Brankář: Petr Mrázek (Carolina Hurricanes) – 3 mil. dolarů.  Sedmadvacetiletý gólman po slabších letech v Detroitu a trápení ve Philadelphii loni odchytal první sezonu v Carolině, která mu vyšla na jedničku. Nebylo proto žádným překvapením, když v létě podepsal nový dvouletý kontrakt, který mu letos vynese tři miliony dolarů. Foto: Profimedia.cz
 Obránce: Radko Gudas (Washington Capitals) – 2,5 mil. dolarů.  Devětadvacetiletý bek „zahodil“ vizitku zlého muže NHL a letos patří k důležitým postavám obrany Washingtonu, kam zamířil po loňské sezoně z Philadelphie. Radko Gudas letos vyfasoval zatím jen 34 trestných minut a posbíral 14 (2+12) bodů. Foto: Profimedia.cz
 Obránce: Michal Kempný (Washington Capitals) – 2,7 mil. dolarů.  Ještě o něco málo více než Gudas si letos vydělá Michal Kempný, který v roce 2018 oslavil s Capitals Stanley Cup a poté s klubem podepsal novou smlouvu. V aktuálním ročníku dal tři branky a přidal 12 nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Útočník: David Pastrňák (Boston Bruins) – 6,8 mil. dolarů.  Základní část NHL je už ve své druhé polovině a David Pastrňák je stále nejlepším střelcem celé soutěže. Třiadvacetiletý snajpr Bruins, který si letos přijde na necelých sedm milionů dolarů, má na kontě už 35 branek. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Boháči ze zámoří. Takto vypadá nejlépe placená česká formace v NHL

Do letošního ročníku NHL zatím i s brankáři zasáhlo 32 českých hokejistů. Zatímco někteří jsou teprve na začátku svých kariér, další už patří k nejlépe placeným hráčům svých organizací.

David Pastrňák Voráček PATRIK UHLÍŘ  MAFRA  Profimedia.jpg

Nejlépe placeným hokejistou NHL je Mitchell Marner, jehož následují dva spoluhráči z Toronta: John Tavares a Auston Matthews. A jak jsou na tom Češi? Sestavili jsme nejlépe placenou českou formaci soutěže. Její podobu najdete v následujících kapitolách.

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia​

Pokračování 2 / 7

Brankář: Petr Mrázek (Carolina Hurricanes) – 3 mil. dolarů

Petr Mrázek Carolina 4.jpg

Sedmadvacetiletý gólman po slabších letech v Detroitu a trápení ve Philadelphii loni odchytal první sezonu v Carolině, která mu vyšla na jedničku. Nebylo proto žádným překvapením, když v létě podepsal nový dvouletý kontrakt, který mu letos vynese tři miliony dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce: Radko Gudas (Washington Capitals) – 2,5 mil. dolarů

Radko Gudas Washington.jpg

Devětadvacetiletý bek „zahodil“ vizitku zlého muže NHL a letos patří k důležitým postavám obrany Washingtonu, kam zamířil po loňské sezoně z Philadelphie. Radko Gudas letos vyfasoval zatím jen 34 trestných minut a posbíral 14 (2+12) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce: Michal Kempný (Washington Capitals) – 2,7 mil. dolarů

Michal Kempný Washington 2.jpg

Ještě o něco málo více než Gudas si letos vydělá Michal Kempný, který v roce 2018 oslavil s Capitals Stanley Cup a poté s klubem podepsal novou smlouvu. V aktuálním ročníku dal tři branky a přidal 12 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník: David Pastrňák (Boston Bruins) – 6,8 mil. dolarů

David Pastrňák 19 3.jpg

Základní část NHL je už ve své druhé polovině a David Pastrňák je stále nejlepším střelcem celé soutěže. Třiadvacetiletý snajpr Bruins, který si letos přijde na necelých sedm milionů dolarů, má na kontě už 35 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník: David Krejčí (Boston Bruins) – 7 mil. dolarů

David Krejčí PO 2019.jpg

Už několik let je jedním z nejlépe placených českých hráčů v NHL David Krejčí. Třiatřicetiletý centr Bostonu, se kterým v roce 2011 získal Stanley Cup, už má ale u Bruins podepsaný kontrakt jen na příští rok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník: Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 9,25 mil. dolarů

Jakub Voráček 2018.jpg

Na začátku sezony se představil s Philadelphií v Praze, teď s ní v zámoří válčí o postup do play-off. Třicetiletý útočník Flyers, jenž dosud posbíral 34 (8+26) bodů, je nejlépe placeným českým hokejistou v letošní sezoně NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud