Luděk Pernica – 32 let   V sezoně 2020/21 dostával v Plzni minimum prostoru, a tak odešel hostovat do Zbrojovky. S tou z ligy spadl, vrátil se však do Viktorky a loni v lize zasáhl do 24 duelů. Dvaatřicetiletý Luděk Pernica znovu dostal důležitou roli, což potvrdil i v utkání proti Helsinkám, kterým dal gól v domácí odvetě. 
 Filip Kaša - 28 let   Bývalý stoper Baníku přišel do Plzně ze slovenské Žiliny. Stal se důležitou součástí Viktorky a během uplynulých dvou ročníků odehrál v lize 37 zápasů. Nakoukl i do reprezentace, nevyhnul se ale ani zdravotním problémům. O místo v sestavě bojuje s Pernicou. 
 Mohamed Tijani – 25 let   Fotbalová veřejnost ho začala vnímat v Jihlavě. Tam si ho taky vyhlédla Sparta, z jeho příchodu na Letnou ale kvůli hráčovým zdravotním problémům sešlo. Sáhla po něm však Slavia, jenže za tu odehrál v ročníku 2019/20 jen dva zápasy. Poté hostoval v Liberci a v minulém ročníku zaujal dobrými výkony v Teplicích. Od léta je pětadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny hráčem Plzně. 
 Jemelka za Čiháka?  Plzeň v létě přivedla z Pardubic třiadvacetiletého stopera Filipa Čiháka. Jenže ten se možná bude zase stěhovat. Viktorka totiž touží po reprezentačním bekovi Václavu Jemelkovi z Olomouce, na kterého měla poslat na Hanou vylepšenou nabídku. Součástí obchodu by měl být taky přesun Čiháka do Olomouce. 
5
Fotogalerie

Boj o místo, řeší se příchod reprezentanta. Podívejte se, kteří stopeři jsou v Plzni

Plzeň byla v létě na přestupovém trhu hodně aktivní. V kádru Viktorky panuje veliká konkurence, která je v kádru trenéra Bílka taky ve středu obrany.

Viktorka obhajuje ligový titul a rve se o postup do Ligy mistrů. Michal Bílek má proto k dispozici hodně široký kádr, ve kterém je aktuálně i pět stoperů. Kteří to jsou? A kdo by ještě mohl přijít? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Lukáš Hejda – 32 let 

Lukáš Hejda Plzeň 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jasná defenzivní jednička, lídr týmu. Lukáš Hejda v Plzni načal už jedenáctou sezonu. Loni tým dovedl k titulu, v lize zasáhl do třiceti zápasů a dal pět branek. Hrál v reprezentační formě, trenér Bílek na něj hodně spoléhá. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Luděk Pernica – 32 let 

Luděk Pernica Plzeň 22.jpg

V sezoně 2020/21 dostával v Plzni minimum prostoru, a tak odešel hostovat do Zbrojovky. S tou z ligy spadl, vrátil se však do Viktorky a loni v lize zasáhl do 24 duelů. Dvaatřicetiletý Luděk Pernica znovu dostal důležitou roli, což potvrdil i v utkání proti Helsinkám, kterým dal úvodní gól domácí odvety. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Filip Kaša - 28 let 

Filip Kaša Plzeň 22.jpg

Bývalý stoper Baníku přišel do Plzně ze slovenské Žiliny. Stal se důležitou součástí Viktorky a během uplynulých dvou ročníků odehrál v lize 37 zápasů. Nakoukl i do reprezentace, nevyhnul se ale ani zdravotním problémům. O místo v sestavě bojuje s Pernicou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Mohamed Tijani – 25 let 

Mohamed Tijany Teplice Ondřej Bičiště  MAFRA Profimedia.jpg

Fotbalová veřejnost ho začala vnímat v Jihlavě. Tam si ho taky vyhlédla Sparta, z jeho příchodu na Letnou ale kvůli hráčovým zdravotním problémům sešlo. Sáhla po něm však Slavia, jenže za tu odehrál v ročníku 2019/20 jen dva zápasy. Poté hostoval v Liberci a v minulém ročníku zaujal dobrými výkony v Teplicích. Od léta je pětadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny hráčem Plzně. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jemelka za Čiháka? 

profimedia-0699413439.jpg

Plzeň v létě přivedla z Pardubic třiadvacetiletého stopera Filipa Čiháka. Jenže ten se možná bude zase stěhovat. Viktorka totiž touží po reprezentačním bekovi Václavu Jemelkovi z Olomouce, na kterého měla poslat na Hanou vylepšenou nabídku. Součástí obchodu by měl být taky přesun Čiháka do Olomouce. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud