Boj o univerzála z Karviné. 3 elitní ligové kluby, které chtějí Filipa Panáka

Ještě loni plnil ofenzivní povinnosti. V průběhu letošní sezony ho ale trenér „přeškolil“ na stopera a Filip Panák se postavil do středu karvinské obrany. Výsledek? Chce ho ligová elita.

Třiadvacetiletý Panák, který je aktuálně zraněný, byl zvyklý dostávat se do šancí a připravovat je pro své spoluhráče. Teď má ale opačný úkol – bránit nájezdy soupeřů. Karvinský talent je rázem jedním z nejžádanějších ligových hráčů. Kdo o něj stojí? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Slavia

Filip Panák Teplice Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Už loni v létě se o tom psalo jako o hotové věci. Filip Panák měl být jednou z posil, která míří do Slavie. Jenže do Edenu nakonec přišli Danny či Halil Altintop a z přesunu karvinského talentu sešlo. Teď o něj však Slavia stojí znovu a údajně za něj nabízí 25 milionů korun.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Sparta

Filip Panák Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Vážný zájem o Panáka má i Sparta a karvinský univerzál je prý letenské nabídce velmi nakloněn. Pražané mají na postu stopera Uroše Radakoviče, Semiha Kayu či Lukáše Štětinu, hledají ale někoho konstruktivního s dobrou rozehrávkou. A tím by měl být právě Panák. V Karviné chtěli, aby s nimi zůstal i na jaro, k přesunu, který by měl vyjít na 15 milionů korun, by ale mohlo dojít už v zimě.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Baník

Filip Panák 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O Panáka není zájem jen v Praze. Už dříve o něj projevil zájem Jablonec a do svých řad ho láká i Baník. Zájem ostravského celku potvrdil i hráčův manažer Václav Svěrkoš. Zatímco ve Spartě i ve Slavii by to Panák měl v boji o základní sestavu složité, v Baníku by jeho šance byly výrazně vyšší.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud