Landon Bow (Rytíři Kladno)  Extraligový nováček z Kladna má v aktuálním ročníku jediný cíl - udržet se mezi elitou. K tomu by měl pomoci také kanadský brankář Landon Bow, který má zkušenosti z NHL. Urostlý, skoro dvoumetrový obr, nikdy nebyl draftován, ale smlouvu mu nabídl Dallas, za který nastoupil v sezoně 2018/19 do dvou zápasů. Jinak ale trávil čas ve farmářském celku Texas Stars, odkud zamířil letos v létě za svou první evropskou štací za Jaromírem Jágrem do České republiky. Když si balil kufry, zřejmě ani v nejmenším netušil, že bude v pro něj neznámé soutěži nejvytíženějším brankářem. Z jednadvaceti utkání, které Kladenští dosud odehráli, nechyběl mezi tyčemi ani v jediném z nich. Navíc už se také stihl zapsat do tabulky produktivity. Ve 14. kole v domácím střetnutí s brněnskou Kometou asistoval u branky Davida Dvořáčka. Profimedia.cz

Landon Bow (Rytíři Kladno)
Extraligový nováček z Kladna má v aktuálním ročníku jediný cíl - udržet se mezi elitou. K tomu by měl pomoci také kanadský brankář Landon Bow, který má zkušenosti z NHL. Urostlý, skoro dvoumetrový obr, nikdy nebyl draftován, ale smlouvu mu nabídl Dallas, za který nastoupil v sezoně 2018/19 do dvou zápasů. Jinak ale trávil čas ve farmářském celku Texas Stars, odkud zamířil letos v létě za svou první evropskou štací za Jaromírem Jágrem do České republiky. Když si balil kufry, zřejmě ani v nejmenším netušil, že bude v pro něj neznámé soutěži nejvytíženějším brankářem. Z jednadvaceti utkání, které Kladenští dosud odehráli, nechyběl mezi tyčemi ani v jediném z nich. Navíc už se také stihl zapsat do tabulky produktivity. Ve 14. kole v domácím střetnutí s brněnskou Kometou asistoval u branky Davida Dvořáčka. | Profimedia.cz

 Denis Godla (Verva Litvínov)  V minulém ročníku byl Denis Godla druhým nejvytíženějším brankářem v extralize. Také v tom současném si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Nastoupil do osmnácti utkání a vychytal v nich všech devět výher, které si dosud Chemici do tabulky připsali. Procentuální úspěšnost 90,8 % ho řadí mezi všemi gólmany, kteří odchytali aspoň deset utkání, na 11. příčku. Do statistik si zatím připsal jedno čisté konto a také bod za asistenci, kterou zaznamenal v tomtéž zápase 11. kola na ledě Českých Budějovic. Godla Tehdy nahrával na branku Richardovi Jarůškovi, který pečetil skóre na 3:0 pro hosty. Profimedia.cz
 Filip Novotný (Energie Karlovy Vary)  Od sezony 2017/18 je Filip Novotný nezpochybnitelnou brankářskou jedničkou Karlových Varů. Třicetiletý borec, který s hokejem začínal v jihlavské Dukle, už úročí zkušenosti a drží si dlouhodobě stabilní výkonnost. V aktuálním ročníku naskočil do 17 střetnutí, vychytal v nich ale jen šest vítězství, a to navzdory slušné procentuální úspěšnosti zákroků (91,74 %), která ho řadí na desáté místo mezi všemi brankáři. Novotný si zatím zapsal do statistik dva zápasy s nulou a v jednom z nich – 14. října proti Plzni – zaznamenal také gólovou asistenci. Energie tehdy na vlastním ledě vyhrála 3:0 a Novotný založil akci, na jejímž konci byla závěrečná branka utkání. Profimedia.cz
 Jan Lukáš (HC Olomouc)  Už čtvrtým rokem stráží branku Olomouce Jan Lukáš. Osmadvacetiletý odchovanec hanáckého klubu naskočil v aktuálním ročníku do 13 střetnutí, vychytal sedm výher a dvakrát si zapsal do análů čisté konto. V 16. extraligovém kole si jedno z nich vyšperkoval na ledě Mladé Boleslavi i gólovou asistencí, když pár sekund před závěrečnou sirénou založil akci, po níž do prázdné branky při powerplay domácích pečetil skóre na 2:0 David Krejčí. Profimedia.cz
 Henri Kiviaho (Mountfield Hradec Králové)  Hradec Králové přišel po minulé sezoně o brankáře Marka Mazance, který zamířil do Třince, místo něj ale získal východočeský klub kvalitní náhradu v osobě sedmadvacetiletého Fina Henri Kiviaha, kterého v roce 2012 draftoval Dallas. V NHL se ale nikdy neobjevil. Zkušenosti sbíral ve finské soutěži a v minulém ročníku hájil branku slovenských Nových Zámků. V české extralize dosud naskočil do sedmi střetnutí a jeho statistická čísla jsou vysoce nadprůměrná. Šestkrát vychytal vítězství, jednou udržel čisté konto, procento úspěšných zákroků vytáhl na 94,3 % a průměr inkasovaných branek na zápas srazil na 1,43. Navíc už se zapsal i do tabulky produktivity, když v 19. kole na ledě Karlových Varů přispěl k výhře hostů 4:1 asistencí u branky svého krajana Aksiho Oksanena. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Bonus navíc. 6 extraligových brankářů, kteří se v aktuální sezoně zapsali do tabulky produktivity

Hlavním úkolem gólmanů je strážit branky před střelci protivníků. Někdy se však i oni bodově zapíšou do statistik.

Gól v aktuálním extraligovém ročníku sice žádný brankář ještě nedal, šest mužů v maskách už však alespoň asistovalo. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Landon Bow (Rytíři Kladno)

Landon Bow.jpg

Extraligový nováček z Kladna má v aktuálním ročníku jediný cíl - udržet se mezi elitou. K tomu by měl pomoci také kanadský brankář Landon Bow, který má zkušenosti z NHL. Urostlý, skoro dvoumetrový obr, nikdy nebyl draftován, ale smlouvu mu nabídl Dallas, za který nastoupil v sezoně 2018/19 do dvou zápasů. Jinak ale trávil čas ve farmářském celku Texas Stars, odkud zamířil letos v létě za svou první evropskou štací za Jaromírem Jágrem do České republiky.

Když si balil kufry, zřejmě ani v nejmenším netušil, že bude v pro něj neznámé soutěži nejvytíženějším brankářem. Z jednadvaceti utkání, které Kladenští dosud odehráli, nechyběl mezi tyčemi ani v jediném z nich. Navíc už se také stihl zapsat do tabulky produktivity. Ve 14. kole v domácím střetnutí s brněnskou Kometou asistoval u branky Davida Dvořáčka. Rytíři zápas nakonec prohráli 5:6 po prodloužení.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Denis Godla (Verva Litvínov)

Denis Godla-Litvínov.jpg

V minulém ročníku byl Denis Godla druhým nejvytíženějším brankářem v extralize. Také v tom současném si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Nastoupil do osmnácti utkání a vychytal v nich všech devět výher, které si dosud Chemici do tabulky připsali. Procentuální úspěšnost 90,8 % ho řadí mezi všemi gólmany, kteří odchytali aspoň deset utkání, na 11. příčku.

Do statistik si zatím připsal jedno čisté konto a také bod za asistenci, kterou zaznamenal v tomtéž zápase 11. kola na ledě Českých Budějovic. Godla Tehdy nahrával na branku Richardovi Jarůškovi, který pečetil skóre na 3:0 pro hosty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Filip Novotný (Energie Karlovy Vary)

Filip Novotný.jpg

Od sezony 2017/18 je Filip Novotný nezpochybnitelnou brankářskou jedničkou Karlových Varů. Třicetiletý borec, který s hokejem začínal v jihlavské Dukle, už úročí zkušenosti a drží si dlouhodobě stabilní výkonnost. V aktuálním ročníku naskočil do 17 střetnutí, vychytal v nich ale jen šest vítězství, a to navzdory slušné procentuální úspěšnosti zákroků (91,74 %), která ho řadí na desáté místo mezi všemi brankáři.

Novotný si zatím zapsal do statistik dva zápasy s nulou a v jednom z nich – 14. října proti Plzni – zaznamenal také gólovou asistenci. Energie tehdy na vlastním ledě vyhrála 3:0 a Novotný založil akci, na jejímž konci byla závěrečná branka utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jan Lukáš (HC Olomouc)

Jan Lukáš-Olomouc.jpg

Už čtvrtým rokem stráží branku Olomouce Jan Lukáš. Osmadvacetiletý odchovanec hanáckého klubu naskočil v aktuálním ročníku do 13 střetnutí, vychytal sedm výher a dvakrát si zapsal do análů čisté konto. V 16. extraligovém kole si jedno z nich vyšperkoval na ledě Mladé Boleslavi i gólovou asistencí, když pár sekund před závěrečnou sirénou založil akci, po níž do prázdné branky při powerplay domácích pečetil skóre na 2:0 David Krejčí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Henri Kiviaho (Mountfield Hradec Králové)

Henri Kiviaho.jpg

Hradec Králové přišel po minulé sezoně o brankáře Marka Mazance, který zamířil do Třince, místo něj ale získal východočeský klub kvalitní náhradu v osobě sedmadvacetiletého Fina Henri Kiviaha, kterého v roce 2012 draftoval Dallas. V NHL se ale nikdy neobjevil. Zkušenosti sbíral ve finské soutěži a v minulém ročníku hájil branku slovenských Nových Zámků.

V české extralize dosud naskočil do sedmi střetnutí a jeho statistická čísla jsou vysoce nadprůměrná. Šestkrát vychytal vítězství, jednou udržel čisté konto, procento úspěšných zákroků vytáhl na 94,3 % a průměr inkasovaných branek na zápas srazil na 1,43. Navíc už se zapsal i do tabulky produktivity, když v 19. kole na ledě Karlových Varů přispěl k výhře hostů 4:1 asistencí u branky svého krajana Aksiho Oksanena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Milan Klouček (Dynamo Pardubice)

Milan Klouček1.jpg

Teprve třiadvacetiletý Milan Klouček zatím vládne tabulce produktivity extraligových brankářů, protože jako jediný si dosud dokázal zapsat do statistik více než jeden bod. Borec, který naskočil do 11 utkání a vychytal osm výher, z toho jednu s nulou, se poprvé blýskl asistencí v derby s Hradcem Králové, které Mountfield na domácím ledě vyhrál 5:2. Klouček tehdy nahrával hned na první branku utkání Patriku Poulíčkovi. Podruhé nahrával na gól na konci října v domácím souboji s brněnskou Kometou. Střetnutí došlo za stavu 2:2 do prodloužení a v něm byl Klouček na začátku akce, který skončila vítězným gólem, který dal opět Poulíček.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud