Boj o klíčového sparťana. Toto jsou tři kluby, za které by mohl hrát Slovák Dávid Hancko

Zdá se, že se Sparta zase zvedá. Tým z Letné vyhrál tři zápasy v řadě a stoupá ligovou tabulkou. V létě ale může přijít o jednu ze svých opor.

Jedním z lídrů současného kádru Sparty je slovenský reprezentant Dávid Hancko, který do Prahy přišel v létě na hostování z Itálie. Dvaadvacetiletý bek se zabydlel v základní sestavě týmu z Letné a stal se jednou z opor výběru trenéra Václava Kotala. Je však otázkou, kde bude hrát v příštím ročníku. Tři kluby, jejichž barvy by mohl hájit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

ACF Fiorentina

Dávid Hancko Fiorentina.jpg

Hancko je kmenovým hráčem Fiorentiny, která jej koupila v roce 2018 ze Žiliny. Jenže v prvním týmu fialek se moc neprosadil, zasáhl jen do pěti ligových zápasů a před rokem odešel na Letnou. Pokud ho však vedení Fiorentiny sleduje, tak musí uvažovat o tom, že mu v klubu dají ještě další šanci. Hancko si o ni totiž nahlas říká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Sparta Praha

Dávid Hancko 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další možností je, že Hancko zůstane ve Spartě. Letenští by o něj hodně stáli, společně s Davidem Lischkou by mohl vytvořit stoperskou dvojici, na které by do budoucna mohl klub stavět, je však otázkou, zda na něj budou finance. Pokud totiž Sparta Hancka koupí, bude za něj muset zaplatit pět milionů eur. V tom případě by se slovenský bek stal nejdražším hráčem v ligové historii.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Vitoria Guimaraes

Dávid Hancko SR.jpg

Web fiorentinanews.com přišel ještě s jednou zajímavou zprávou. Okolo Hancka prý krouží portugalský klub Vitoria Guimaraes, který je aktuálně šestým týmem portugalské tabulky. Nabídne za slovenského beka potřebnou částku?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud