Bohemka válí. 8 „klokanů“, kteří se po demolici Plzně dostali do sestavy kola

Bohemians 1905 se postarali o senzaci kola a na svém stadionu smetli vedoucí Viktorku. Ta vyfasovala „bůra“ a prohrála 5:2. Osm „klokanů“ se díky parádnímu zápasu dostalo do sestavy kola.

O tomto zápase se bude v Ďolíčku mluvit ještě dlouho. Bohemka předvedla parádní představení a rozmetala lídra. Do ideální sestavy kola se kromě Tilla Schumachera z Jihlavy, Srdjana Plavšiče ze Sparty a jeho spoluhráče Josefa Šurala dostalo už jen osm hráčů v zelenobílém dresu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

Tomáš Fryšták

Tomáš Fryšták MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Od Plzně sice dostal dva góly, přesto si zasloužil místo v jedenáctce kola. Předvedl další z výborných výkonů, díky nimž je letos jedním z nejlepších ligových gólmanů. V sezoně nevynechal ani jednu minutu, dostal jen dvacet branek a i díky němu je Bohemka aktuálně sedmá.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 9

Martin Dostál

Martin Dostál Bohemians.jpg

Bývalý hráč Slavie či Baníku je v Bohemians druhou sezonu. Letos patří ke klíčovým hráčům „klokanů“, v sezoně nevynechal ani jednu minutu, s 1242 nahrávkami je třetí v lize a svým výkonem proti Plzni si pravý bek řekl o místo v sestavě kola.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 9

Michal Šmíd

Michal Šmíd Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý stoper měl na výhře s Plzní lví podíl. V sezoně dal dvě branky a jednou z nich pomohl právě k demolici Viktorky. Bývalý obránce Dukly a Českých Budějovic patří k pilířům Haškovy družiny.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 9

Rudolf Reiter

Rudolf Reiter Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý krajní záložník hraje svou první ligovou sezonu. V ní si Rudolf Reiter vede na výbornou, na kontě má už tři góly a čtyři nahrávky. Jednou se trefil i proti Plzni a nebylo by překvapením, kdyby se o něj na přestupovém trhu strhl po sezoně boj.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 9

Martin Hašek

Martin Hašek Bohemians.jpg

Syn trenéra Bohemians je dalším z tahounů zelenobílé družiny. Dvaadvacetiletý záložník má pevné místo v sestavě, na kontě má tři góly a jednu nahrávku. Tu si připsal právě v duelu s Plzní.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 9

Josef Jindřišek

Josef Jindřišek.jpg

Sedmatřicetiletý defenzivní záložník je nejzkušenějším hráčem „klokanů“, věk je u něj ale pouze číslo, které ho nijak neomezuje. Drží si pevné místo v sestavě a patří ke klíčovým mužům Haškova výběru. Proti Plzni to potvrdil.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 9

Dominik Mašek

Dominik Mašek MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Odchovanec Příbrami se přes Hamburk a nizozemský Cambuur vrátil do Česka a posílil Bohemians 1905. Loni dal tři branky, letos přidal dalších pět a navrch zaznamenal čtyři přihrávky. Proti Plzni se blýskl bilancí 2+1.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 9 / 9

Benjamin Tetteh

Benjamin Tetteh Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nový ligový objev. Kouč Hašek o něm po zápase s Plzní prohlásil, že je lepší, než byl v jeho věku Bony Wilfried. Dvacetiletý vytáhlý útočník z Ghany dal proti Viktorce druhý gól sezony a ukázal, že před sebou má velkou kariéru.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud