Borci! 3 Češi, kteří letos získali ocenění pro nejlepšího hráče KHL

Borci! 3 Češi, kteří letos získali ocenění pro nejlepšího hráče KHL

Borci! 3 Češi, kteří letos získali ocenění pro nejlepšího hráče KHL

Čeští hokejisté jsou v Kontinentální hokejové lize v kurzu. V nejsledovanějších statistikách soutěže jsou znovu vidět a někteří z nich doslova září.

Nový ročník KHL se rozběhl už ve druhé polovině srpna, z programu ukrojil dva měsíce a nabídl hodně zajímavých momentů. O ty se postarali i čeští hokejisté. Tři z nich už dokonce získali velmi prestižní ocenění. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dominik Furch (Omsk) – nejlepší brankář týdne

Dominik Furch Omsl.jpg

Účastník dvou posledních světových šampionátů odstartoval sezonu tím nejlepším možným způsobem. Dominik Furch, který se pravidelně pohybuje v horních patrech statistických ukazatelů, vychytal tři vítězná utkání v řadě, jedno čisté konto, pyšnil se 97,33% úspěšností zákroků a stal se nejlepším brankářem úvodního týdne KHL.

Jak je na tom nyní? Na kontě má 25 startů, průměr pouhé 1,6 inkasované branky na zápas a 94% úspěšnost zákroků, což ho řadí na třetí místo celé KHL. Právě on by mohl být českou olympijskou jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jiří Sekáč (Kazaň) – nejlepší útočník týdne

Jiří Sekáč Kazaň.jpg

Bývalý útočník pražského Lva, který si zahrál i za Montreal, Anaheim, Chicago a Arizonu, je už druhým rokem v KHL. Loni pětadvacetiletý útočník posbíral v 47 zápasech 27 kanadských bodů a už teď je jasné, že tuto metu překoná. Na kontě má deset vstřelených branek a 15 asistencí.

Na konci září dokonce získal ocenění pro nejlepšího hráče týdne. Ve čtyřech duelech dal pět branek, Rize dokonce vstřelil hattrick, a k tomu přidal čtyři asistence. Později se sice téměř na měsíc střelecky odmlčel, stále je však nejproduktivnějším Čechem v KHL a dvanáctým nejproduktivnějším hokejistou celé soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Vojtěch Mozík (Podolsk) – nejlepší obránce týdne

Vojtěch Mozík Podolsk.jpg

Vojtěch Mozík se v uplynulých dvou letech snažil prosadit v NHL. V úvodní sezoně odehrál za New Jersey sedm zápasů, loni už však příležitost nedostal, a tak se v létě vrátil domů. Ne však do Plzně, ale do Podolsku, ve kterém nahradil Jakuba Jeřábka, jenž zamířil do Montrealu.

Čtyřiadvacetiletý bek si zatím v novém působišti vede na výbornou, v 28 duelech posbíral už 15 (4+11) kanadských bodů a dokonce byl vyhlášen nejlepším obráncem minulého týdne. Ve třech zápasech dal dvě branky, přidal stejný počet nahrávek a bodově se dotáhl na dosud nejproduktivnějšího českého beka v soutěži Jakuba Nakládala.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud