Erik Černák (Tampa Bay Lightning)  Stejně jako Jan Rutta a Ondřej Palát získal dva Stanley Cupy v řadě. V Tampě Bay má hodně důležitou roli, v poslední sezoně posbíral 18 bodů v základní části a dalších deset v play-off, Slovákům ale, stejně jako další opory z NHL, v boji o olympiádu nepomůže. Reprezentačním vrcholem čtyřiadvacetiletého Erika Černáka tak zůstává účast na domácím šampionátu z roku 2019.  Foto: Profimedia.cz
 Zdeno Chára (bez angažmá)  Čtyřiačtyřicetiletý veterán startoval na olympijských hrách v letech 2006, 2010 i 2014, ovšem naposledy reprezentoval na Světovém poháru 2016. Urostlý obr loni po letech opustil Boston a odehrál sezonu ve Washingtonu, teď ale vyhlíží další zámořskou misi. Stojí o něj Florida a St. Louis.  Foto: Profimedia.cz
 Andrej Sekera (Dallas Stars)  Slovákům v boji o postup na olympiádu nepomůže ani další zkušený bek Andrej Sekera. Pětatřicetiletý obránce, který byl kapitánem slovenského týmu na domácím mistrovství světa v roce 2019, se totiž chystá na třetí sezonu v Dallasu, za který v posledním ročníku odehrál 46 zápasů. Vedení Stars s ním stále počítá. Foto: Profimedia.cz
 Richard Pánik (New York Islanders)  Třicetiletý útočník si zahrál na olympiádě v Soči, kde si připsal čtyři starty. Startoval taky na mistrovství světa v Praze a Ostravě a byl i před dvěma lety na domácím šampionátu, který hostila Bratislava s Košicemi. V té době byl Richard Pánik hráčem Arizony, odkud následně zamířil do Washingtonu. V průběhu posledního ročníku odešel do Detroitu a v příští sezoně bude hrát za New York Islanders.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Bolavé ztráty. 6 Slováků z NHL, kteří týmu nepomůžou v olympijské kvalifikaci

Slovenští hokejisté se chystají na kvalifikační boje o postup na olympijské hry. V akci však nebudou slovenské hvězdy z NHL.

Slováci se v domácí olympijské kvalifikaci utkají o postup do Pekingu s Rakušany, Poláky a Bělorusy. Kouč slovenského týmu Craig Ramsay má sice k dispozici borce z KHL i několik hráčů z extraligy, v klíčových bojích mu ale nepomůže šest hvězd z NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Jaroslav Halák (Vancouver Canucks)

Jaroslav Halák Boston.jpg

Pro Slováky by byl obrovskou posilou, do olympijské kvalifikace ale nezasáhne. Šestatřicetiletý slovenský gólman sice po třech letech skončil v Bostonu, za který v posledním ročníku odchytal 19 zápasů, svou zámořskou kariéru ale nebalí. Jaroslav Halák, jenž dříve chytal taky za Montreal, St. Louis, Buffalo, Washington a New York Islanders totiž míří za novou štací do Vancouveru. Na mezinárodní scéně se objevil naposledy v roce 2016, kdy byl jedničkou týmu Evropy na Světovém poháru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Erik Černák (Tampa Bay Lightning)

Erik Černák Tampa.jpg

Stejně jako Jan Rutta a Ondřej Palát získal dva Stanley Cupy v řadě. V Tampě Bay má hodně důležitou roli, v poslední sezoně posbíral 18 bodů v základní části a dalších deset v play-off, Slovákům ale, stejně jako další opory z NHL, v boji o olympiádu nepomůže. Reprezentačním vrcholem čtyřiadvacetiletého Erika Černáka tak zůstává účast na domácím šampionátu z roku 2019. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Zdeno Chára (bez angažmá)

Zdeno Chára Washington.jpg

Čtyřiačtyřicetiletý veterán startoval na olympijských hrách v letech 2006, 2010 i 2014, ovšem naposledy reprezentoval na Světovém poháru 2016. Urostlý obr loni po letech opustil Boston a odehrál sezonu ve Washingtonu, teď ale vyhlíží další zámořskou misi. Stojí o něj Florida a St. Louis. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Andrej Sekera (Dallas Stars)

Andrej Sekera Dallas.jpg

Slovákům v boji o postup na olympiádu nepomůže ani další zkušený bek Andrej Sekera. Pětatřicetiletý obránce, který byl kapitánem slovenského týmu na domácím mistrovství světa v roce 2019, se totiž chystá na třetí sezonu v Dallasu, za který v posledním ročníku odehrál 46 zápasů. Vedení Stars s ním stále počítá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Richard Pánik (New York Islanders)

Richard Pánik Detroit.jpg

Třicetiletý útočník si zahrál na olympiádě v Soči, kde si připsal čtyři starty. Startoval taky na mistrovství světa v Praze a Ostravě a byl i před dvěma lety na domácím šampionátu, který hostila Bratislava s Košicemi. V té době byl Richard Pánik hráčem Arizony, odkud následně zamířil do Washingtonu. V průběhu posledního ročníku odešel do Detroitu a v příští sezoně bude hrát za New York Islanders. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Tatar (New Jersey Devils)

Tomáš Tatar Montreal.jpg

V akci se neukáže ani nejlepší slovenský hokejista posledních let Tomáš Tatar. Třicetiletý útočník sice skončil po třech letech v Montrealu, ve kterém se vypracoval mezi ústřední postavy celé organizace, v NHL ale bude i nadále pokračovat. Zkušený forvard, který startoval na olympijských hrách v Soči, podepsal dvouletou smlouvu na devět milionů dolarů s New Jersey Devils. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud