Jan Bednář  - Je mu teprve osmnáct let, v extralize už se ale objevuje třetí sezonu. Jan Bednář sbírá zkušenosti v Karlových Varech, které o něj ale možná už brzy přijdou. Talentovaný gólman, jehož v letošním draftu NHL získal Detroit, totiž nejspíš už brzy odejde do zámoří. Dostane se i na juniorský šampionát? Jeho šance jsou vysoké. Foto: Profimedia.cz
 Nick Malík  - Čekalo se, že stejně jako Bednář, tak i Nick Malík projde letošním draftem NHL. Na osmnáctiletého gólmana ale překvapivě žádný ze zámořských klubů neukázal. Syn bývalého skvělého obránce Marka Malíka už startoval na loňském domácím juniorském šampionátu, na svém kontě má taky dva starty za extraligový Třinec a několik odchytaných zápasů v bráně prvoligového Frýdku-Místku. Loni si zároveň připsal šestnáct startů za Soo Greyhounds v OHL. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Pařík  - Na juniorský šampionát by se mohl podívat i Lukáš Pařík, který na mistrovství světa juniorů chytal už před rokem. Tehdy si připsal dva starty. Devatenáctiletý Pařík, jehož v roce 2019 draftovalo Los Angeles, v uplynulé sezoně působil v zámoří. Letos si připsal deset startů v prvoligových Benátkách nad Jizerou a čeká, jestli dostane premiérovou šanci i v extraligovém Liberci. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Suchánek  - O své místo se hlásí také Tomáš Suchánek. Teprve sedmnáctiletý gólman, stejně jako Malík, sbírá zkušenosti v prvoligovém Frýdku-Místku, který je partnerským klubem extraligového Třince. Suchánek prošel reprezentačními výběry do 16 i 17 let, dostane se letos i na juniorský šampionát, nebo si na svou šanci bude muset počkat? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Boj začíná. 5 českých gólmanů, kteří se rvou o místo na juniorském šampionátu

Mistrovství světa juniorů i letos bude. Turnaj se uskuteční v Kanadě, kam zamíří i česká dvacítka. Kdo bude její brankářskou jedničkou?

Lukáš Pařík Malík Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V nominaci české dvacítky na přípravný kemp před šampionátem je i pět brankářů. Kteří mladíci v maskách se tak budou rvát o letenku na juniorské mistrovství světa? Podívejte se.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Jan Bednář

Jan Bednář ČR.jpg

Je mu teprve osmnáct let, v extralize už se ale objevuje třetí sezonu. Jan Bednář sbírá zkušenosti v Karlových Varech, které o něj ale možná už brzy přijdou. Talentovaný gólman, jehož v letošním draftu NHL získal Detroit, totiž nejspíš už brzy odejde do zámoří. Dostane se i na juniorský šampionát? Jeho šance jsou vysoké.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Nick Malík

Nick Malík 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Čekalo se, že stejně jako Bednář, tak i Nick Malík projde letošním draftem NHL. Na osmnáctiletého gólmana ale překvapivě žádný ze zámořských klubů neukázal. Syn bývalého skvělého obránce Marka Malíka už startoval na loňském domácím juniorském šampionátu, na svém kontě má taky dva starty za extraligový Třinec a několik odchytaných zápasů v bráně prvoligového Frýdku-Místku. Loni si zároveň připsal šestnáct startů za Soo Greyhounds v OHL.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Pařík

Lukáš Pařík.jpg

Na juniorský šampionát by se mohl podívat i Lukáš Pařík, který na mistrovství světa juniorů chytal už před rokem. Tehdy si připsal dva starty. Devatenáctiletý Pařík, jehož v roce 2019 draftovalo Los Angeles, v uplynulé sezoně působil v zámoří. Letos si připsal deset startů v prvoligových Benátkách nad Jizerou a čeká, jestli dostane premiérovou šanci i v extraligovém Liberci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Suchánek

Tomáš Suchánek ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

O své místo se hlásí také Tomáš Suchánek. Teprve sedmnáctiletý gólman, stejně jako Malík, sbírá zkušenosti v prvoligovém Frýdku-Místku, který je partnerským klubem extraligového Třince. Suchánek prošel reprezentačními výběry do 16 i 17 let, dostane se letos i na juniorský šampionát, nebo si na svou šanci bude muset počkat?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Šimon Zajíček

Šimon Zajíček YT.jpg

Pátým brankářem do party je Šimon Zajíček. Devatenáctiletý gólman do roku 2018 působil v Liberci, odkud zamířil do Litvínova, kde si v loňské sezoně odbyl i extraligovou premiéru. Jeho šance na účast na šampionátu jsou však zřejmě nižší, než u zbylých čtyř konkurentů.

Foto: YouTube.com

Doporučujeme

Články odjinud