4. – 5. Leroy Sané (Bayern Mnichov) – 75 milionů eur  Sedmadvacetiletý Němec Leroy Sané je jedním z důvodů, proč v aktuální sezoně (opět) bojuje Bayern Mnichov o německý ligový titul a proč by nemusel být bez šancí na úspěch ani v Lize mistrů. Útočník, jehož přivedl v roce 2016 do Manchesteru City manažer Pep Guardiola za téměř padesát milionů liber ze Schalke 04, se v létě roku 2020 vrátil za 60 milionů eur zpátky do Německa a upsal se na pět let Bayernu. Nyní kroutí v Allianz Areně čtvrtou sezonu a je oporou mnichovského týmu. Ve 13 ligových zápasech aktuální sezony nastřílel osm gólů a přidal k nim sedm asistencí.
 3. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen) – 85 milionů eur  Zázračné dítě německého fotbalu. I tak mnozí odborníci nazývají několik sezon aktuálně dvacetiletého ofenzivního záložníka Bayeru Leverkusen Floriana Wirtze. O podpis supertalentovaného teenagera se ucházejí už nějaký čas nejbohatší evropské kluby. Velký zájem projevují Manchester United, Chelsea, Liverpool, Real Madrid a Barcelona. Jeho přestup však není otázkou nejbližšího přestupního termínu a šéfové Bayeru už potenciálním zájemcům vzkázali, že Wirtze v zimě nikam nepustí. Budou ale v létě stejně tak neoblomní? Dynamický fotbalista, který může hrát nejen na postu ofenzivního středopolaře, ale též na hrotu útoku, už má na kontě prvních čtrnáct startů v německé seniorské reprezentaci. V aktuální bundesligové sezoně zaznamenal ve 13 zápasech tři góly a pět asistencí.
 1. – 2. Harry Kane (Bayern Mnichov) – 110 milionů eur  Útočník Harry Kane je jedním z dlouhodobě nejkonzistentnějších fotbalistů na evropském kontinentě. Třicetiletý borec byl až do konce minulé sezony ikonou a největší hvězdou Tottenhamu, s londýnským klubem však marně čekal na nějakou trofej, a tak se rozhodl kývnout v létě na nabídku Bayernu Mnichov. Experti, kteří jeho herní styl přirovnávají k někdejší německé hvězdě Jürgenovi Klinsmannovi, už na začátku jeho kariéry tvrdili, že z něho roste superstar světového fotbalu. A měli pravdu. Je radost ho sledovat na hřišti, protože každé utkání odehraje se stoprocentním zápalem a nasazením. Platí to i po jeho přestupu do Německa. Góly střílí s chutí i v novém prostředí. Ve 13 bundesligových zápasech se trefil už osmnáctkrát, k tomu zaznamenal ještě pět asistencí.
 1. – 2. Jamal Musiala (Bayern Mnichov) – 110 milionů eur  Jamal Musiala se narodil ve Stuttgartu. Když mu bylo sedm let, rodina se přestěhovala do Anglie a malý Jamal nastoupil do akademie Chelsea. Tam se fotbalové vzdělával osm let, ale v roce 2019 činovníci londýnského klubu usoudili, že není dost fyzicky silný na ostrovní fotbal a pustili ho do Bayernu. Nyní tohoto rozhodnutí možná litují. Akcie talentovaného teenagera na fotbalovém trhu raketově rostou. Bývalý trenér rezervního celku Bayernu o něm před lety prohlásil, že je to hráč „ledově chladný a soustředěný“. Musiala je vysoký a hubený. Postavou připomíná Dele Alliho. Má výbornou techniku a ďábelskou pravou nohu, je skvělým kanonýrem. Když šlo o jeho reprezentační budoucnost, vybíral mezi Anglií a Německem a zvolil zemi, v níž se narodil. V mládežnických týmech však vyzkoušel obě varianty. Jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt činí 110 milionů eur.
5
Fotogalerie

Blyštivé klenoty. Toto je 5 nejdražších fotbalistů v německé Bundeslize

Německá Bundesliga je jednou z nejkvalitnějších fotbalových soutěží na světě. Tomu odpovídají i ceny nejlepších hráčů.

Po trávnících v Dortmundu, Mnichově, Leverkusenu i jinde pobíhají desítky nesmírně cenných fotbalistů. V následujících kapitolách najdete pětici těch, kteří mají momentálně podle portálu TransferMarkt nejvyšší hodnotu.

Pokračování 2 / 6

4. – 5. Joshua Kimmich (Bayer Mnichov) – 75 milionů eur

Joshua Kimmich3 (2).jpg

Joshua Kimmich je jedním z nejlepších defenzivních záložníků na světě a zároveň lídrem Bayernu i německé reprezentace. Nevelký postavou, obrovský talentem - i tak by mohla znít jeho charakteristika. Jen 177 centimetrů vysoký hráč zažil fantastickou sezonu 2016/17, kdy se v 27 bundesligových zápasech blýskl šesti brankami, další tři trefy přidal v osmi startech v Lize mistrů. Od té doby jeho hvězda září jasným světlem.

Kimmichův výkonnostní růst během uplynulých let byl obdivuhodný a dnes už si fanoušci Bayernu nedokážou představit, že by na hřišti mohl chybět. Skvěle dokáže číst hru, vyzařuje z něho sebevědomí a obrovský elán. Podle některých fotbalových expertů připomíná legendárního Matthiase Sammera. V aktuální sezoně Bundesligy má na kontě jedenáct zápasů, jeden gól a tři nahrávky, další dvě asistence zaznamenal v pěti duelech Ligy mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. – 5. Leroy Sané (Bayern Mnichov) – 75 milionů eur

Leroy Sané-Bayern.jpg

Sedmadvacetiletý Němec Leroy Sané je jedním z důvodů, proč v aktuální sezoně (opět) bojuje Bayern Mnichov o německý ligový titul a proč by nemusel být bez šancí na úspěch ani v Lize mistrů. Útočník, jehož přivedl v roce 2016 do Manchesteru City manažer Pep Guardiola za téměř padesát milionů liber ze Schalke 04, se v létě roku 2020 vrátil za 60 milionů eur zpátky do Německa a upsal se na pět let Bayernu. Nyní kroutí v Allianz Areně čtvrtou sezonu a je oporou mnichovského týmu. Ve 13 ligových zápasech aktuální sezony nastřílel osm gólů a přidal k nim sedm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen) – 85 milionů eur

Florian Wirtz1.jpg

Zázračné dítě německého fotbalu. I tak mnozí odborníci nazývají několik sezon aktuálně dvacetiletého ofenzivního záložníka Bayeru Leverkusen Floriana Wirtze.

Odchovanec Kolína nad Rýnem se přesunul do současného působiště v lednu 2020 za pouhých 200 tisíc eur. O dva roky později činila jeho hodnota podle portálu TransferMarkt 70 milionů eur a nyní je na 85 milionech eur.

O podpis supertalentovaného teenagera se ucházejí už nějaký čas nejbohatší evropské kluby. Velký zájem projevují Manchester United, Chelsea, Liverpool, Real Madrid a Barcelona. Jeho přestup však není otázkou nejbližšího přestupního termínu a šéfové Bayeru už potenciálním zájemcům vzkázali, že Wirtze v zimě nikam nepustí. Budou ale v létě stejně tak neoblomní?

Dynamický fotbalista, který může hrát nejen na postu ofenzivního středopolaře, ale též na hrotu útoku, už má na kontě prvních čtrnáct startů v německé seniorské reprezentaci. V aktuální bundesligové sezoně zaznamenal ve 13 zápasech tři góly a pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

1. – 2. Harry Kane (Bayern Mnichov) – 110 milionů eur

Harry Kane-Bayern.jpg

Útočník Harry Kane je jedním z dlouhodobě nejkonzistentnějších fotbalistů na evropském kontinentě. Třicetiletý borec byl až do konce minulé sezony ikonou a největší hvězdou Tottenhamu, s londýnským klubem však marně čekal na nějakou trofej, a tak se rozhodl kývnout v létě na nabídku Bayernu Mnichov.

Experti, kteří jeho herní styl přirovnávají k někdejší německé hvězdě Jürgenovi Klinsmannovi, už na začátku jeho kariéry tvrdili, že z něho roste superstar světového fotbalu. A měli pravdu. Je radost ho sledovat na hřišti, protože každé utkání odehraje se stoprocentním zápalem a nasazením. Platí to i po jeho přestupu do Německa. Góly střílí s chutí i v novém prostředí. Ve 13 bundesligových zápasech se trefil už osmnáctkrát, k tomu zaznamenal ještě pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. – 2. Jamal Musiala (Bayern Mnichov) – 110 milionů eur

Jamal Musiala1.jpg

Jamal Musiala se narodil ve Stuttgartu. Matka je Němka, otec Nigerijec. Když mu bylo sedm let, rodina se přestěhovala do Anglie a malý Jamal nastoupil do akademie Chelsea. Tam se fotbalové vzdělával osm let, ale v roce 2019 činovníci londýnského klubu usoudili, že není dost fyzicky silný na ostrovní fotbal a pustili ho do Bayernu. Nyní tohoto rozhodnutí možná litují.

V červnu roku 2020 se Musiala stal historicky nejmladším hráčem mnichovského velkoklubu, který nastoupil do bundesligového utkání. Bylo mu 17 let a 115 dní. O něco později se stal nejmladším střelcem klubu.

Akcie talentovaného teenagera na fotbalovém trhu raketově rostou. Bývalý trenér rezervního celku Bayernu o něm před lety prohlásil, že je to hráč „ledově chladný a soustředěný“. Musiala je vysoký a hubený. Postavou připomíná Dele Alliho. Má výbornou techniku a ďábelskou pravou nohu, je skvělým kanonýrem.

Když šlo o jeho reprezentační budoucnost, vybíral mezi Anglií a Německem a zvolil zemi, v níž se narodil. V mládežnických týmech však vyzkoušel obě varianty. Jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt činí 110 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud