Boj vrcholí. 7 hráčů, kteří soupeří o korunu pro krále extraligové produktivity

Boj vrcholí. 7 hráčů, kteří soupeří o korunu pro krále extraligové produktivity

Boj vrcholí. 7 hráčů, kteří soupeří o korunu pro krále extraligové produktivity

Základní část Tipsport extraligy vstupuje do finiše. Většina týmů má za sebou 41 zápasů a hraje se už poslední čtvrtina soutěže. V té se rozhodne nejen o konečném umístění, ale také o pozici nejproduktivnějšího hráče.

Untitled 1.jpg

Většině týmů zbývá odehrát posledních 11 kol. V těch se ještě může stát mnohé, avšak už teď je víceméně jasno o tom, kteří hráči budou bojovat o pomyslnou korunu pro krále extraligové produktivity. Jména sedmi hokejistů, kteří se o ni poperou, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Dominik Kubalík (Plzeň) – 34 bodů

Dominik Kubalík Plzeň.jpg

Dominik Kubalík je s 23 brankami elitním ligovým kanonýrem. Zároveň útočí na druhou korunu pro krále střelců v řadě. Navrch přidal 11 asistencí a aktuálně je sedmým nejproduktivnějším hráčem extraligy. Prostřílí se mladý útočník až na vrchol?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Marek Kvapil (Kometa) – 35 bodů

Marek Kvapil Kometa 2.jpg

Brněnská Kometa vstoupila do letošní sezony skvěle, pak ale přišel útlum, který trvá doteď. Jeden z elitních útočníků Martin Erat je navíc mimo hru. Role lídra jihomoravského celku připadla na Marka Kvapila, který má na kontě 14 branek a 21 asistencí. Kometa potřebuje zabrat, Kvapil se může posunout ještě nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

František Lukeš (Litvínov) – 35 bodů

František Lukeš.jpg

Loňské trápení je zapomenuto, litvínovští hokejisté zase šlapu. Verva je aktuálně pátá a bojuje o co nejlepší pozici před play-off. Lví podíl na tom má čtyřiatřicetiletý útočník František Lukeš, který už nyní překonal svou loňskou hranici o devět bodů.

Na osobní maximum (54 kanadských bodů) už zkušený forvard nedosáhne, 16 branek a 19 asistencí je ale bilance, s níž může být spokojen. Aktuálně je pátým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Lukáš Pech (Sparta) – 36 bodů

Lukáš Pech.jpg

Na domácí scéně to zatím není to pravé ořechové, na půdě Ligy mistrů ale Sparta válí a prošla už do finále. Na obou frontách se daří Lukáši Pechovi, který společně s Petrem Kumstátem a Michalem Řepíkem vytvořil velmi silný útok. Aktuálně má na kontě už 15 branek, 21 asistencí a určitě se ještě pokusí zaútočit na první místo extraligové produktivity.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Petr Vrána (Sparta) – 38 bodů

Petr Vrána.jpg

Velmi dobrou sezonu prožívá i další hráč Sparty Petr Vrána, který přišel před sezonou ze švédského Brynäsu. Bývalý vítkovický útočník, jenž odehrál i 16 zápasů za New Jersey, zvládl návrat na extraligovou scénu výborně. Se 17 brankami je třetím nejlepším střelcem soutěže a s 38 kanadskými body třetím nejproduktivnějším borcem aktuálního ročníku. Zaútočí ještě výš?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Michal Vondrka (Chomutov) – 40 bodů

Michal Vondrka Chomutov.jpg

Chomutov rozhodně nepatří k favoritům soutěže, díky osobě trenéra Vladimíra Růžičky má ale v týmu zajímavá jména. Loni se stal suverénně nejproduktivnějším hráčem základní části Roman Červenka, v jehož stopách by se letos mohl vydat Michal Vondrka.

Ten dal v 41 zápasech 19 branek, přidal 21 asistencí a dlouhodobě se drží ve vrchních patrech extraligové produktivity. Na aktuálního lídra ztrácí dva body.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Jaroslav Bednář (Hradec Králové) – 42 bodů

Jaroslav Bednář Hradec.jpg

Pokud bychom hledali jeho jméno v tabulce střelců, museli bychom zapátrat až na 37. pozici, Jaroslav Bednář je však králem asistencí. V letošní sezoně nahrál už na 32 gólů a díky tomu je nejproduktivnějším hráčem extraligy. I ve 40 letech!

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud