Borci. 10 ligových hráčů, kteří během stovky zápasů nastříleli nejvíc gólů

Michael Krmenčík je znovu v ráži. Nejlepší střelec uplynulého ročníku dal v letošní sezoně už sedm branek a svůj celkový střelecký účet dostal na číslo 44. Stačilo mu k tomu sto zápasů.

První ligový gól vstřelil v sezoně 2013/14. Před dvěma lety se trefil desetkrát, loni dal už 16 branek a letos útočí ještě na zajímavější metu. Celkově má na kontě už 44 ligových branek, které dal ve sto zápasech. Kteří další ligoví fotbalisté dali během stovky duelů v elitní soutěži nejvíc gólů? Podívejte se.

Pokračování 2 / 11

Jiří Štajner – 32 gólů

Jiří Štajner Liberec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý reprezentant uměl s míčem velké věci. Většinu ze svých ligových gólů dal v libereckém dresu, působil také ve Slavii, Spartě a ligovou kariéru končil v Mladé Boleslavi.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 11

Jan Nezmar – 33 gólů

Jan Nezmar.jpg

Také současný sportovní ředitel Slavie patřil k vyhlášeným ligovým kanonýrům. Bývalý útočník, který strávil převážnou část kariéry v Liberci, dal během úvodní stovky ligových zápasů 33 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Stanislav Tecl – 33 gólů

Stanislav Tecl Plzeň.jpg

Měl raketový rozjezd v Jihlavě, poté hrál za Plzeň, na západě Čech se ale tolik neprosadil. Góly dával také v Jablonci a nyní působí ve Slavii. Aktuálně má na kontě 151 ligových zápasů a 53 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Radek Onderka – 34 gólů

Radek Onderka 2 Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Radek Onderka se v lize naposledy objevil v sezoně 2001/02. Bývalý útočník Olomouce, Baníku a Opavy, jenž působil taky v Německu, dal během stovky zápasů 34 branek.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 11

Andrej Kerič – 34 gólů

Andrej Kerič.jpg

Chorvatský útočník strávil v Česku několik úspěšných let. V sezoně 2008/09 dal patnáct branek a stal se teprve druhým nejlepším zahraničním ligovým střelcem. V roce 2011 odešel do Sparty, na Letné se mu ale, stejně jako v Teplicích, moc nevedlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Marek Heinz – 36 gólů

Marek heinz Baník.jpg

Účastník evropského i světového šampionátu byl jedním ze strůjců mistrovského titulu Baníku z roku 2004. Nejvyšší soutěž hrál také za Olomouc, Brno a Znojmo. Celkově nastoupil ke 152 duelům, ve kterých dal 44 gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Tomáš Jun – 36 gólů

Tomáš Jun.jpg

Působil v Jablonci, Teplicích, nejdelší a nejúspěšnější část kariéry ale strávil ve Spartě, se kterou získal pět ligových titulů. Během první stovky ligových zápasů dal 36 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Václav Svěrkoš – 39 gólů

Václav Svěrkoš Baník.jpg

Bývalý reprezentační útočník hrál v Německu, Řecku i Francii. V nejvyšší české soutěži odehrál 123 zápasů a dal 42 branek – všechny v dresu Baníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Marek Bakoš – 41 gólů

Marek Bakoš.jpg

Dlouhou dobu se hřál na trůnu tohoto žebříčku Marek Bakoš, který strávil několik úspěšných let v plzeňském dresu. S Viktorkou získal ligové tituly, hrál v Lize mistrů a taky patřil k nejlepším ligovým kanonýrům. Českou ligu opustil s bilancí 67 branek ve 207 zápasech

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Michael Krmenčík – 44 gólů

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stý ligový zápas oslavil stylově – hattrickem do sítě Mladé Boleslavi. Plzeň na něj následně dostala nabídku na 180 milionů korun z Bordeaux, Krmenčík ale zatím zůstává na západě Čech.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud