Bojují o svou budoucnost. 3 mladíci do 23 let, kteří se v létě vrátí z hostování zpět na Letnou

Sparty se v létě ujal dánský trenér Brian Priske, který provedl v kádru řadu změn. Někteří hráči Letnou opustili nadobro, další se přesunuli na hostování do jiných klubů.

Sparta má momentálně na hostování „u konkurence“ devět hráčů. Jsou mezi nimi zkušení borci jako například Michal Trávník, který byl zapůjčen do Slovácka, nebo Matěj Hanousek, který odešel do konce sezony do tureckého Gaziantepu, ale také tři mladíci, jimž není víc než 22 let. Všichni se po ukončení aktuálního ročníku vrátí na Letnou, takže v současnosti bojují o svou budoucnost. O které hráče jde a jak si vedou, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

Vojtěch Patrák (FK Jablonec)

Vojtěch Patrák.jpg

Letos v lednu vyexpedovala Sparta útočníka Vojtěcha Patráka na hostování do Pardubic, takže se z letenského z B týmu přesunul do nejvyšší soutěže. V novém působišti si nevedl špatně – odehrál 12 utkání a vybojoval si místo v základní sestavě. V květnu vstřelil proti Zlínu svůj premiérový ligový gól a pomohl tehdy Východočechům k bodu za remízu 1:1.

Od sezony 2022/23 měl opět bojovat o místo v sestavě Sparty, jenže kvůli zranění nohy se v úvodu aktuálního ročníku na hřiště v rudém dresu nedostal. Na začátku září se Letenští dohodli na jeho hostování v Jablonci. Na severu Čech se ale do základní sestavy neprobojoval. Naskočil jen do pěti utkání, a to vždy jen na pár minut v samotném závěru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Matěj Polidar (FK Jablonec)

Matěj Polidar.jpg

Dvaadvacetiletý Matěj Polidar se upsal Spartě v roce 2019, ale ještě jednu sezonu zůstal v Příbrami. Na Letné začal působit až od ročníku 2020/21, v němž zvládl odehrát 14 ligových utkání a nastřílet tři branky. V minulé sezoně ho na nějaký čas vyřadily ze hry zdravotní patálie a na kontě po ní měl deset zápasů a jeden vstřelený gól.

Už na začátku července poslala Sparta talentovaného mladíka na hostování do Jablonce, kde se stal okamžitě pilířem sestavy a až do zranění ramene na začátku listopadu nechyběl na hřišti ani jedinkrát v základní sestavě. Ve 14 zápasech nastřílel tři branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Filip Souček (Zbrojovka Brno)

Filip Souček.jpg

Sedmatřicet zápasů, jeden gól a tři asistence – to je prozatímní ligová bilance dvaadvacetiletého záložníka Filipa Součka v dresu Sparty. Opavský odchovanec přišel na Letnou ze slezského klubu v roce 2020 a v minulém ročníku zvládl odehrát 19 utkání v nejvyšší soutěži. Do kádru A týmu ho zapracoval trenér Kotal a kouč Pavel Vrba mu v předchozí sezoně hodně věřil.

Nový trenér Brian Priske se však rozhodl, že talentovaného mladíka (zatím) na Letné nepotřebuje, a tak ze Sparty zamířil na hostování k nováčkovi nejvyšší soutěže do Brna. Tam se mu poměrně daří a většinou nastupuje na trávník jako člen základní jedenáctky. Na podzim odehrál za Zbrojovku 14 ligových utkání a na konto si v nich připsal gól a asistenci.Za poslední dva roky vyskočila jeho tržní hodnota trojnásobně nahoru a mohla by stoupat dál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud