Martin Doležal (FK Jablonec)  V uplynulé sezoně se v Jablonci dělil o místo s Ivanem Schranzem, ten ale zamířil do Slavie, a tak bude hlavní odpovědnost zase na něm. Martin Doležal skončil loňský ročník na 14 gólech, v posledních pěti duelech se trefil dokonce šestkrát a chyběla mu jediná trefa, aby se podělil o korunu pro krále ligových střelců. Na severu Čech budou na jednatřicetiletého útočníka hodně spoléhat.  Foto: Profimedia.cz
 Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň)  Do loňské sezony vstoupil jako plzeňská útočná jednička, Viktorka však poté přivedla Zdeňka Ondráška, od něhož si vedení klubu hodně slibovalo. Jenže Ondrášek předpoklady nenaplnil, odešel do Rumunska a na hrotu sestavy by měl zase operovat Jean-David Beauguel. V loňském ročníku devětadvacetiletý francouzský forvard nastřílel 12 branek, na jakou metu se dostane tentokrát?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kuchta (Slavia Praha)  Hodně lidí mu nevěřilo, Jan Kuchta ale ukázal své kvality. Slavii loni pomohl patnácti góly k titulu a společně s Adamem Hložkem získal korunu pro krále střelců. Bylo otázkou, zda ve Slavii zůstane, lákal jej údajně Spartak Moskva, čtyřiadvacetiletý forvard ale pokračuje v Edenu. Naváže i na své loňské výkony?  Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia
 Michael Krmenčík (Slavia Praha)  Loni byl Kuchta jasnou slávistickou útočnou jedničkou, letos to ale bude mít složitější. V Edenu totiž bude působit i Michael Krmenčík, který přichází na hostování s opcí z belgických Brugg. Osmadvacetiletý reprezentační útočník, jenž má na kontě už 54 ligových branek, byl před odchodem do Belgie hlavní útočnou zbraní Plzně. Bude zářit taky v Edenu?  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Boj začíná. 6 útočníků, kteří by se měli porvat o korunu pro krále ligových střelců

Už zítra se rozběhne nový ročník Fortuna ligy, který opět slibuje zajímavou podívanou. Dá se čekat také velký boj o korunu pro krále střelců.

V sezoně 2019/20 se o korunu pro krále ligových střelců podělili Petar Musa s Liborem Kozákem, v uplynulém ročníku pak nejvíc branek nastříleli Adam Hložek a Jan Kuchta. Kteří útočníci budou o tento prestižní triumf bojovat tentokrát? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Milan Škoda (Mladá Boleslav) 

Milan Škoda Rize.jpg

V ročníku 2014/15 se v barvách Slavie blýskl 19 ligovými góly za sezonu. I potom ještě třikrát pokořil desetigólovou hranici a střelecky se mu dařilo také v Rizesporu, ve kterém působil poslední rok a půl. V létě se však pětatřicetiletý útočník vrátil do ligy a stal se hráčem Mladé Boleslavi, ve které nahradil bratra Michala. Ten dal v poslední sezoně deset branek, Milan Škoda se ale může dostat ještě na vyšší číslo. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Martin Doležal (FK Jablonec) 

Martin Doležal JAblonec 2.jpg

V uplynulé sezoně se v Jablonci dělil o pozornost s Ivanem Schranzem, ten ale zamířil do Slavie, a tak bude hlavní odpovědnost zase na něm. Martin Doležal skončil loňský ročník na 14 gólech, v posledních pěti duelech se trefil dokonce šestkrát a chyběla mu jediná trefa, aby se podělil o korunu pro krále ligových střelců. Na severu Čech budou na jednatřicetiletého útočníka hodně spoléhat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň) 

Jean Beauguel 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do loňské sezony vstoupil jako plzeňská útočná jednička, Viktorka však poté přivedla Zdeňka Ondráška, od něhož si vedení klubu hodně slibovalo. Jenže Ondrášek předpoklady nenaplnil, odešel do Rumunska a na hrotu sestavy by měl zase operovat Jean-David Beauguel. V loňském ročníku devětadvacetiletý francouzský forvard nastřílel 12 branek, na jakou metu se dostane tentokrát? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Kuchta (Slavia Praha) 

Jan Kuchta 21 Michal Růžička  MAFRA  Profimedia.jpg

Hodně lidí mu nevěřilo, Jan Kuchta ale ukázal své kvality. Slavii loni pomohl patnácti góly k titulu a společně s Adamem Hložkem získal korunu pro krále střelců. Bylo otázkou, zda ve Slavii zůstane, lákal jej údajně Spartak Moskva, čtyřiadvacetiletý forvard ale pokračuje v Edenu. Naváže i na své loňské výkony? 

Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Michael Krmenčík (Slavia Praha) 

Michael Krmenčík Bruggy 20.jpg

Loni byl Kuchta jasnou slávistickou útočnou jedničkou, letos to ale bude mít složitější. V Edenu totiž bude působit i Michael Krmenčík, který přichází na hostování s opcí z belgických Brugg. Osmadvacetiletý reprezentační útočník, jenž má na kontě už 54 ligových branek, byl před odchodem do Belgie hlavní útočnou zbraní Plzně. Bude zářit taky v Edenu? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Adam Hložek (Sparta Praha) 

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Největší ofenzivní hvězdou ligy by měl být Adam Hložek. Klenot Sparty nastřílel v uplynulém ročníku 15 branek a společně s Kuchtou získal korunu pro krále střelců. Náramně mu vyšlo poslední kolo s Brnem, proti kterému se trefil čtyřikrát. Poté odjel na EURO a nyní by měl být hlavní zbraní Sparty. Záleží však také na tom, jak v osmnácti letech tento velký tlak zvládne. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud