Boj o Karjalu i olympiádu. 5 gólmanů z extraligy, kteří jsou v reprezentační formě

Nominace na listopadový Karjala Cup se blíží. Nečekejte žádné experimenty, trenéři národního týmu začínají budovat tým pro únorové olympijské hry. Jak vyřeší brankářskou otázku?

Petr Mrázek, Michal Neuvirth i Ondřej Pavelec jsou ze hry venku. Působí totiž v NHL a ta hráče na olympijské hry nepustí. V úvahu tak připadají Pavel Francouz, Dominik Furch, Alexander Salák či Marek Mazanec z KHL, ve hře jsou ale také extraligoví brankáři, kteří chytají v reprezentační formě. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Patrik Bartošák (Vítkovice)

Patrik BArtošák Vítkovice.jpg

Vítkovice jsou zatím šesté a Patrik Bartošák je znovu ve formě. Čtyřiadvacetiletý gólman, jenž se vrátil do Ostravy z Los Angeles, potvrzuje ohromný potenciál, který se v něm ukrývá, a opět je jedním z nejlepších brankářů soutěže. Proti Slovákům si odbyl reprezentační premiéru, během které působil velmi jistě. Dostane teď další šanci?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Šimon Hrubec (Třinec)

Šimon Hrubec Třinec.jpg

Oceláři letos zase válí a Šimon Hrubec, který vychytal už jedenáct výher, jakbysmet. Šestadvacetiletý gólman, který je pevnou jedničkou v třineckém brankovišti, má vyšší než 92% úspěšnost zákroků a průměr pouhé 1,98 inkasované branky na zápas. V reprezentaci odchytal dva duely, přidá letos další?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Libor Kašík (Zlín)

Libor Kašík Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Zlínu se nevěštila dobrá sezona, Berani jsou ale zatím desátí a nevedou si úplně nejhůř. Hlavní podíl na tom má strůjce mistrovského titulu z roku 2014 Libor Kašík. Už několikrát se spekulovalo o jeho přesunu do Sparty či za hranice, pětadvacetiletý gólman ale zatím zůstává v Baťově městě. A letos patří znovu mezi nejlepší. Dočká se i reprezentační premiéry?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Michael Petrásek (Litvínov)

Michael Petrásek.jpg

V roce 2015 se radovali z historického titulu, ale teď jsou na dně. Litvínov tápe, Michael Petrásek je v tom však nevinně. Naopak, pětadvacetiletý gólman, jenž se letos stal jedničkou Vervy, patří k nejlepším gólmanům extraligy. Pouhé 2,18 inkasované branky na zápas a téměř 92,5% úspěšnost zákroků jsou toho důkazem. Dočká se reprezentační pozvánky?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Miroslav Svoboda (Plzeň)

Miroslav Svoboda Plzeň  Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý gólman, kterého v roce 2015 draftoval Edmonton, vyměnil před sezonou Jihlavu za Plzeň. Na začátku sezony si odbyl reprezentační debut v zápase se Slovenskem a letos patří k nejlepším gólmanům soutěže. Po 15 duelech se pyšní 92,5% úspěšností zákroků a má ohromný podíl na tom, že Indiáni vládnou tabulce.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud