Navrch přidal i osm zápasů za českou dvacítku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Vrána – 98 zápasů

Jakub Vrána MS Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy: 82 NHL, 7 play-off NHL, 9 reprezentace

Už ví, jaké to je získat Stanley Cup. Letos však v play-off NHL nezaznamenal ani jeden bod a Capitals se pakovali už po prvním kole. Poté přijel na mistrovství světa a odbyl si premiéru v reprezentaci. V úvodním duelu se Švédy dal dokonce dva góly, ve čtvrtfinále se ale ani nevešel do sestavy. Šampionát končil s bilancí 4+1.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Radek Faksa – 101 zápasů

Radek Faksa 2.jpg

Zápasy: 81 NHL,13 play-off NHL, 7 reprezentace

Je jedním ze dvou českých hráčů, který letos odehrál přes stovku zápasů. Poté, co se Stars vypadl z play-off NHL, dorazil potřetí na mistrovství světa. Placka z toho ale znovu nebyla.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Krejčí - 105 zápasů

David Krejčí PO 2019.jpg

Zápasy: 81 NHL, 24 play-off NHL

Byl blízko svému druhému Stanley Cupu, s Bostonem ale podruhé ve finále padl. Bruins v rozhodujícím zápase finále nestačili na St. Louis a třiatřicetiletému útočníkovi tak zbyly jen oči pro pláč. David Krejčí přitom prožil parádní sezonu, v základní části posbíral 73 bodů a 16 jich přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud