Boj o Sýkoru. 7 útočníků, které za něj mohou dát Plzeň, Slavia a Sparta

Na ligové scéně se schyluje k zajímavému obchodu. Na jedné straně je Jan Sýkora, univerzál z Liberce, o něhož se přetahují všechny tři elitní kluby. Na druhé trápící se Slovan, který nutně potřebuje útočníka pro jarní část sezony.

JAn Sýkora.jpg
Jan Sýkora - nejžádanější ligové zboží. Kde nakonec zakotví? (Foto: Profimedia.cz)

Dvaadvacetiletý Sýkora patřil na podzim k nejlepším ligovým hráčům, dostal se do reprezentace, a teď o něj svádí válku Plzeň se Slavií a Spartou. Všechny tři kluby o něj enormně stojí a každý už přišel se svou nabídkou. Někdo to zkouší přes peníze, jiný prostřednictvím hráčských výměn. Pravda ale je, že Liberec potřebuje především útočníka. Koho mu na tento post mohou kluby nabídnout? Podívejte se.

Pokračování 2 / 8

Marek Bakoš (Plzeň)

Marek Bakoš Liberec.jpg

Marek Bakoš působil v Liberci už v minulé sezoně, poté se ale vrátil do Plzně. V dresu českého mistra odehrál deset ligových zápasů, ve kterých dal dvě branky. Prosadil se i v zápase s AS Řím a trenér Roman Pivarník byl s jeho výkony poměrně spokojen.

Jenže slovenský forvard byl v základní sestavě naposledy v utkání osmého kola a potom odehrál pouze 18 minut. Že by se vrátil zpět pod Ještěd? I tato varianta je prý ve hře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Mick van Buren (Slavia)

Mick van Buren Slavia.jpg

Slavia získala nizozemského útočníka v létě z dánského Esbjergu, čtyřiadvacetiletý forvard se ale v silné konkurenci moc neprosadil. V lize zasáhl jen do pěti zápasů a ani jednou se nedostal do základní sestavy. V Edenu v něm ale vidí zajímavý potenciál a zřejmě s ním počítají i do budoucna. Možná ho pošlou rozehrát na hostování, třeba právě do Liberce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Michal Ďuriš (Plzeň)

Michal Ďuriš.jpg

Loni prožil skvělý rok. Dlouho se přetahoval o korunu pro krále ligových střelců, se slovenskou reprezentací si zahrál na Euru a měl nabídku na přestup do zahraničí. Viktorka ji ale smetla ze stolu, což se později ukázalo jako chyba.

Michal Ďuriš totiž doplatil na krátkou přípravu a podzim mu příliš nevyšel. Na podzim byl jen šestkrát v základní sestavě, a ačkoliv se blýskl dvěma góly v posledním zápase Evropské ligy, tak připustil, že to možná byl jeho poslední zápas v Plzni. Údajně by mohl odejít do Liberce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Gino van Kessel (Slavia)

Gino van Kessel Slavia.jpg

Pražský klub ho v létě přivedl za obrovské peníze a udělal z něj nejdražší posilu v ligové historii. Gino van Kessel začal dobře, postupně ale ubral nohu z plynu a skončil na tribuně. Jednou z možností je, že se ho Slavia v zimě zbaví, třeba ale dostane ještě šanci. Nebo zkusí hostování? Liberci by mohl pomoct.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Matěj Pulkrab (Sparta)

Matěj Pulkrab Sparta 2.jpg

O Sýkoru stojí také Sparta. Koho by letenský klub mohl poslat na oplátku pod Ještěd? David Lafata s Václavem Kadlecem to určitě nebudou, Lukáš Juliš také ne, a tak se nabízí Matěj Pulkrab, který ve Slovanu už úspěšně hostoval. Letenští se ho však zřejmě nebudou chtít vzdát, vždyť v 11 podzimních zápasech nastřílel čtyři branky. V posledních třech kolech nastoupil dokonce v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Radek Voltr (Slavia/Karviná)

Radek Voltr Karviná.jpg

I tato varianta je údajně ve hře. Pokud by si Liberec plácl se Slavií, měl by získat jednoho hráče na přestup. Tím je prý pětadvacetiletý Radek Voltr, který během podzimu hostoval v Karviné. Na podzim zasáhl do 11 duelů a vstřelil v nich dvě branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Lukáš Železník (Slavia)

Lukáš Železník Slavia.jpg

Bývalý zlínský kapitán přišel do Slavie s vizitkou obávaného kanonýra. Na jaře se ale neprosadil a před začátkem sezony se zranil, čímž přišel téměř o celý podzim.

Šestadvacetiletý forvard zvládl odehrát jen sedm minut v závěrečném kole se Zlínem a v zimě ho čeká kus práce, aby se probojoval do slávistické sestavy. Pokud to nezvládne, mohl by odejít na hostování. Liberec se jeví jako optimální příležitost.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud