Jan Bednář (Energie Karlovy Vary)  - Loni si odbyl premiéru v bráně Karlových Varů a stal se jedním z nejmladších brankářů v extraligové historii. V uplynulé sezoně si sedmnáctiletý Jan Bednář připsal celkově 15 extraligových startů a letos jich přidal dalších šest. Za reprezentační dvacítku zatím nechytal, dostane se mládežnický reprezentant nakonec do Varaďova týmu? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Dostál (Ilves Tampere)  - Očekávaná opora a jednička českého týmu. Devatenáctiletý Lukáš Dostál startoval už na loňském šampionátu, kde si připsal čtyři starty. Poté naskočil do dvou zápasů za Kometu, více prostoru ale nedostal a zamířil do Finska. Letos předvádí velmi dobré výkony v bráně Ilvesu a v 21 zápasech si drží parádní úspěšnost v podobě 1,87 inkasované branky na zápas. Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia
 Daniel Dvořák (Jestřábi Prostějov)  - Devatenáctiletý gólman, který patří Hradci Králové, sbírá cenné zkušenosti v Prostějově. V bráně Jestřábů předvádí dobré výkony a tajně sní také o účasti na domácím šampionátu. Favorité jsou ale zřejmě jiní. Foto: Profimedia.cz
 Nick Malík (Oceláři Třinec)  - Aktuálně má zřejmě nejblíže k postu dvojky. Nick Malik se představil na posledním testu na severu Evropy, kde si odbyl premiéru v české dvacítce a následně si připsal také premiérový extraligový start v bráně Třince. Jinak ale sedmnáctiletý syn bývalého hokejisty Marka Malíka působí v prvoligovém Frýdku-Místku, kde podává velmi dobré výkony. Foto: YouTube.com
6
Fotogalerie

Boj o místo. 5 brankářů, kteří mohou chytat na domácím juniorském šampionátu

Start juniorského mistrovství světa, které se letos bude hrát v Ostravě a Třinci, se blíží. Český tým nebude favoritem, tajně ale všichni sní o medaili. Hodně bude záležet i na výkonech brankářů.

Lukáš Dostál 20.jpg

Kouč české dvacítky Václav Varaďa zveřejnil předběžnou nominaci, ze které vybere seznam vyvolených pro domácí juniorský šampionát. Kdo bude brankářskou jedničkou českého týmu? Varaďa bude vybírat z pěti gólmanů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Jan Bednář (Energie Karlovy Vary)

Jan Bednář KV Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni si odbyl premiéru v bráně Karlových Varů a stal se jedním z nejmladších brankářů v extraligové historii. V uplynulé sezoně si sedmnáctiletý Jan Bednář připsal celkově 15 extraligových startů a letos jich přidal dalších šest. Za reprezentační dvacítku zatím nechytal, dostane se mládežnický reprezentant nakonec do Varaďova týmu?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Dostál (Ilves Tampere)

Lukáš Dostál PATRIK UHLÍŘ  MAFRA  Profimedia.jpg

Očekávaná opora a jednička českého týmu. Devatenáctiletý Lukáš Dostál startoval už na loňském šampionátu, kde si připsal čtyři starty. Poté naskočil do dvou zápasů za Kometu, více prostoru ale nedostal a zamířil do Finska. Letos předvádí velmi dobré výkony v bráně Ilvesu a v 21 zápasech si drží parádní úspěšnost v podobě 1,87 inkasované branky na zápas.

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Daniel Dvořák (Jestřábi Prostějov)

Daniel Dvořák HK.jpg

Devatenáctiletý gólman, který patří Hradci Králové, sbírá cenné zkušenosti v Prostějově. V bráně Jestřábů předvádí dobré výkony a tajně sní také o účasti na domácím šampionátu. Favorité jsou ale zřejmě jiní.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Nick Malík (Oceláři Třinec)

Nick Malík YT.jpg

Aktuálně má zřejmě nejblíže k postu dvojky. Nick Malik se představil na posledním testu na severu Evropy, kde si odbyl premiéru v české dvacítce a následně si připsal také premiérový extraligový start v bráně Třince. Jinak ale sedmnáctiletý syn bývalého hokejisty Marka Malíka působí v prvoligovém Frýdku-Místku, kde podává velmi dobré výkony.

Foto: YouTube.com

Pokračování 6 / 6

Lukáš Pařík (Spokane Chiefs)

Lukáš Pařík.jpg

O místo v týmu bojuje také Lukáš Pařík, jehož ve třetím kole posledního draftu NHL získalo Los Angeles. Osmnáctiletý gólman loni působil v Liberci a chytal za prvoligové Benátky nad Jizerou, letos už však sbírá zkušenosti v zámoří v týmu Spokane Chiefs ve WHL. Reprezentační trenéři jej za Atlantikem pečlivě sledují.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud