Bolavé místo reprezentace. 4 hráči, kteří na EURU mohou hrát na pravém kraji zálohy

Sestava českého týmu, která půjde do úvodního duelu EURA proti Skotsku, je nejspíš jasná. Jeden z největších otazníků se stále vznáší nad postem pravého záložníka.

Poté, co je zřejmé, že na postu stopera vedle sebe nastoupí Tomáš Kalas a Ondřej Čelůstka, zbývá už jen vyřešit, kdo v českém týmu naskočí na místě pravého záložníka. Které čtyři hráče může kouč Jaroslav Šilhavý využít? 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Lukáš Masopust 

Lukáš Masopust ČR 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Záložník Slavie nastoupil v generálce proti Albánii, kterou zvládl na výbornou. Lukáš Masopust dal gól, přidal asistenci, po celou dobu byl velmi aktivní a odehrál svůj nejlepší zápas v reprezentaci. Ve Slavii jej o místo na place připravil Abdallah Sima, v národním týmu se ale vrací na scénu. V úvodním duelu se Skotskem by měl nastoupit právě on. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Matěj Vydra 

Matěj Vydra ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý útočník, který však umí naskočit i na pravém křídle, má za sebou dobré jaro. V barvách Burnley začal nastupovat pravidelně, v Premier League dal tři góly a zajistili si místenku na EURO. Je jedním z hráčů, který by mohl hru českého týmu oživit. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Pavel Kadeřábek 

Pavel Kadeřábek ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jeho místo je na pravém kraji obrany, jenže tam v reprezentaci vládne Vladimír Coufal, a tak Pavel Kadeřábek musel přijmout roli náhradníka. Trenér Šilhavý by je nicméně mohl postavit oba, aktivní Kadeřábek by totiž zvládl naskočit i v záloze. Uvidíme, jestli na EURU k této variantě dojde. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Adam Hložek 

Adam Hložek ČR 21 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Klenot českého týmu jede na EURO jako žolík, šanci ale nejspíš dostane. Osmnáctiletý Adam Hložek, jenž v uplynulém ligovém ročníku nasázel patnáct branek, může pomoct na více postech, s reprezentací má ale zatím minimální zkušenosti.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud