4. Ondřej Palát - 143 gólů  Během sezony 2019/20, která byla pro Ondřeje Paláta osmou v NHL, překonal rodák z Frýdku- Místku hranici sta vstřelených gólů v prestižní zámořské lize. Nejpovedenější z brankového pohledu byl pro něho ročník 2013/14, ve kterém se trefil třiadvacetkrát. Vzhledem k tomu, že je mu momentálně 31 let, by pro něho neměl být velký problém, aby jednou překonal i metu dvou set nastřílených gólů v základní části soutěže. Profimedia.cz

4. Ondřej Palát - 143 gólů
Během sezony 2019/20, která byla pro Ondřeje Paláta osmou v NHL, překonal rodák z Frýdku- Místku hranici sta vstřelených gólů v prestižní zámořské lize. Nejpovedenější z brankového pohledu byl pro něho ročník 2013/14, ve kterém se trefil třiadvacetkrát. Vzhledem k tomu, že je mu momentálně 31 let, by pro něho neměl být velký problém, aby jednou překonal i metu dvou set nastřílených gólů v základní části soutěže. Profimedia.cz

Borci. 4 čeští útočníci, kteří působí v NHL a pokořili magickou stogólovou hranici

Ondřej Palát z Tampy Bay je zatím posledním českým hokejistou, jemuž se podařilo pokořit magickou stovku vstřelených branek v základní části NHL. V tuto chvíli najdeme v elitní zámořské lize jen čtyři tuzemských útočníky, kterým se to povedlo.

Nejblíže do klubu stogólových střelců v NHL má z českých hráčů Jakub Vrána z Detroitu, který má na kontě 97 branek v základní části soutěže. Čtyři jeho krajané už ale tuto metu překonali. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Ondřej Palát - 143 gólů

Ondřej Palát.jpg

Během sezony 2019/20, která byla pro Ondřeje Paláta osmou v NHL, překonal rodák z Frýdku- Místku hranici sta vstřelených gólů v prestižní zámořské lize. Nejpovedenější z brankového pohledu byl pro něho ročník 2013/14, ve kterém se trefil třiadvacetkrát. Vzhledem k tomu, že je mu momentálně 31 let, by pro něho neměl být velký problém, aby jednou překonal i metu dvou set nastřílených gólů v základní části soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Tomáš Hertl - 181 gólů

Tomáš Hertl San Jose 4.jpg

Osmadvacetiletý útočník San Jose Tomáš Hertl prožil dobrou sezonu. Jeho tým sice nepostoupil do play-off, ale on odehrál všech 82 utkání a svůj brankový účet v NHL si vylepšit o 30 přesných tref. Na kontě jich má už přes sto osmdesát. V NHL dosud odehrál devět sezon. Na metu sta branek se dostal stylově – hattrickem do sítě Pittsburghu v sezoně 2018/19.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Jakub Voráček – 222 gólů

Jakub Voráček (2).jpg

Dvě stovky vstřelených branek v NHL překonal Jakub Voráček v ročníku 2019/20. V sezoně 2014/15 byl pátým nejproduktivnějším hráčem v základní části NHL, ale jeho doménou vždycky bývaly spíše nahrávky než přesné střely. má ve statistikách 207 přesných tref. Nejvíc branek - třiadvacet - nasázel soupeřům v ročníku 2013/14 v dresu Philadelphie. V tom současném se trefil jen šestkrát. Přesto je mezi českými útočníky v zámoří s 222 góly druhým nejlepším kanonýrem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. David Pastrňák – 240 gólů

David Pastrňák Boston 4.jpg

Tomáš Hertl není jediným českým útočníkem, který pokořil stovku vstřelených branek v sezoně 2018/19. Povedlo se to i Davidu Pastrňákovi, který se tehdy blýskl hattrickem do sítě Detroitu. Aktuálně má na kontě už 240 branek, a to v NHL zatím odehrál jen 510 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud